Маркетинг на літнет

Автор: Анна Пахомова / Додано: 12.09.19, 20:23:54

Перепробувавши різні способи піару, реклами, обговоривши з колегами готова ділитись досвідом.

Отож. Ви маєте твір, і хочете щоб його читали.

Перше, робіть твір якісним, з живими героями, цікавим сюжетом. Перевіряйте на русизми - багато з читачів терпіти не можуть суржик і русизми в творах. Про граматичні помилки навіть мовчу. Хоча, зняти питання відносно помилок може помітка "чернетка" в описі твору.

Друге, треба зробити цікаву обкладинку. ну там вже як нафотошопите.

Третє, викладати твір краще невеликими шматочками, до десяти тисяч знаків. Але регулярно.Це важливо. І в кожні наступній частині залишайте відкритим якесь питання, що змусить читача цікавтись продовженням.

І говоріть з своїми читачами. В блогах, в самій книжці, залишаючи коротенькі послання, в коментарях.Але не зловживайте блогами. Прошу. Надто багато сповіщень від вас більше дратує, ніж дає позитивний результат. Не варто писати блог про кожну нову частину твору - це  ітак відображається в бібліотеці, і сповіщенням читачу теж. Тому додаткові сповіщеня набувать вигляду спаму. Краже зрообіть гарну картинку з цитатою із розділу твори і опублікуйте її в соцмережі.

Ну добре, кого я вчу))) Сама того всього, знаєте, не роблю. І помилок у мене купа, бо не вистачає іноді часу вичитувати. І викладаю я так сказать "от случая к случаю". Але ж ми говоримо про ідеальні ситуації)))

Як тільки почали викладати твір, починайте його реламувати в соціальних мережах.

Робіть буктрейлер. Після опублікування трізеру до книжки спостерігається певний притік читачів.Але це явище короткочасне.

Просіть колег, щоб рекомендували ваші книжки. Обмін читачами річ корисна і збільшує цільову авдиторію. По спостереженням, теж відбувається притік читачів.

Не забувайте про вищезгадані картинки з рекламою.

щодо запрошення читачів читати ваші книжки чи провідати вашу сторінку - як зясувалось багатох така навязлива самореаклама дратує. Думки щоод ефективності серед авторів розділилсь. особисто я запрошувала якось певну кількість людей читати мою книжку. І це не вплинуло жодним чином ані на її рейтинг, ані на кількість підписувачів на сторінці.

Якщо ви вже продаєте книжку, то з власних спостережень, хочу сказати, що встановлення знижки на книжку має приємний ефект у вигляді збільшення продажів.

А от промокоди на кількість продажів геть не впливають.

Оце ніби поки все. Якщо щось пропустила - рада буду почитати в коментарях))

 

Коментарі:

Всього гілок: 9

Мар'яна Доля 14.09.2019, 20:30:20

Ще захотілося додати - реклама твору добре працює, якщо вона ненав'язлива - так, наче між іншим. Тобто, якщо в автора є своя сторінка, то, щоб її читали, має бути десь 90 % різного контенту і 10% власне реклами... ну хай 20%, але не більше. Бо смисл вкладати сили у ведення сторінки чи спільноти, якщо на неї підписані лише 100 чоловік, а читають і то двадцять ( до прикладу). Бо там тільки реклама, і нічого більше. І ще, не дуже радує, коли у ФБ автор поширює однаковий пост відразу у десять різних груп, чомусь по закону підлості, якщо в мене є в друзях така людина, то мені у стрічці відразу десять однакових публікацій і вискакує. І часом це так дратує, що натискаю кнопку "не бачити публікації такого-то." Це я до того веду - наших потенційних читачів це може напружувати так само, і ми будемо через надмірну активність не знаходити нових, а втрачати вже існуючих... Тому краще робити публікації в різні групи у різні дні, або ж для кожної готувати щось інше - різні картинки, наприклад.

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Ірина Ярошенко 14.09.2019, 21:55:56

Мар'яна Доля, щодо постів, то я роблю не надто часто, але буває. А ФБ я перестала взагалі майже читати, бо чомусь у стрічці надто багато негативу(

Mika 14.09.2019, 16:48:49

1. Нав'язлива реклама дратує:
- коли тебе кличуть читати твір, який геть зовсім за межами твоїх вподобань і навіть за межами можливой зони їх розвитку. Достатньо кинути оком, що читала і коментувала людина до того, як надсилати запрошення)))
- коли за запрошенням на тебе чекає чорнова чорнетка чорнетки: забагато помилок, проблеми з логікою сюжету, пласкі герої, а під час читання переслідує нав'язливе "Не вірю!" (миші вже втомилися і кактус не гризуть).

2. Рекомендації авторів, роботи яких цінуєш, дуже важливі. Але лише тоді, коли автор хоча б сам ознайомився з текстом, який рекомендує. Адже якщо рекомендація щоразу приводить до книги низької якості, то вже замислюєшся щодо ступеня адекватності улюбленого автора(((

3. Буктрейлери - крута річ, коли зроблені якісно. Тобто є концепція, єдиний стиль, змістовна та технічна цілісність. Бо вінегрет, зібраний з чужих малюнків та уривків чужих відео, не стає буктрейлером, а залишається вінегретом((
Під час створення буктрейлера важливо розуміти мету його створення: ностальгічні пасхалочки для тих, хто вже з вами і читає, або лаконічне та зрозуміле повідомлення для потенційних читачів.

У гілці 7 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Анна Пахомова 14.09.2019, 21:35:04

Ірина Ярошенко, я теж казала про короткочасний ефект.

Уляся Смольська 14.09.2019, 21:11:09

Почитала я все, що написали і прийшла до висновку: блоги не пиши, бо нервують, коментарі читачам не пиши, бо спам бісить, в групи пости не поширюй, бо дратує, в гуппі для авторів Літнету також не публікуй, бо й там задовбують бачити твої пости)))) Короче, виходить, сиди собі, чекай з моря погоди, не давайся чути і не показуй ніде себе і свої твори)))) Кожного щось дратує, злить, нервує, око сіпається))) Люди! Будьте толерантнішими, ради бога! Я так не реагую болісно на все це. Нічого погано зі мною не станеться, якщо я побачу декілька блогів чи постів від одного й того ж автора. Не треба бути такими злими... Вибачте, але накіпіло.

Останній коментар в гілці:

Анна Пахомова 14.09.2019, 21:33:02

Уляся Смольська, Егеж ляканий у нас читач))) не беріть близько до серця

Alex Ant 13.09.2019, 12:51:16

Український ринок занадто маленький, тому в будь-якому випадку маркетинг на ньому дорогий, також, якщо Ви захочете пошукати десь платформи, де є український читач, то окрім Літнету Ви їх ніде не знайдете. На ютубі чи телеграмі немає трафіку (де є сенс купляти рекламу), тому тут можна лише побажати терпіння авторам та більших доходів Літнету, які платформа зможе витратити на просування української книги.

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

КТГорошко 14.09.2019, 14:47:28

Alex Ant, Елемент певного дива...
Звичайно має.
Але існуюча на Літнеті практіка використання розділу Блогів як стіни оголошень - ні. Хоча, нехай тішаться))

Тетяна Гудима 12.09.2019, 21:38:13

Як би це зробити буктрейлер, ніяк не зберуся)) Хоча обожнюю робити картинки) А щодо обкладинок, всім рекомендую Canva.com - просто і якісно і займає кілька хвилин, не треба заморочуватися з фотошопом))

У гілці 5 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 13.09.2019, 11:50:49

Ірина Ярошенко, так, крутий)

Tory_Chameleon 13.09.2019, 11:50:41

Щодо сповіщення в блозі про новий розділ. То вже дивлячись від частоти їх викладання. Якщо новий розділ раз на тиждень, то можна й нагадати про себе, так би мовити. Ну, у всякому разі я, як читач, нормально сприймаю. Хоча хто його знає. Скільки читачів, стільки й думок)))

КТГорошко 13.09.2019, 08:04:44

Чогось нового не прочитав, але вже сам факт обговорення теми дуже тішить.
"Просування" свого твору на кшталт "Ой, я написала чергову главу свого чудового... поспішайте!" - відверто смішить. Дуже нагадує дії росповсюджувачів флаєрів біля входів до метро)) Особливо, коли після цього набігає купа таких самих "просуваючих" й робить 100+ беззмістовних коментів аля "кукушка хвалит петуха за то, что хвалит он кукушку..." Хоча, визнаю, це найпростіший спосіб. Але ж примітивний.
Від реальності ніде подітися - читач нині вибагливий, авторів більше ніж читачів й "просувати" треба. Тому просування твору принципово не відрізняється від просування прального порошку)) Й в розвиток теми питання: чи користувався хтось послугами SMM чи SEO для просування сторінки чи сайту? Який результат? Скільки коштує?

Останній коментар в гілці:

Анна Пахомова 13.09.2019, 10:19:08

Я не користвалась, але подумую

Мар'яна Доля 12.09.2019, 20:42:52

Дякую за цікаві рекомендації! З усім згодна)) Але от по своєму досвіду бачу, що краще все-таки викладати такими частинками, щоб показувало на сайті оновлення ( а це здається 20 тис. зн +). Якщо не показує оновлення - то читає твір значно менша кількість людей. Хоча в мене не завжди так виходить, стільки встигну написати - стільки й викладаю)) І ще рекомендую брати участь у конкурсах - конкурсні твори активніше читають, навіть якщо й не вдасться посісти якесь місце - то можна знайти більше читачів.

Ірина Ярошенко 12.09.2019, 20:37:11

Дякую за таке ґрунтовне дослідження! Ще маю додати, що рекомендації справді працюють, дякую Лії Щегловій, бо завдяки їй я відчула ефект у вигляді збільшення кількості прочитань. А ще - співпрацюйте з бук блогерами, які роблять рецензії на книги. Якщо, звісно, не боїтеся критики та незалежного погляду людину, яка, ймовірна, взагалі не є вашою цільовою аудиторією. Мені запропонували одного разу, але потім настала тиша, тому навіть не знаю, чи буде рецензія чи ні, тому про ефективність сказати не можу, але можливість така точно існує.

Books language: