Літературні рекомендації ( частина друга)

Автор: Роза Аксельрод / Додано: 17.05.19, 20:07:46

Розкажіть, будь ласка, про книги, які вплинули на ваш світогляд. Можливо, навіть принесли новий подих у життя або просто змусили замислитися. Буде дуже цікаво почитати ваші історії!)

Коментарі:

Всього гілок: 7

Анна Пахомова 20.05.2019, 00:52:34

Ті що співають у терні
Володар перснів
Гаррі Поттер
«Цветок камалейника»
«Киндрет»

Іва Білка 20.05.2019, 00:52:17

Я помічаю, що деякі книги (чи фільми) попадають на очі тоді, коли є дуже актуальними конкретно для мене. І це можуть бути навіть не вау, які круті книги, але вони мають якусь ідею, яка зачіпає до глибини саме в даний момент. З тих, що найбільше вразили у свій час це були такі книги:
П. Андерсон "Називайте мене Джо" ;
О. Бердник "Людина без серця";
Стругацькі "Отягощение Злом";
П. Коельйо "Вероніка вирішила померти";
Збірка повістей Г. Пагутяк "Захід сонця в Урожі".

Лія Лег 18.05.2019, 11:07:06

Дивлюся, тут згадують сильних жінок і Джейн Ейр, а читав хтось "Таїс Афінська" Єфремова? Це перша книга, яку мені подарували) Вона знайшла велетенський відклик у моїй душі! Її можна розібрати на сотні цитат. Це не просто про сильних, мудрих, красивих, розумних жінок. Там про саму жіночу суть, про вірування та віру, жіноче й чоловіче, про знання та людину.. Ця книга дає поштовх до роздумів. Як на зміну жіночому началу приходить чоловіче, як міняється віра для людини в цілому, коли для нового треба зганьбити старе; коли завдяки вірі маніпулюють людьми.. Тут про гетеру-подругу-жінку в найкращому її значенні. Я настільки захоплююся цією книгою, що навіть не знаю, як описати!)) Якщо не страшно перевантажитися образами древнього світу (Греція, Персія, Єгипет..), бо це роман історичний, то почитайте. Навіть мій чоловік не залишився байдужим)))

("..Навіщо плакати під зіркою, яку все одно не зняти з неба? Вона здійснить накреслений їй шлях. А ти здійснюй свій.")

У гілці 9 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Лія Лег 18.05.2019, 23:01:43

Думаю, я зрозуміла, до чого ви..Про маніпуляцію людською свідомістю вкурсі. Я не виключаю, що мали місце така реклама та підвищення статусу повій. І от якраз у рекламі не для заохочення, а для підвищення толерантності, як кажуть, до професії більш дієвий саме образ трагічний, жалісний.. Може, хтось писав на замовлення партії (чи знімав; приховані маніпуляції дуже ефективні якраз на ТВ). Але ж і тема ця стара, як світ. Хтось міг її просто вибрати, без вказівок, або змішати приємне й корисне)) Я ж говорила не про повію, як таку, а про роль жінки в суспільстві. Самоідентифікацію Те, що Таїс гетера, другорядне. Тільки така жінка в той час мала доступ до мистецтва, таємних знань, вірувань, могла вільно подорожувати і так же вільно спілкуватися з усіма. Тому й цей образ. От що Єфремов гарний дослідник Еллади та стародавнього світу, це точно. Деталі, філософія, атмосфера, і тема релігій розкривається, протистояння чоловічого та жіночого, матріархат, патріархат.. (Без повій людство не вимерло б. Нечистою вважається будь-яка жінка, що народила (не важливо, у шлюбі чи ні) просто через те, що втратила цноту. По цій логіці, якщо не втрачати її, то як же ми народжуватимемося?)

Алекс 18.05.2019, 10:27:12

Частина друга - це щось жахливе.

У гілці 11 Коментарів. Показати

Останній коментар в гілці:

Лія Лег 18.05.2019, 13:27:50

Чекатиму)))

Лія Лег 18.05.2019, 12:25:32

До речі, якщо не торкатися літературного жанру.. Для тих, кому цікавий саморозвиток, психологія й таке інше. З усього різноманіття особисто мені запам'ятався саме Даріо Салас Соммер. Все почалося з його книги "ГіпсоСвідомість" (якщо правильно, бо читала російською Гипсосознание). Філософія, психологія, практика. Розписувати не буду, це треба читати і розуміти самому.

Інка Вікторова 18.05.2019, 08:25:14

В дитинстві полюбляли пригодницькі та фантастичні твори про динозаврівв та роботів. Особливо подобався "П'ятнадцятирічний капітан" та "Подорож до ядра землі", здається... Вже після школи захопилася жіночими романами, в тому числі і про Джейн Ейр. Ходила під впливом мабуть з рік)) Згодом відкрила для себе Паоло Коельйо з його філософією, який і зараз залишається одним з улюблених авторів. Ще була "Сестра Керрі", яку можна перечитувати знову і знову, і все одно цікаво. Ще було дуже багато різних філософських книжок, які залишили слід у свідомості))

Ірина Ярошенко 17.05.2019, 20:19:36

Чесно кажучи, я зростала під впливом пригодницьких повістей та романів про майя, червоношкірих та детективів Агати Крісті. У підлітковому віці мене захопили твори із сильними жінками, тому я знаходила себе у "Джейн Ейр", "Віднесених вітром" та подібних романів. Багато читала фантастики та фентезі, і кожна книга, кожним своїм словом чи певними фразами сформувала мене таку, як я є зараз: чутливою але стриманою, ввічливо, досі трохи сором'язливою, проте рішучою та готовою допомогти, особливо коли це стосується моєї родини.
Моя думка така: не треба шукати правди в одній книзі, треба шукати у кожній те, чого ти хочеш навчитися.

Останній коментар в гілці:

Роза Аксельрод 17.05.2019, 20:44:45

Ірина Ярошенко, Я повністю походжуюсь з Вами, на мене, до речі, теж у свій час дуже вплинула книга Шарлотти Бронте)

Books language: