Спостереження за коментарями під творами.

Автор: Witold Pajgert, Sonia Pajgert / Додано: 23.06.18, 08:19:33

На літнеті недавно, але є певні речі, що нас дивують.  По-перше коментарі один одному тих, хто сам пише. Якщо коментар негативний, це виглядає трохи не дуже: або, як розправа з конкурентом)), або як прояв  зверхності: "Он я який (яка), зараз я тебе навчу і покритикую з висоти свого "таланту"". Не можемо собі уявити, щоб, наприклад, наша улюблена Ірина Вільде сідала і писала негативні рецензії на твори колег. Наш підхід: не подобається - просто не читай. Може, є людина, якій подобається, хоча б самому автору. Це ж не видавництво, а інтернет-ресурс для всіх. Тут не треба рвати один одному горло. Усім місця вистачає. Або, наприклад, у нас є щасливий word, він глючить і не ставить тире, одні дефіси, але ми нізащо його не змінимо, бо він що? Правильно - щасливий. Так є ж люди, в яких вже слина аж капає. Строчать: "Цікаво, але у вас дефіси, пунктуація". І що? Як будуть видавати на папері - коректор поправить. Спочатку ми відповідали на такі коментарі, потім просто стали видаляти. Теж не розумію, коли іншим авторам пишуть: "Та ваші твори - г--но", а вони такі: "Дякуємо за Вашу думку")) Ну таке. Це їх життя.)) Стикалися і з такими  товаришами, котрі зареєстровані на літнеті, але відстежують одну людину, і їй диферамби пишуть, а інших всіх підряд розмазують. Але то все діло виховання і совісті. Для себе ми вирішили - будем таке просто видаляти, навіть не заходячи в суперечку.

Тепер про приємні коменти авторів один одному. Ми навіть знайшли пропозиції типу, писати один одному коментарі, ніби для просування творів. Просування куди? Для чого це? Якщо чесно, для нас писати приємний комент у відповідь - це як поздоровлення на фейсбуку з днем народження. Сидиш і витискуєш з себе якісь тексти, намагаючись нагадати, чи комусь ще такого не писав. Народ, ну що це таке? Зовсім інше, коли читаєш твір колеги, а він дійсно чіпляє. То можна тоді і лайк і теплі слова написати. Але ж не по домовленості...

Підсумовуємо. Для нас важливі рецензії від просто читачів. Такі коментарі ми цінимо на вагу золота. І звичайно, лайки. Найбільше ми поважаємо читачів, котрі прочитали і просто поставили лайк. Це найкращі люди, притомні і чесні. Отаких читачів бажаємо нам  усім і побільше.

Коментарі:

Всього гілок: 16

Іса Тарк 16.10.2018, 20:30:45

Про зірочки ще напишу. Що також був випадок, у новинках висвітлилось що читач поклав зірочку, але кількість зірочок не змінилась, тому я написала до адміністрації сайту про свою проблему, мені відписали. Що можливо, читач нажав на зірочку двічі і вона автоматом спочатку була, а потім зникла.

У гілці 2 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Алиса Ольгич 17.10.2018, 20:44:19

Іса Тарк, В мене за останній тиждень вже двічі таке було. Прикро, але нічого не вдієш. А адміністрація, як то кажуть, за втрачені цінні речі відповідальності не несе.

Алиса Ольгич 16.10.2018, 17:09:38

А знаєте, іноді такі коментарі, про які ви кажете, працюють і в зворотньому напрямку. В мене з такого коментаря ціла дискусія розвинулась, на мене наїхали, мовляв, нічого нового в моїх творах немає, а мої читачі (за що велика їм дяка і низький уклін), навіть не я сама, захищати мене почали. Так приємно було, ще й інтерес до книги на самому початку написання підвищився) Тож не завжди видаляти "погані" коментарі доцільно. А щодо хороших - хто вам сказав, що у відповідь на хороший коментар автора Ви теж зобов'язані читати його твори і коментувати? Вас же за вуха ніхто не тягне? Я до цього ставлюсь просто - подобається: читай-пиши, ні-то й не треба себе силувати. Я з задоволенням читаю книги на сайті, і пишу коментарі, коли мене переповнюють емоції від прочитання книги, а не для того, щоб хтось мені був щось винен. Не забувайте, автор теж може бути читачем)))) звичайним собі читачем без "ой я такий розумний і зараз Вам тут понаписую". Просто не звертайте уваги, а "Ваші" читачі повірте, вони знайдуть Вас і попри будь-які коментарі нікуди від Вас не втечуть)

У гілці 8 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Алиса Ольгич 16.10.2018, 20:29:11


Witold Pajgert, Sonia Pajgert
, Відповіла ,а не запитала. Ви є в інстаграм?

Іса Тарк 16.10.2018, 20:25:40

Почитала коментарі, вирішила також написати, бо участь приймала у відписуванні коментарів один одному після читання.
І скажу, що усі по різному це бачуть, я наприклад в першу чергу хотіла поспілкуватися з авторами, почути їхню думку, як людей що тямлять у цій галузі, з нетерпінням чекала відповіді, готувалася і до поганого. Для мене це було важливе!
І звісно читала книги у відповідь, скажу чесно поганих, які б не сподобались не було, усі різні, одні краще написані, одні цікавіші, але усі достойні уваги. Я люблю читати різні жанри, і все одно збиралася почитати авторів з сайту.
Про погані коментарі скажу що це залежить від людини і як на мене краще нічого не писати, особливо публічно, ніж погано, бо для творчих людей це важко сприймається і натхнення не додає.
За гарну книгу мені не жаль ні похвали ні зірочки. Автори мають підтримувати один одного особливо початківців, які тільки почали, і кожне погане слово може відбити всю охоту.

Aillin Ai 16.10.2018, 19:38:15

Позиція автора: хороший коментар - ох ти моя радість, сонечко, дякую; поганий коментар - що ти понімаєш, на свої твори дивись, у мене герой досконалий, а у тебе фуфло і ідіот. Висновок - нам, авторам, потрібно попуститись. Не того польоту ми птахи, щоб крутити носом від недоречних для нас коментарів. Слухати їх треба і робити свої висновки.

Анатоль 27.06.2018, 05:48:59

Абсолютно не погоджуюсь з автором.
І для читача корисно писати коментарі, бо спонукає його подумати, а що ж у цьому творі.
А тим більше для автора. У людей різні смаки, у авторів різні позитиви і недоліки, тож почути різні думки про твій твір корисно.
Для мене взагалі коментар набагато цінніший ніж лайк. Бо лайк ставити легко, клацнув кнопочку - і готово. А якщо людина коментар написала - значить більше уваги приділила автору.
А тих, хто стирає чужі коментарі, взагалі за адекватних людей не вважаю. Таких просто більше не читаю. Людина висловлювала свою думку чи враження, врешті-решт це її труд, і так по хамськи ставитись до нього (звісно, якщо це не троль).

У гілці 19 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Буяна 15.10.2018, 20:37:43


Witold Pajgert, Sonia Pajgert
, Погоджуюсь. Я сама, власне, як бачу купу негативних коментарів, втрачаю зацікавленість і не хочу читати твір. А, от "фішка" із видаленим коментом, діє навпаки)

Ореолка 11.10.2018, 08:53:28

Не згідна з тим, що прочитали і поставили лайк - це те, що варто бажати побільше. Коли критикують(адекватно, а не з ненавистю), то це буває дуже корисно. Я буваю надзвичайно сліпа стосовно своїх творів і, навіть, коли перечитаю через місяць те, що написала, то можу не знайти щось неякісне і погане, чи дещо дивне. А ось прості читачі, будь це автор-початківець, звичайний читач чи, якщо тут таке буває, знаменитий письменник під нікому невідомим псевдо, то вони допомагають мені своїми коментарями зрозуміти, що я пишу не так і над чим треба працювати. Тому я вдячна за такі коментарі.

У гілці 2 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Witold Pajgert, Sonia Pajgert 11.10.2018, 11:10:16

Ореолка, Так немає рецептів на усі випадки. Ми чітко означили коло проблем - недобросовісними коментарями, а все інше по бажанню.

Канабіоїд 10.10.2018, 23:06:34

таке... будь-яка увага до твору - це вже успіх. тим пак в мережі інтернет. більша частина користувачів таким чином розважається. ставити аж занадто високу планку для коментаторів не має сенсу.

ALLEN WALKER 10.10.2018, 20:05:37

Ви забуваєте одну просту істину: кожен письменник - це потенційний читач. Це те саме, що заборонити письменнику читати інші книги, бо він "пише"... Якщо мене запрошують почитати і після цього розповісти про свої враження, то чому б і ні. Це мої враження, навіщо щось прикрашувати... А ну ж там і справді бестселер світового рівня. Як людині, яка тільки почала писати заявити про себе? Я ж не знаю, коли і де народжуються "генії". Ви писали: "коректор виправить". Це те саме, що випустити автомобіль з дефектом і сподіватися, що покупець виявиться механіком... Якщо є можливість я завжди прагну "вдосконалювати" себе і свою роботу...

У гілці 3 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

ALLEN WALKER 10.10.2018, 21:49:36

Witold Pajgert, Sonia Pajgert, якщо з такої сторони подивитись, то згоден на всі сто) Тролі річ така... Але все одно тут присутня двозначність. На літнеті значення "відомий" поки що вельми натягнуте. А запросити "метра" зі сторони... Він скаже: ти хто такий? Навіщо мені витрачати час на тебе?... Або ситуація в цьому роді... Про тих, хто подобається на літнеті: в мене вже самого є декілька авторів "в записнику", але я не можу говорити про інших погано, або взагалі хоч щось, так, як не знайомий з їхньою творчістю. Потрібно все так же відкликатися на "запрошення прокоментувати", чи просто прочитати.... Як на мене, то це корисний досвід. В загальному згоден: не хочеться, щоб гість зайшовши до тебе попити води, бо спрага замучила, замість подяки - насмітив...

Witold Pajgert, Sonia Pajgert 27.06.2018, 17:53:04

Друзі. Дуже дякуємо всім за висловлені позиції, і тим, хто згодився з нами, і тим, хто має власну думку, яку ми теж дуже поважаємо. Просто хочемо уточнити акценти. От є у нас коментарії під творами: хтось пише, що сподобалось, хтось пише, що якесь оповідання сильніше, якесь слабше, хтось (що ми дуже любимо) критикує дії і поведінку персонажів. Це супер. Комусь подобається, комусь ні. Це нормально. І раптом з'являється після десяти-двадцяти нормальних і притомних коментарів, хай навіть деякі і з критикою, але ввічливі, серія хамських, типу, - "нікчеми, пишете фігню, краще вулиці замітайте і т.д.". Виходимо на автора коментаря. Зареєстрований в травні, лайкнув і відсежує тільки одного автора, написав два коменти за два місяці. Один йому хвалебний, інший нам - хамський. Є тут автори, хто детективи пише? Можете зложити два плюс два?))) Після того, як ми йому пишемо, - "Чувак, ти спалився". На нас виходить два автори з Києва з такими ж наїздами - і це на протязі кількох днів. Ось так. Після цього знову йдуть конструктивні коментарі. Ми тим авторам, звичайно відповідали, але то перейшло в словесну перепалку.

У гілці 4 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Witold Pajgert, Sonia Pajgert 28.06.2018, 13:15:01

ПерсеФона, Абсолютно згоден. Деякі пишуть, що ми надто переймаємось і надто дбаємо про свій імідж. Але це нормально - перейматися власним іміджем. Автор, який говорить, - "А нехай пишуть, що хочуть, для мене то неважливо", - або лукавить, або не сприймає власну творчість всерйоз. А це не дуже добре. Бо автор, як творець повинен бути в добрій мірі - егоїстом. І якщо він одним помахом пера вирішує долі своїх героїв, то може і вирішувати які коментарі зоставляти в стрічці)))

Undina 26.06.2018, 21:47:20

Рідко читаю блоги. І рада, що сьогодні зайшла в розділ та прочитала саме ваш блог. Дуже важливі слова написані стосовно й оцінювання, й коментарів. Деякі коментарі (про тире, коми тощо) нагадують репліки вчителів. А лайки? Чи оцінюють вони якість твору? Далеко не завжди. Дякую за те, що окреслили коло таких важливих питань)))

У гілці 2 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Witold Pajgert, Sonia Pajgert 26.06.2018, 22:33:36

Undina, Дуже дякуємо Вам за відгук. Коли писали цей пост боялися, що нас закидають помідорами і шкірками від бананів. Приємно знайти однодумців.

Анна Харламова 23.06.2018, 15:15:30

Вітаю. Під усіма словами можна підписатись. Згодна і з Вашими словами і з коментарем вище. Якщо чесно вважаю, що зірки (тобто лайки), це як боротьба у кого більше друзів. А так, як зірка може дати перші місця у списку – ми бачимо який «дурдом» буває діється. Встаєш, а за ніч у когось десять зірок і п’ятнадцять коментарів. Для мене важливо скільки людей мене читає, а коли я отримую коментарі від постійних читачів – це неймовірне відчуття. Як Ви і писали, є заслані «фейкові» сторінки, які одним пишуть дифірамби, а іншим необгрунтований негативний коментар. Я сама на початку зіткнулась з такими людьми, дуже хотілось захистити свій твір, але охоловши, я вирішила видалити коментарі. І що Ви думаєте, ці «читачі» більше не заходили на сайт, так, як план не вдався. Вибачте, якщо плигаю з теми на теми – наболіло. Знову про зірки – я була на двадцять восьмому місці у рейтенгу, мене бачили лише ті читачі, які вже знали про книгу, а інші… Так як у мене дві книги, то завдяки першій помічали і іншу, бо перша хоч якось попадала у рейтиг. Але, як на мене то це все не чесно, переглядів може бути багато, книгу читають – але не лайкають.

У гілці 11 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Анна Харламова 26.06.2018, 17:59:36


Олександр Ластовецький
, Вітаю. А я на це і не скаржусь, я казала про інше. Про те, що лайки не за-раховуються і це відбувається часто. Повторюватись не буду, так як я все на-писала вище. Мої книги вже декілька місяців тут, і звичайно набрали свої лайки. Але мені жодного разу не приходило їх «жменею». Чесно не чесно, це вже вирішувати адмінам і тим хто за цим всім стежить. Мені дійсно нема на, що скаржитись, я просто говорила про те, що у людей, у яких мало зірок і вони не у рейтенгу – це ні як не впливає на дійсну популярність. Мене читають і це головне. Друзі встигли прочитати мої книги вже давно, їхню думку я знаю (усно), для цього їм не треба ставити мені зірку. А просити зірку – за-ради чого?! Рейтинг. Але ж рейтинг на цікавість книги не впливає. Я люблю те чим займаюсь і рада, коли це приносить комусь задоволення. Мені залишають комент, але не зірку – випрошувати я її точно не буду. Людина не полінувалась написати, за що я їй вдячна.

Олександр Калінін 25.06.2018, 20:53:57

"Ввічливість - краща зброя".
P.S. Також автор. Просто люблю почитати цікавеньке.

У гілці 2 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Witold Pajgert, Sonia Pajgert 25.06.2018, 20:59:59

Олександр Калінін, Повністю згоден з Вами. Ввічливість - це те, чого нам усім не вистачає, хоча немає нічого простішого - ввічливість і товариська дистанція без фамільярності творять чудеса і дають довгі роки приязні. Навіть Ви: от просто написали слово "ввічливість" і одразу до Вас відчуваєш довіру.

Канабіоїд 24.06.2018, 09:45:10

вітаю. шановний, усі ваші роздуми цілком слушні і логічно мотивовані. але ж... інтернет не є взірцем праведності і благочестя. майте на увазі. виставляючи щось на показ, будьте готові до всього)

У гілці 3 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Канабіоїд 24.06.2018, 11:14:08

Witold Pajgert, Sonia Pajgert, ))) успіху й вдалого натхнення.

Helen 24.06.2018, 10:05:03

Повністю підтримую Вашу думку.

Мія Грано 23.06.2018, 17:49:25

згодна з кожним словом

Крися 23.06.2018, 09:44:40

"Якщо коментар негативний, це виглядає трохи не дуже: або, як розправа з конкурентом)), або як прояв зверхності: "Он я який (яка), зараз я тебе навчу і покритикую з висоти свого "таланту"". "
Дуже сподобалося. Дякую.

"Ми навіть знайшли пропозиції типу, писати один одному коментарі, ніби для просування творів. Для чого це?" Тут треба дивится з різних кутів. Вам вони не потрібні. Вас читають та люблять.
Для чого це мені обмін думками, наприклад, є тако слово рейтинг. Якщо твір знаходиться на першій сторінці litnet.com або на першій сторінці у певній категорії, то читачі його бачать та читають, якщо -ні, тоді до Вас вони не доходять. Я пишу ту безкоштовно та мені було би приємно, коли мене хтось читає та комусь подобаються мої байки-твори.

Але є ще реклама. Іноді дійсно приходять читачі та лайкають чи пишуть коментарі щодо твору, а деякі автори заходять на спеціальний портал та дають кошти, щоб просувати свій твір - щоб лайкнули, прочитали, написали гарний відгук. Я не така.

"Для нас важливі рецензії від просто читачів. Такі коментарі ми цінимо на вагу золота. І звичайно, лайки. Найбільше ми поважаємо читачів, котрі прочитали і просто поставили лайк." Золоті слова

У гілці 3 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Крися 23.06.2018, 10:06:24

Witold Pajgert, Sonia Pajgert, Можливо, першим у рейтингу конкурсу "Міські легенди" або "Сучасна Попелюшка" буде той, хто платить кошти, щоб бути на першій сторінці та в нього буде багато лайків, гарні коментарі та багато читачів. Але все залежить від видавництва «Самміт-книга» та їхньої думки. :)

Books language: