Друкувати Чи Не Друкувати - Ось У Чому Питання!

Автор: Тетяна Гудима / Додано: 21.09.19, 10:25:14

Враховуючи, пожвавлення, яке викликало моє друковане видання серед авторів, я таки вирішила, як і обіцяла написати блог на тему: "як я до цього докотилася"))) (Скузі, часом буду втискувати "неуместниє" жарти)

Так от, якщо взяти до уваги, що до першого друку я йшла 10 років, мені є що порозказати. Досвід, як відомо, збирається по крупочці і, якщо він комусь полегшить життя - буду лише рада.

Старатимуся розповідати по порядку, з вставками порад професіоналів, з якими довелося поспілкуватися за життя.

Так от, почалося моє захворювання)) десять років тому. Читати я любила завжди, та писати до 24 не виходило (так перекази в школі завжди на 5, та то не рахується). Крапала якісь поганенькі віршики в школі, думала про роботцу лікаря-хірурга. Та с тим не склалося, мене занесло у сферу реклами. Навіть вдалося зайняти 2 місце на Всеукраїнському фестивалі реклами студенткою. Радості було повні портяниці))) Враховуючи, що я була в декреті з 10-місячною дитиною, поїхати в Крим на фестиваль реклами, було просто подарунком з небес!!! Нарешті виспалась за 10 місяців!

Не знаю, тут можна трохи потеревенити? Бо я люблю))

ТА ПОВЕРЕМОСЯ ДО ЧИТАННЯ, БО БІЛЬШ ДО ТЕМИ. (Певно десь тут, підете варити собі каву, думаючи, яка вона балакуча))

Так от, читати люблю, але не все. Для мене книжки, як їжа. Їм коли голодна і лише те, що люблю. Я не з тих, хто може прочитати будь-що. В мене є правило 40 сторінок ( дехто і на 10-й здається) - ну ви зрозуміли: якщо книжка не цікава перші 40 сторінок, до кінця читати я її не буду! Навіщо так себе мучити? Втім часом буває література не по віку, до дечого треба дорости...

Але однозначно від книги треба кайфувати, а не ковтати не жуючи. Я гурман, читаю, перечитую, думаю...

Є, звісно не мої жанри: як би майстерно не змушував стояти волосся дибки Стівен Кінг - я його не читатиму ( бо потім скрізь маніяки ввижаються), теж саме, якщо секс через кожні дві сторінки! Ну серйозно - порно з сюжетом - все одно порно! Тут треба знати міру... хоча знов ж таке - є любителі...

Років у 16 моя старша сестра засунула мені у руки роман Джоан Ліндсей - найкращої писменниці в жанрі історичний любовний роман (ІЛР), Я відклала в сторону "Карлсона, що живе на даху" і так як, вона в мене дуже наполеглива, гнівно взялася читати її бульварний роман! Її крім кохання тоді нічого не цікавило, а мене цікавили книжки, навчання і тур-походи...

"АНГЕЛ ВО ПЛОТИ"  - ця книжка стала для мене провідником у світ романтики і ... ну ви зрозуміли))) Одним словом я була приємно вражена. Що там! "Незнайка" був забутий, тепер пішли дорослі теми)))

Часом звісно читала, щось серйозне, та рідко. В 24 в декреті, я читала романи один за одним, часом паралельно з "Доктором Хаусом" і "Анатомією Грей" ...)) (Боже ви від мене всі повідписуєтесь)))

Та все ж дотяну до першого роману.

Читала значить читала, та стала вибагати. Все мені було не те: то сюжет надто простий, то надто жорстокий, то надто завалений історією, то надто відвертий (у ліжко з першої сторінки) - та все ж, я ще дещо знаходила і тут достойного. Романи:Вірджинії Лінн "Любовь авантюриста", Джулия Гарвуд "Новобрачная", Джоан Ліндсей "Ангел во плоти" (повтор) - це те що я можу перечитувати, коли мені сумнно і хочеться захопливої романтичної пригоди та кохання))

Та тоді, мені все було мало і раптом я подумала: а чому не написати роман для себе? Ідеальний, де все, так, як хочу саме я! І через 2 роки "сіє твореніж увідело мір"))) Мій перший роман "Заблудшее сердце" в жанрі ІЛР ( нині 3 за популярністю серед моїх романів на літ нет рос.) - звісно не шедевр, але для першого, він дуже грамотний ( я зараз часто дивлюся інших початківців і бачу, що не всі просиджують ночі вивчаючи дворянські титули, щоб у романі все відповідало епосі).

Паралельно в той час я потрапила на роботу в газету і одна моя колега, почувши, що я написала книгу випросила почитати ( до того я її нікому не показувала, соромно було, там ж відверті сцени є ( боже як не вистачає смайлів))))

Одним словом, їй сподобалося і вона заохотила показати видавництвам... 

Що й казати, її похвала в мені збудила більше гордості, ніж  сотні нинішніх коментарів)))

Та ви певно знаєте, як то буває на початку: розіслала і облом - посипалися відмови: скрізь одне й те саме: "ваш роман непоганий, та ми зараз не зацікавлені в роботі з новими авторами"...

Я була вбита, я ж чекала зразу слави, гонорарів, презентацій, овацій, а тут - велика Дуля))))

Начитавшись усякого, я вирішила опублікуватися сама - 50 примірників... віддала книгу на редактуру, тут знов сюрприз, коли мені показали скільки там граматичних і художньо-змістових помилок... та так от досвід і приходить ....

Ми вже підготувати макет, все йшло до друку, аж раптом мені написав один добрий чоловік, пан Устим з літературного агенства, що їм сподобалася моя книга і я, і що вони подумують про співпрацю зі мною. Декілька імейлів і я відізвала друк, бо на двох стільцях вони сидіти не дозволяли...

А що було далі, розкажу у наступному блозі, якщо ви мене не закидаєте тапками за це "словобесіє")))

Пишіть, що думаєте)

 

 

 

 

 

 

Коментарі:

Всього гілок: 9

Alex Ant 21.09.2019, 20:56:28

Подумайте про набір фан-бази Вашої творчості в одному місці (ФБ/месенджери і тп.), бо видавництва погані промоутери та загалом ринок україномовної друкованої книги дуже маленький. Можна звісно вірити в диво, але цифри є цифри.

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 22.09.2019, 07:38:20

Alex Ant, що таке фан-база?

Angelnik 21.09.2019, 20:23:09

Мені також дуже цікаво ) Із задоволенням почитаю наступний Ваш блог ;)

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 22.09.2019, 07:37:27

Angelnik, приємно))

София Чайка 21.09.2019, 20:23:02

Хтось жаліється на багатослів'я, а в мене все навпаки))) Поважаю всіх, хто може писати багато-багато-багато слів в одному романі, адже мені доводиться рахувати знаки, аби було не замало:)
Пишіть ще, із задоволенням почитаю про Ваші пригоди в країні під назвою "Лабіринти книгодруку")))

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 22.09.2019, 07:36:59

София Чайка, Із задоволенням поділюся)

Вікторія Задорська 21.09.2019, 19:56:07

Клас) хочу продовження)))

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 21.09.2019, 19:59:02

Вікторія Задорська, Бажання читача закон) обов`язковo продовжу))

Tory_Chameleon 21.09.2019, 11:58:00

Ой, то я не одна така, яка любить додідька говорити друкованими знаками (деякі "коротенькі" повідомлення про мої "пригоди"
роками мені згадують). Аж полегшало!;))))
Так що давайте продовження. Хоч дізнаємося, скільки разів облизня ловитимемо, коли намагатимемося надрукуватися.
P. S. "Доктор Хаус" - крутий серіал (смайлик в чорних окулярах)

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 21.09.2019, 12:44:13

Tory_Chameleon, От це вже вас точно потішить)) Хаус да - крутий. Дякую "лост фильм", що вчасно зупинилися і не зробили з нього нудну франшизу, як з Анатоміі ГРЕЙ, до сих пір ненавиджу їх за те, що вбили Дерека ( смайл зі сльозами)

Хелен Соул 21.09.2019, 12:12:15

Я вже з філіжаночкою чекаю на новий блог)) теж люблю ляси поточити))

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 21.09.2019, 12:41:58

Хелен Соул, Я бачу, в нас тут непогана компанія зібралася)

Алиса Ольгич 21.09.2019, 11:22:18

Цікаво. Хотілося б взнати, як склалося далі. Можна і з перервами на каву)))))

У гілці 3 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Алиса Ольгич 21.09.2019, 11:53:26

Тетяна Гудима, :D

Марта Грейс 21.09.2019, 10:47:38

Ого) Дуже цікаво) А щодо відповіді видивництва, великим успіхом вже є те, що роман непоганий) Видавництва хочуть заробити, тому з осторогою відносяться до молодих невідомих авторів. Навіть якщо роман є дуже класним, чула історію від однієї редактори. Ви дуже цілеспрямована)

У гілці 5 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 21.09.2019, 11:34:43

Марта Грейс, Так, головне, скільки книжок ти зрозумів, а не скільки прочитав) я ось "Війну і мир" 3 роки читала, поверталася до неї коли був настрій і читала вдумливо з насолодою - Л.Н.Толстой художник! Він малював словами!!! Я перед ним скидаю шляпу!!! Але щоб його зрозуміти треба мати певний життєвий досвід. Добре, що школа дає наводку на такі твори, хоча в роки юності його осилити майже неможливо)

Ірина Ярошенко 21.09.2019, 10:56:14

Дякую, дуже цікаво, якраз хотіла розпитати про друк і все, що з ним пов'язано. Тому чекаю наступного блогу)

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 21.09.2019, 11:07:33

Ірина Ярошенко, Тоді буду продовжувати, головне знайти листи Устима, він справжній професіонал, багато чого мені відкрив, шкода його в Україні більше немає((

Books language: