Реалії сучасного книговидавництва

Автор: КТГорошко / Додано: 31.01.20, 08:13:23

Маленький фанфік до епічного блогу шанованої Т.Гудима https://litnet.com/tetyana-gudima-u3353018, який був трохи раніше, з приводу перспектив сучасних авторів.

Текст не мій, але здався мені досить корисним й цікавим, як приклад існуючого підходу видавців до молодих (душею й досвідом))) авторів. Текст в ФБ за посиланням https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=649499315792167&id=100021963136707&hc_location=ufi

З тієй самой опери й пропозиції "серйозних" видавництв публікуватися за свій рахунок - вони заробляють на хліб коректурою, друком й т.і. Вашого твору. Подальшій продаж - Ваші проблеми. Якщо книга піде в топ, то у них вже є заготовка й права.

Цілком згоден з висновком автора блогу - зміст, ідея, якість й т.і. вашої книги не впливають на її популярність у читача)) Впливає лишень добро підготована акція просування в мережі)) чи на сайті)) або співпраця з топами чи адмінами сайту)) Книга - це товар й всі мулькі сучасного моркєтінга для товарів тут присутні в спрощеному вигляді.

Розкрутити свій твір самостійно й без зайвих матеріальних витрат - теж можливо, але часу на творчість не залишиться або треба щоб хтось Вас утримував весь цей час (кидати роботу).

Виключення можливі але на загальну статистику не впливають.

Думки з  приводу нашого сайту писати не буду з поваги до місця де я "кушою". Якщо стисло - дає певні можливості за наявності мінімальних "маніпуляцій"

Живіть тепер з цим, я все сказав))

Коментарі:

Всього гілок: 5

Тетяна Гудима 01.02.2020, 11:05:59

Я це розуміла від самого початку, та справа в тому, що часом навіть вклавши потрібну суму ти не застрахований від провалу, ( ровуліції, перевороти, війна, кінець світу...) було знаю)) Тим не менш, дорослішаю, розвиваюся, і знов планую повторити ( "до поки світло не згасло"... Кідруку привіт)) але тепер з більш продуманим планом. Все планується, як ви кажете: книга, розкрутка і так далі) Так, в наш час, реклама вирішує все... у свій час нам згодували ВІАГРУ, яку усі ненавиділи, тепер он зірок штампують як на конвеєрі, а Кідрук показав, як можна з себе зробити бренд і продати свою книгу, зробивши це модним... і я так хочу і всім амбітним раджу приєднуватися)) Автору респект за відсилку на мої скромні мислішки у блозі)) Мені приємно)))

У гілці 11 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Ворожеска 01.02.2020, 19:39:37

КТГорошко, Ото підловили))) і смішно, і грішно...

Alex Ant 31.01.2020, 08:59:15

Та такі реалії України, чим менший ринок (чисто демографічно), тим менше засобів для просування.

У гілці 9 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Alex Ant 01.02.2020, 13:23:08

Senja Aleksandra, кожен сам живе в своєму світі)) я не бачу звязку з пірамідою потреб, я бачу, що демографія - жахлива, а економіка ще більш - жахлива, тому ніякої активності в наших реаліях я не чекаю)

Канабіоїд 01.02.2020, 10:20:27

книга - це товар. уся метушня навколо неї звичайний бізнес і нічого особистого.

Heorhii Kostienkov 01.02.2020, 04:47:05

Нажаль я маю погодитися з вами. Але ця проблема притаманна не тільки український літературі, а й іншим сферам пов'язаних з ризиком вкладання коштів. В нашій країні люди не люблять ризикувати своїми грішми. Наші видавництва люблять розповідати, як треба себе піарити як творити продукт, щоб бути в усіх на устах, але я не бачу жодного успішного продукту, який вони створили. Який вибір? Слати всіх і брати ініціативу до своїх рук. Саме тому я зараз працюю з одним з редакторів і судячи з усього буду відкривати власне видавнитство. Не знаю, що з цього вийде і че вийде взагалі, але іншого варіанту я просто не бачу.

Tokashi Nakadzima 31.01.2020, 20:02:33

Складається враження, що молодий автор в Україні - це ніби Артур Флек на Шоу Мюрея Франкліна!
У нашій країні сформувався певний конгломерат "творчих" нездар, які вирішуть що цікаво, а що ні, хто в тренді, а хто ні! Всі видавництва з абсолютно однаковим підходом, до них треба повзти на колінах, як кримській бабушке до путіна! Не царське діло популяризувати всяких лошаків типу нас з Вами, адже у них є чимало рідних, близьких і просто правильних талантів, тож залишається самовидав або видаватися за кордоном...

Останній коментар в гілці:

КТГорошко 31.01.2020, 23:38:43

Богдан Аксюк, Ну. трошки не так сумно. Трошки простіше.
Видавництва взагалі нікого не популяризують-вони заробляють з мінімальним ризиком. А мінімальний ризик-це перевірені автори, які хоч за 1-2 роки гарантовано продадуться або неперевірені автори, які самостійно оплачують видання. Нас з Вами видавництва можливо й читають з задоволенням, а ось видавати.... Стагнація галузі, мінімізація витрат та ризиків. Майбутнє за інет виданнями де витрати менші й просування легше.

Books language: