Чарівна перлина

Розмір шрифту: - +

Частина 10

         А всередині Соломія лупцювала Тупака по спині. Той спробував сховатися за Пузаня, і дівчина вперіщила рогачем Пузаня, який кинувся навтьоки. Але ж його хвіст, прив'язаний до ніжки смикнув стіл, з якого впав великий казан і насадився на голову Тупакові. Заревівши з ще більшого переляку рудий чорт почав гасати по хаті, нічого не бачачи, і трощив усе навкруги. Левко вскочив верхи на спину Пузаня, наче на коня. Вхопившись однією рукою за роги, він другою почав гамселити чорного чортяку по потилиці, а п'ятами лупити його у боки.

         - Ну, тут усе добре… - посміхнувся Тиміш і повернувся до Степана і чаклуна.

         Саме у цю мить парубок кинувся до Хоми, щоб відібрати у нього чарівну перлину, яку шинкар тримав у лівій руці. Але Хома прудко відступив до дверей у сусідню кімнату. Протягнувши правицю за двері, він несподівано вихопив звідти криву чорну шаблю.

         Степан від несподіванки розгублено зупинився, не знаючи, що робити.

         - Не микайся Грицю на дурницю, бо дурниця боком вилізе! - зловтішно промовив чаклун. - Не сиділося тобі, дурню, вдома – пішов пригоди шукати? Ото я тепер тебе вкорочу… на оту саму дурну голову!

         Хома здійняв шаблю над головою і кинувся на хлопця.

         Але раптом крива чаклунівська зброя зі скреготом наштовхнулася на козацьку шаблю Тиміша. Проміж шаблями посипалися вогняні іскри. Тиміш однією рукою відвів парубка за себе.

         - Ану, синку, дай мені трохи поспілкуватися з оцим мерзотником…

         Шинкар презирливо подивися на Тиміша.

         - А ти куди лізеш, старий?! - гарикнув він.

         - Ну, не такий вже старий, як трохи давній… - примружившись заперечив Тиміш.

         Шинкар розлютився, аж ледве слина з рота не бризкала.

         - Та я тебе, холоп, стопчу, як бур'ян! - заволав він.

         Але старий козак вміло перехопив шаблю з однієї руки в другу, трохи підігнув коліна і став в бойову стійку.

         - Добре того лякати, хто боїться… Досить язиком молоти, як віялом: або віддавай перлину, або ставай до двобою!

         Чаклун підійняв руку з перлиною догори і щось скрикнув. Тієї ж миті його шабля огорнулася темним полум'ям, і з погрозливим гарчанням Хома кинувся битися. Від кожного удару з шаблі чаклуна відривався клапоть вогню. Там, де він падав, виникала пожежа. Чаклун насідав на старого козака, раз за разом наскакуючи на нього сильніше і сильніше, і раптом поранив старого в руку. Тиміш перечепився і впав на спину. Хома зловісно підніс над ним шаблю, але в цю мить Степан поцілив стільчиком у чаклуна. Стілець вдарив по руці з чарівною перлиною, і та вискочила з руки шинкаря і покотилася по підлозі. Степан і Хома з двох боків кинулися до неї. Але саме в цю мить Левко підліз попід ноги чаклуна, і той впав на підлогу. Його чорна шабля злісно загула і відлетіла у вогнище, а парубок таки вловив перлину і стиснув її у долоні.

         - Пузань! Тупак! Хапайте цього холопа! - відчайдушно загорлав Цабекало. - Заберіть в нього мою перлину!

         Проте яке там?! Соломія так періщила чортів рогачем, що ті з жалісним скавчанням швидко порачкували до іншої кімнати. Дим заклубочився за ними. По усій хаті вже гуляв вогонь.

         З вулиці вбігли Меланка і Василинка. Жінка підбігла до пораненого чоловіка, підняла його за плечі і потягла з палаючого шинку на вулицю. Соломія кинулася їй допомагати.

         Василинка вдивлялася у полум'я, прикриваючи очі долонею.

         - Левко, де ти? - покликала вона.

         Раптом з вогню вискочив Хома і вхопив дівчинку. Але за ним вибіг Левко і кинувся до чаклуна, намагаючись захистити дівчинку.

         - Відпусти її, жаб'яча пика! - вигукнув малий, намагаючись зацідити шинкареві у вухо.

         Але Хома вільною рукою вхопив Левка за комір, тримаючи його на відстані. Хлопчик пручався, проте нічого не міг зробити. Він тільки гамселив шинкаря руками і ногами куди попаде.

         Степан підніс до очей чарівну перлину і заблагав:

         - Господи, допоможи мені здолати нечисту силу!Сказочник

#597 в Фентезі
#1057 в Різне

У тексті є: чаклун, гумор, чорти

Відредаговано: 26.11.2018

Додати в бібліотеку


Поскаржитись