Яку роль для Вас відіграють коментарі?

Автор: Алиса Ольгич / Додано: 16.10.18, 19:54:08

Назва вийшла стислою, обмеження по кількості символів. Але питання звучить наступним чином:

Яке значення для Вас, шановні читачі та автори, мають коментарі під твором? 

Знаю, що для більшості авторів критика звучить дуже болюче, особливо, така публічна, як тут. А як Ви сприймаєте критику в коментарях? 

Хотілося б взнати думку читачів, чи читаєте Ви коментарі, перш ніж почати читати книгу? Як ви ставитесь до негативних відгуків? Відразу проходите повз, чи даєте шанс твору і таки зазираєте і перевіряєте самі, цікаво, чи ні? 

Як реагуєте на твір, коли бачите, що коментарі лише позитивні, але частину відгуків просто видалено? 

Коментарі:

Всього гілок: 17

Анатоль 16.10.2018, 23:16:13

Я і не дивлюсь такі твори де великий рейтинг і багато коментарів. Бо майже 100% , що це якийсь жіночий роман.
А читаю ті, де маленький рейтинг і нема коментарів. Там можна знайти щось цікаве.

У гілці 58 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Лія Щеглова 23.10.2018, 09:45:10

Анатоль, я подивлюся цю книгу, не зважаючи на великий список мастрид, що вже маю. Я от вже, аби трохи розвіяти стереотип. Гляньте сюди: https://anyformatread.org/vidguki
Проект рекомендаційного читання. Люди читають на свій смак та пишуть враження від прочитаного, ведеться з осені 2014 року. Наразі там 454 враження простих людей, читачів. Переважна більшість то жіночі враження, є певна частина чоловіків - 2, 2 чоловіки, вражень написано ними більше, та кілька підлітків, серед них два хлопці, дві дівчини.
Він зараз трохи стихнув, бум відгуків був у 2015, але потроху все одно пишуть. І навіть не заглядаючи всередину, видно, що любовних романів там не так багато.

Helen 22.10.2018, 23:02:19

Для мене, як автора, коментарі дуже важливі. Це так зване спілкування з публікою. А як для читця, завжди сама читаю книгу. Якщо вміст мене не зацікавлює, то проходжу мимо. Переважно не залишаю погані коментарі. Це на автора впливає негативно, по собі знаю.

Анна Пахомова 21.10.2018, 11:15:42

Якщо коментарі негативні, то й книжка у 85% випадків погана, якщо коментарі хвалебні, то далеко не факт, що твір достойний. Тому читаю книжку, а не відгуки, і з першої сторінки все зрозуміло - моє чи ні, буває навіть з анотації все ясно: якщо вона бездарна і неінтригуюча, то й далі йтиме якийсь брєд.
Водночас, коментарі до моїх творів для мене надзвичайно важливі. Зворотній звязок з читачем мотивує працювати. Тільки завдяки моїм читачам, які чекали продовження, я дописала «Її ангельські очі», я писала роман в проміжках між роботою і підготовкою до іспиту, на останніх місяцях вагітності, хоча від довгого сидіння у мене дуже набрякали ноги і боліла спина, а останні глави були написані навстоячки, вже після пологів. А все завдяки людям, яких я не мала права розчарвувати.

Оксана Усенко 21.10.2018, 11:07:33

Добрий день. Я в першу чергу читаю анотацію. Відгуки то суб'єктивна оцінка, а всі ми різні. Були твори, які при наявності купи гарних відгуків, у мене як то кажуть, "не пішли", а є і без відгуків такі, від яких відірватись неможливо.
Відгуки на мої твори мене тішать. Критика, якщо я можу її конструктивно "відбити", радує, якщо ні - то стимул уважніше ставититсь до тексту і сюжетів.

Лія Щеглова 17.10.2018, 18:55:50

Відповідаю по пунктам:
1. Ніякого
2. Нормально, адже чудово розрізняю, коли то мені на користь, а коли стикнулась не з самим добропорядним персом.
3. Як правило ні, якщо щось і кинулось в очі негативного, для мене то нічого не варте. Але ще може залежати від того, як представив твір автор.
4. Якщо вже так сталося, що я побачила коментарі раніше, ніж зазирнула до тексту, то напевно все ж не піду. Я проти видалення коментарів, воно ж так: там або конструктив, який автор не сприйняв, або ж хам-коментатор, тоді то лише його характеризує. Нащо видаляти не розумію.

Тома Чупринова 17.10.2018, 09:25:22

Дуже рідко читаю коментарі-рейтинги .Якщо Я прочитаю першу сторінку твору і вона захоплює та "чепляє"за душу,читаю далі.

Алекс 16.10.2018, 23:29:58

Майже жодної. Я їх практично не маю))

Тетяна Юр'єва 16.10.2018, 21:11:44

Відгуки-коментарі дуже поважаю. Бо це реальний зворотній зв*язок від читача. І неважливо, сподобалось / не сподобалось. Сам факт, що не полінувалися залишити відгук - значить зачепила книжка.
Нажаль, на цій платформі читач не дуже "балує" коментарями. Хоч переглядів (якщо вірити статистиці) досить багато. Як-то: "семдесят просмотров, лайк всего один. Кто-то же рожает вот таких скотин" :) :)

У гілці 2 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Алиса Ольгич 16.10.2018, 21:42:50

Тетяна Юр'єва, Перегляди рахуються по частинам. Наприклад, якщо Ваша книга складається з 10 розділів, і одна людина прочитала книгу, то буде10 переглядів, а не один. Звідти така статистика. Це моє спостереження. Можливо, помиляюсь, тоді виправте.

Svitlana Kvitka 16.10.2018, 21:40:55

Я в першу чергу на анотацію дивлюся. Дуже прикро, коли автори допускають помилки вже прямо там. Щоправда не всі вважають за потрібне її писати так, щоб бодай щось з'ясувати. Тоді можу натиснути читати, а можу глянути на коментарі. Суцільні дифірамби власне мене напружують. Невже от прям всім до смаку?! Але ще більше при них напружують видалені коментарі. Тоді для мене все зрозуміло - автор настільки самозакоханий, що не сприймає жодної критики. Таку точно навіть не відкрию. Просто вже зрозуміла, що частіше за все там повна лажа.
А взагалі - відкрити чи не відкрити книгу для мене то рандом.
Щодо коментарів - пишу рідко. Це видно з моєї кількості. Просто хочеться витрачати свій час виключно на гарні книжки та писати про те автору, мовляв, так, сподобалось, то було круто!
Якщо не пішло - не трачу на це час. Хтозна, як людина сприйме критику, чи почне погане про мене думати, мені таке не треба))))

Іса Тарк 16.10.2018, 21:33:52

Перед тим як почитати книгу спочатку читаю опис, якщо опис зацікавив то потім коментарі читаю. Буває по різному, переважно погані коментарі і справді відштовхують від книги. Є великий виняток, читаю книги одного автора(усі) дуже люблю і поважаю його, але часто на сайтах поганих коментарів у нього дуже багато, та мені вони не мішають, я ж добре знайома із творчістю автора.

GreatYarick 16.10.2018, 21:01:43

Ніколи не довіряв коментарям. Частіше навпаки, якщо коментарі негативні, обов'язково дивлюся або читаю сам, щоб скласти власну думку.
Негатив до своїх творів ніколи не відаляв, адже кожна думка мае право існувати (окрім лайки)
А що до видалених коментарів у інших, так на те вони і видалені, щоб їх не знати))
Як можна засуджувати або ні автора, якщо не розуміеш, що він видалив))

Уляся Смольська 16.10.2018, 20:46:10

Привіт! Не знаю, я на коментарі не орієнтуюсь. Адже купуючи книгу в крамниці, там коментарів немає))) Просто відкриваєш книгу і прочитуєш декілька сторінок. Якщо зацікавило - купуєш і читаєш. Так і тут. Я відкриваю і читаю сам твір, а не коментарі. І як Ви вже сказали - ті твори, яки не мали багато зірочок, сподобались більше і читались на одному диханні, ніж ті, що в топі) То таке, як кажуть: на кожний товар свій покупець) Тож коментарі не відіграють особисто для мене ніякої ролі.

Оксана Поплавська 16.10.2018, 20:19:19

Коментарі відіграють велику роль. Читаю спочатку коментарі, так як прискіпливо відношусь до книг. А тут багато молодих авторів, і рівень у всіх різний. Сама пишу відгуки. коли книга не подобається можу прямо написати, або не пишу зовсім, щоб не образити. Також люблю спойлери в відгуках, вони спонукають до того щоб дізнатись що там таке.

У гілці 2 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Алиса Ольгич 16.10.2018, 20:23:04

Оксана Поплавська, Дякую за думку, але як показує практика (моя практика, іншим не нав'язую, просто ділюсь), коментарі не завжди адекватні((( А вже сам якщо прочитав пару сторінок, тоді стає зрозуміло, чи автор пише норм, чи не цікаво. Адже вподобання у всіх різні, і коментарі виходять різні.

Алиса Ольгич 16.10.2018, 20:19:38

Тепер щодо мене-читача. Спершу на видалені коментарі реагувала як кіт на величезного пса - обходила автора десятою дорогою. Адже думала, що той, хто видаляє погані коменти, наврядчи може добре писати. Коментарі перечитувала, зважала на них, перш ніж додати твір до бібліотеки. Дивилася на рейтинг. А потім зрозуміла, що вся ця теорія - фігня. Деякі твори з величезним рейтингом глибоко розчаровували, інші ж, з однією зірочкою викликали захват. Видалені коментарі (таки цікавість змусила один прочитати) - не факт, що книга погана, а похвали або жорстка критика теж не показник. Псіханула, як то кажуть, і коментарі тепер дивлюся лише після повного прочитання книги. Читати чи ні, вирішую, просто відкривши книгу і переглянувши одну-дві сторінки твору.

Оксана Поплавська 16.10.2018, 20:19:13

Коментарі відіграють велику роль. Читаю спочатку коментарі, так як прискіпливо відношусь до книг. А тут багато молодих авторів, і рівень у всіх різний. Сама пишу відгуки. коли книга не подобається можу прямо написати, або не пишу зовсім, щоб не образити. Також люблю спойлери в відгуках, вони спонукають до того щоб дізнатись що там таке.

Оксана Поплавська 16.10.2018, 20:19:03

Коментарі відіграють велику роль. Читаю спочатку коментарі, так як прискіпливо відношусь до книг. А тут багато молодих авторів, і рівень у всіх різний. Сама пишу відгуки. коли книга не подобається можу прямо написати, або не пишу зовсім, щоб не образити. Також люблю спойлери в відгуках, вони спонукають до того щоб дізнатись що там таке.

Алиса Ольгич 16.10.2018, 20:13:38

Почну з себе, адже я і автор, і дууууже активний читач.
Спершу, як автор, я теж дуже обурливо ставилась до коментарів, що втоптували мою працю, вкладені душу (далі писатиму, як є) - в гівно. Було страшенно боляче, хотілось видалитися з сайту, щоб ноги моєї тут більше не було... Але ж писати хочеться. А тут вже дивишся, і хороший коментар з'явився, і сонце вже яскравіше світить, і на душі потепліло. З часом (причому дуже швидко) я на такі коментарі перестала звертати увагу. Відсторонилась, і все. І тут мова йде не про здорову критику мовляв, тут ось добре вийшло, а це мені читати було нецікаво. Коли хтось висловлює просто своє враження від твору - це класно, а не пише хвалу собі-професіоналу-критику-великорозумному-а-всі- решта-гівно (читати між рядків: я ніде- нічого- досягти-не можу, тож відірвуся тут!). Коментарі не видаляю, але і ображатися і зашкалювати емоціям теж не дозволяю. Навіть навпаки, написав хтось критику, дивлюсь на це позитивно: емоції то я викликала в людини, от і чудово.

Books language: