Синопсис і чого я його ненавиджу...

Автор: Тетяна Гудима / Додано: 24.01.20, 12:03:13

Сьогодні в мене черговий день, коли я переглянула наші українські видавництва з надією, що якесь з них достатньо адекватне, щоб відіслати йому на розгляд щось зі своїх творів, наприклад Я НІМА. Та ледве я відкрила першу сторінку в гуглі, одразу наткнулася на дуже дивне звернення до авторів... отже одне з видавництв пише наступне: "...бла, бла, бла, ми розглянемо ваші рукописи, якщо вони ОФІГЕННІ! і якщо головний редактор скаже ВАУУУ!!..."...

Знаєте, на цьому місці я ОФІГІЛА, про оленів і поштових голубів, яким вони пропонують надсилати рукописи, я вже просто мовчу. Далі вони пояснюють, що якщо вони офігили насмерть, то самі з вами зв'яжуться, в іншому разі не чекайте поштового голуба.... У 99% причина відмови, з їх слів - текст... От так... образно...

 Ні, я розумію, вони намагалися проявити креативність, але мені це нагадало оголошення наших безграмотних рієлторів, які пишуть "реальна квартира" чи "для адекватних людей", а ще характеризують об'єкт словами типу : "пралка", "комуналка", "повний фарш"...

От і тут виходить, що до нас вже якесь таке ставлення, що одразу пропадає бажання, щось їм слати.

Друге, що мене завжди приводило у навіженство — це вимога надати синопсис.  (Хоча так, знаю, це нормальна практика) Ну не знаю, для мене це просто смерть, як важко, ну ніяк я не можу змусити впихнути у 1,5 сторінки весь "офігенний" зміст свого творіння —  відать не настільки геніальна, як їм треба.

"САММІТ-КНИГА" висилає цілий стос паперів, які треба заповнити, і чесно, враження наче не рукопис пропонуєш, а на візу до Америки подаєш, ще б відбитки пальців брали —  і все! Там ти маєш їм розписати весь план роману, основні круті фінти, усіх героїв, аж до їх вподобаннях у їжі і кольору презервативів, а ще детальний план маркетингової схеми, як ти плануєш себе продавати разом з своїм геніальним доробком... ЛЮДИ, ТА ЯКБИ Я ТО ВСЕ ЗНАЛА, ТО НА ЯКИЙ БІС ВИ МЕНІ ТРЕБА? А все тому, що видавцям в западло читати наші роботи, а ще більше в западло їх просувати... Вони не хочуть витрачати на нас свій дорогоцінний час і тому вони кажуть: "я удам, що мені цікаво, а ти тут пострибай на голові"...

От реально, мені одній так здається чи є ще такі? Я стала заповняти ті папері, а потім плюнула, бо зрозуміла, що ратше напишу за цей час ще один роман і при цьому ще й задоволення отримаю...

А ще недавно я наткнулася на пост автора і видавця одночасно — це той тип, який все ж більше видавець, ніж письменник. Ото мадам стверджує, що завжди розуміла, що книжками не заробиш (ну на тому, що друкують наші видавництва: про голодомор і Майдан — так точно ні) і тому вона не розуміє, чого автори так маніакально хочуть побачити свою книгу якомога скоріше на папері, чого вони не хочуть чекати по два-три роки у черзі на друк у ВЕЛІКОМ ВИДАВНИЦТВІ, ЯКЕ І ТАК ПОГОДИЛОСЯ ЙОГО ДРУКУВАТИ!!! Тобто ви зрозуміли, те, що воно усе не продасться вони знають наперед, а я знаю чому, бо вони друкують:

а)  книги, які не є комерційним;

б)  не рекламують книги, як будь-який інший продукт - тобто скрізь і багато, бо це дорого...

Кидають на полиці й все, воно лежить там мертвим грузом, поки по якійсь випадковості не потраплять до рук випадкового читача.

Все це, чесно просто бісить мене до чортиків, бо особисто я переконана, що наші книжки — художню літературу: любовні романи ( так, з хеппі-ендами, бо людям хочеться трохи доброго і світлого в житті, а не лише триллерів, голоду і війни), фентезі твори (підлітки б змітали з полиць різні там магічні академії), фантастика, історичні любовні твори, літ рпг (так, комп'ютерні ігри, а що?) і решта — все це можна і треба продавати. А головне на цьому можна заробляти, якби ця вся мафіозна схема "ізбранниє" (свої) автори — видавець (автору не друг) — книжковий магазин(не друг нікому) була б піддана люстрації))

Та поки, я розумію, що то лише мрії, у більшості видавництв висить оголошення, що вони НАБРАЛИ АВТОРСЬКІ ПОРТФЕЛІ, що у перекладі означає "йдіть ви на ..."

Одним словом, я тут не просто так, пишу. Треба боротися з своїми демонми, тому вирішила я таки написати синопсис хоча б до одного свого твору і закликаю вас приєднатися до мене.

Проведемо, щось типу конкурсу.

ПРОТЯГОМ МІСЯЦЯ ПИШЕМО СИНОПСИС ДО БУДЬ-ЯКОГО З СВОЇХ ТВОРІВ, А ПОТІМ Я СТВОРЮЮ БЛОГ, ДЕ МИ ПО ЧЕРЗІ РОЗБЕРЕМО КОЖЕН, ДАМО ОДНЕ ОДНОМУ РЕКОМЕНДАЦІЇ І МАКСИМАЛЬНО ВІДШЛІФУЄМО ЙОГО, ЩОБ МАТИ ВЖЕ ГОТОВИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ВРЕДНИМИ ВИДАВНИЦТВАМИ (тобто мати, що їм запропонувати).

ДЛЯ ТИХ ХТО НЕ ЗНАЄ, ЩО ТО ЗА ЗВІР СИНОПСИС КИДАЮ ПОСИЛАННЯ: ЯК НАПИСАТИ СИНОПСИС.

Пишіть, як вам моя ідея.

А ще загляніть до мене на: ГЕНІЙ ГЕНІАЛЬНИЙ У ПОШУКАХ СЛАВИ - там нова глава))

Всі охочі пишіть у коментах "беру участь" і назву роману, я складу тут списочок.

Запис до 27 січня. На написання даю місяць від 27 січня до 28 лютого (включно). Після стартує блог обговорення і корекції.

Сподіваюсь, знайду тут охочих))

1. Я НІМА — Т. ГУДИМА

2. КАВ'ЯРНЯ — ХЕЛЕН СОУЛ

3. ІСКРА — ВОРОЖЕСКА МАРА

4. ОЧЕВИДНІ РЕЧІ — УСТИНА ЦАЛЬ

5. ТАША — ТРОЯНДИ. Roses

6. МАРК АЛЛ  — "ДІАЛОГИ З МУМІЄЮ", "ДІАЛОГИ З ПРИБУЛЬЦЕМ"

7. АННА ПАХОМОВА — ПРАВО НА ЩАСТЯ

8. ОКСАМИТ —ТІНЬ ЙОГО СЕРЦЯ

9. АЛЬОНА УС — ОСТАННЯ НАДІЯ ЗЕМЛІ АБО ЗАВДАННЯ ВРЯТУВАТИ 

10. ЛЕСЯ КАРПАТСЬКА — ЗАГУБЛЕНІ У ВІЧНОСТІ

11. МАРИНА ГАЙДАР - МАЕНА

Коментарі:

Всього гілок: 22

Марина Гайдар 24.02.2020, 01:37:17

Вітаю! А куди надсилати синопсис?

У гілці 5 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Марина Гайдар 28.02.2020, 18:55:23

Тетяна Гудима, О, не бачила! Дякую! Чекаю.

Богдан Аксюк 28.01.2020, 12:58:46

Пробувати рекомендувати себе нашим видавництвам, то марна справа і марнування часу, там жоден синопсис не допоможе, а максимум Вас видадуть і ткнуть в руки кількасот примірників, а ти ходи як довбень і пропонуй себе сам... Краще самовидав невеликим тиражем і жодних заморочок, на зразок "ви ж розумієте на які ризики йде видавництво, а якщо вашу книгу не розкуплять..." Ризик за наші ж гроші!!! А як зайдеш в їхні крамнці, то це вже трешак і порнуха на додачу, полиці повні непотребу! Воістину мистецтво для мистецтва, наші видавництва для грантоїдів і "своїх талантів"...

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 28.01.2020, 14:15:22

Богдан Аксюк, Звісно хочу, щоб книга була у всіх великих книжкових мережах, плюс презентації і так далі, а нащо тоді викидати 50 тис??? для свого его???

Анна Ост 27.01.2020, 13:47:22

Тетяно, гортала фб і, натрапивши на посилання, а особливо текст в ньому, згадала ваш блог із диво-видавцями)) https://chasmaistriv.com.ua/about/authors.php
ПиСи: для гарного настрою. Удачі всім у вашій нелегкій справі))

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 27.01.2020, 15:25:23

Анна Ост, Дякую) Посмішило)))

АльонаУс 25.01.2020, 12:46:53

Хочу спробувати! Твір "Остання надія Землі, або завдання врятувати! "

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 28.01.2020, 13:26:54

АльонаУс, Ви пишіть синопсис, а через місяць будемо їх по черзі тут обговорювати і допомагати зробити кращим... план такий)))

Марина Гайдар 27.01.2020, 03:15:53

Не надто люблю писати синопсиси до своїх романів і мене не дивує, чому багато авторів знаходять цей процес складним. Написання синопсису - то окреме мистецтво, якому треба вчитися. Думаю, не кожен письменник, який пише романи, вміє гарно писати короткі розповіді. Ось така сама картина з синопсисом. Я завжди до нього підступаюся з великим небажанням. Але залюбки візьму участь в вашому челледжі. В мене тут й досі 26-те (бо я не в Україні живу:) Сподіваюся, що ще можу взяти участь. Мій роман - "Маена".

У гілці 7 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Марина Гайдар 28.01.2020, 00:58:26

Тетяна Гудима, :)

Анатолий Танцюра 24.01.2020, 12:41:09

На те й воно видавництво, що створює правила. І правильно робить. Лише уявіть якби таких правил не існувало. Та бідні редактори тільки й сиділи би в пошті накопичуючи стос матеріалів. І вони ніколи би не знайшли через цей гармидер підходящі тексти. Бо всі ж поголовно письменники! Творів було б десятки тисяч. Тож вони відразу відсіюють тих, хто нічого не хоче робити.

Я думаю, людина яка все робить по їх правилах:
1) має твердий намір і план
2) організована
3) не боїться отримати відмови навіть якщо відповіді не буде
4) розуміє для чого це їй потрібно.

А тепер є людина, якій це все видається довгим та непотрібним:
1) написав/ла роман

Все.

А ще ж є просування, інформування, презентації, поїздки. Море всього.

У гілці 39 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 25.01.2020, 20:28:00

Марк Алл, ну є такий гріх, куди дітися))))

Леля Карпатська 25.01.2020, 17:59:21

Хочу спробувати. «Загублені у вічності»

Aillin Ai 25.01.2020, 02:41:24

Десь я на це видавництво колись натрапляла... Текстовка схожа.
Повністю погоджуюся з усім сказаним, але все одно радила б усім, хто мріє видатися, проходити цей шлях і набивати свої ґулі. Врешті-решт, 1 %, як мінімум, щастить.
А щодо синопсису, то ще б їх хто читав... Але якщо ігнор, то ігнор, пиши їм хоч клятви у вічному коханні. І коли ти виконуєш всі ці вимоги, а ніхто навіть не відповідає на лист, питання чітке: нащо я мучився? Знецінення чужої праці та часу - типове явище у нашому середовищі.
Щоб написати синопсис, потрібно добре знати свій твір, його проблематику, тему та чітко відповідати, що у ньому хотів сказати. Тобто проаналізувати та виокремити все головне. Він сухіший за твір і схожий на переказ. По такому ж принципу пишуться відгуки або рецензії, але рецензії - це вже дуже ґрунтовний аналіз.

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 25.01.2020, 12:41:14

Aillin Ai, але ж це добра школа, вчитися писати стисло, викидати воду, аналізувати... у всякому разі буде якась користь мозку і спільна тема для обговорення)))

Оксамит 25.01.2020, 09:01:26

Я теж хочу взяти участь і спробувати, тому від себе пропоную "Тінь його серця". Дуже цікаво, що вийде)) Усім бажаю успіхів та натхнення!!))

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 25.01.2020, 12:33:12

Оксамит, вітаю на борту))

Іван Дурський 25.01.2020, 10:27:52

Крута задумка. Просто побажаю успіхів.

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 25.01.2020, 12:32:56

Іван Дурський, дякую) приєднуйтеся)

КТГорошко 24.01.2020, 15:44:28

Гарна ідея
Але участі приймати не буду))

У гілці 15 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

КТГорошко 25.01.2020, 11:41:51

Іван Дурський, )))

Людмила Волок 24.01.2020, 19:37:40

Тетяно, актуальний пост. На жаль:(( Після спілкування з видавництвами склалося враження, що там ДІЙСНО не читають рукописи. У кожному є своє коло авторів, і потрапити в це коло неймовірно складно. При цьому, гортаючи в книгарнях "свіжі" книги, бачу мало таких, які дійсно могли б зацікавити "широкі кола" читачів. Багато "грантожерів", багато кон'юнктури, багато відверто нецікавих книг... Видавці хочуть, щоб автори видавали у них свої книги власним коштом, потім самі просували, а потім їздили на зустрічі з читачами, щоб там самостійно продавати свої книги:)) На цьому фоні Літнет мені видається рятувальним плотом у трясовині флегматичного і ворожого до "невідомих авторів" вітчизняного книговидавництва.

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 20:01:56

Людмила Волок, От і я про т, я в цьому колі покрутилася і мені неподобається їх зарозумілість, я навіть не беруся говорити про те, де вони тих регалій собі на груди поначіплювали, бо те, що вони пишуть, вони пишуть для свого клубу анонімних себелюбів)) Обов'язково напишу пост про конкурси і про те, що я про них думаю)) хоч посміємося))

Лія Лег 24.01.2020, 17:47:49

Я, до речі, бачила ці звернення з офігенними творами, поштовими голубами й ті анкети, «як на подачу візи»:))) Креативлять, але не там, де треба. Що цікаво, іноді й самі видавництва не можуть точно знати, яка книга «вистрілить», стане популярною. Читачі теж можуть дивувати.
(За синопсис не знаю, цікава тема, але забагато зараз роботи; скоріш за все просто спостерігатиму)

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 19:57:57

Лія Лег, так) є час) треба пробувати, колись те саме у мене було з анотацією, тепер - це досить просто))

Анна Пахомова 24.01.2020, 15:03:35

Право на щастя. (Беру участь)
З приводу книжкових магазинів - зайшла якраз вчора в одну крамницю. Тоска зелена, я хотів би підтримати сучукрліт але нічим. Купувати твори видані за гранти - нема бажання, все інше Шкляр, Кідрук...все.

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 18:01:58

Лія Лег, мені часом здається, що в нас вже скоро радість заборонять на законодавчому рівні, типу наша доля вічний трагізм, набридло, я вважаю в кожної країни є сумні сторінки, але і коли сумно, треба вміти посміхатися, давати щось оптимістичніше , селити в людях надію)

Інка Вікторова 24.01.2020, 15:26:58

Вибачаюсь) А як щодо читачів, які зможуть зазирнути сюди та прочитати наші синопсиси? Це буде спойлер до книг чи реклама?

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 16:31:39

Інка Вікторова, втім то і річ, синопсим має викликати бажання читати, то думаю воно має спонукати читачів)) втім, тут не так багато читачів заглядають))) можу потім за бажання видаляти їх, щоб не спойлерити))

Оксана 24.01.2020, 16:16:54

Підтримую Вас)) бажаю успіху, усім хто долучився і долучиться) сама не пишу, тільки читаю)

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 16:29:39

Оксана, дякую за підтримку) рада, що викликаю інтерес у читачів))

Таша 24.01.2020, 12:14:56

Беру участь)

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 15:16:52

Таша, додала, успіху)

Lina Alex 24.01.2020, 13:14:06

У далекій молодості я тільки те й робила, що писала синопсиси до майбутній романів, тоді, звичайно, не знала навіть про існування такого слова. Це в мене називалося коротким описом сюжету. Інколи такий опис і до двадцяти сторінок доходив. Але так воно все і залишилося в старих зошитах )))

У гілці 6 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 15:16:09

Марк Алл, точно! бісить, ще й як!

Устина Цаль 24.01.2020, 12:58:51

Ох, не має ще справи з видавцями і найближчим часом не планую, але на майбутнє хотілося б попрактикуватися з написанням синопсису, тому приєднуюся)
Устина Цаль - "Очевидні речі"

У гілці 7 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 15:14:42

Марк Алл, Ага) потонув, але як грандіозно)))

Марк Алл 24.01.2020, 14:27:32

Усе абсолютно так і є я від того закипаю. Коли я зрозуміла що схеми немає, є байдужість до українських авторів і бажання відразу відбити бабки на перекладах у мене опустилися руки. Але Ваша ідея крута я приєднуюсь.
Марк Алл "Діалоги з Мумією", "Діалоги з Прибульцем"

У гілці 6 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 15:06:50

Марк Алл, ага)

Хелен Соул 24.01.2020, 12:23:40

Приєднуюсь) чим ще займатись ночами))

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 13:08:32

Хелен Соул, Додала) успіху у написанні))

Ворожеска 24.01.2020, 12:32:54

Оцей вимір «офігенні»... Це як на святкуванні якогось дня міста ставлять оту штуку, де молотком треба вгатили - і ти отримуєш на табло циферки із якою силою ти вдарив. Шкалу в студію))) вони ж самі не знають, чого хочуть (ні жанру, ні авдиторії, нічого...). Зробіть мені добре, а я подумаю чи друкувати це... Замовкни, Ворожеска, а то добалакаєшся)))
Щодо синопсису, то я б з радістю взяла участь, але ж я не маю повністю завершених творів. І з моєю черепашою швидкістю точно жоден не допишу)))
На синопсис потрібен повний сюжет...

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Тетяна Гудима 24.01.2020, 13:06:25

Ворожеска, супер)

Books language: