Колеги-автори, а ви здатні творити "нетлєнку"?

Автор: Володимир Сіверський / Додано: 30.08.19, 17:30:33

Важлива дата для поціновувачів класичної горор-літератури.

Саме у цей день, 30 серпня, 222 роки тому народилася Мері Волстонкрафт Годвін, відома світу як Мері Шеллі — англійська романістка, авторка оповідань, драматургиня, есеїстка, біографиня. Це вона написала славнозвісний роман «Франкенштейн, або Сучасний Прометей», який став справжнім феноменом свого часу.

Ось кілька цікавих фактів про цю книгу:
Роман був написаний на спір.
У 1816 році знуджений Байрон запропонував своїм гостям написати історії про надприродне. Лікар Байрона Джон Полідорі створив розповідь «Вампір», що поклала початок усій сучасній вампірській прозі. Але Мері виграла парі, придумавши «Франкенштейна».
Ідея книги прийшла до авторки уві сні.
Мері загорілася ідеєю скласти цікаву історію, але спочатку не могла придумати нічого серйозного. Але потім на межі між сном і дійсністю, у процесі засипання їй явився образ загадкового вченого, який схилився над створеною ним жахливою істотою. Монстр не подавав ознак життя, але раптом заворушився і став незграбно підніматися зі столу. З жахом прокинувшись, Мері зрозуміла, що її кошмар цілком може налякати й інших людей, і взялася до роботи.
Авторка та її герой були дуже молоді.
Головний герой роману завершив описаний у романі життєвий шлях у 24 роки. Мері Шеллі було усього 18 років, коли вона придумала «Франкенштейна», і 19 — на момент закінчення роботи над ним.
Ми майже завжди неправильно вживаємо слово «Франкенштейн».
Більшість людей називають цим ім'ям самого монстра, але в книзі так звали тільки його творця, доктора Віктора Франкенштейна. Сама істота залишається в романі безіменною. У тексті його називають «чудовисько», «монстр», «диявол», «демон», «тварина» і навіть (привіт Кінгу!) «Воно».
Цю історію екранізують дуже часто.
У жовтні 2017 року сайт Imdb підрахував, що монстр Франкенштейна з'являвся на екранах загалом більше як 170 разів. Його кінодебютом став 15-хвилинний німий фільм, який у 1910 році зняв Томас Едісон, великий винахідник електричної лампочки та фонографа.
Існує цілих два Дні Франкенштейна.
У США Національний день Франкенштейна відзначають 29 жовтня. На цю дату припадає момент створення чудовиська в книзі. У англійців День Франкенштейна — це 30 серпня, день народження авторки.

P.S. Текст не мій. Запозичення з Мордокнижки.

Коментарі:

Всього гілок: 4

Aillin Ai 30.08.2019, 23:02:54

планую глянути фільм "Мері Шеллі та монстр Франкенштейна". Не знаю, чи сподобається, але вже досить довго він мене цікавить. А ще бачила "Франкенштейн" 2015 року виходу з Редкліффом у головній ролі, і персонаж в його інтерпретації чудово зайшов))) Насправді така заяложена тема, що читати навряд стану, а ось глянути сучасні кінематографічні постановки куди цікавіше)

Віктор Полянко 30.08.2019, 20:53:51

Дякую! Дуже цікаво!
Між іншим, прочитавши "Франкенштейна" Мері Шеллі, я надихнувся написати свою "Франкіштуню" :-) https://litnet.com/uk/book/frank-shtunya-b143978

Крися 30.08.2019, 20:28:28

дуже цікаво :)

Мар'яна Доля 30.08.2019, 19:02:35

Цікаво було прочитати! Ось так, випадково, можуть створюватися щедеври))

Books language: