Чотири кроки до початку (шерлокіана)

Розмір шрифту: - +

IV. 19. Сварка в підземеллі

Сварка в підземеллі

- І все ж таки справу розкрито! - вперто повторив Сашко. - І Хеміш Хогс знайдений. Ми саме на це і підписувалися. Все! Ти допоміг Посереднику. Його кандидат - живий і здоровий. Хай тепер робить з ним, що хоче! - Кирило вперто задер підборіддя, не відповідаючи. - О-о! Так я і думав! Тепер тобі цього вже не достатньо! І що далі? Повернемося на Бейкер-Стріт до місіс Хадсон? Допоможемо «Скотланд Ярду» розставити крапки над «і»?
- Чом би й ні? - відвів очі Кирило.
- Чом би й ні?! - вибухнув Сашко. - Я обіцяв Посереднику, що голову йому відкручу, якщо він знову спробує нас надурити! Але зараз мене дуриш ти!!!
Він зупинився, Кирило - також. Хогс, нічого не помічаючи, продовжував йти по тунелю.
- Не влаштовуй мені тут істерику! - процідив Кирило, нависнувши над другом. Сашко мимоволі подумав, що той вже не в перший раз, і мабуть цілком свідомо, використовує їх різницю в зрості. - Зараз ми тихо й спокійно виберемося з цієї нори, викличемо копів і дамо свідчення. Сподіваюсь, я зрозуміло пояснюю? А вже потім поговоримо про всі твої побоювання, і про те, хто кого і навіщо дурить. Хочеш - на Бейкер-Стріт, а хочеш - у будь-якій іншому місці. Думаю, Посередник до нас залюбки приєднається.
- Ого! - Сашко відступив на крок, з подивом роздивляючись друга, який раптом вдався йому таким чужим. - То ось як ти заговорив?
- А що мені з тобою робити?! Я не можу прямо зараз дістати тобі з-під землі Посередника й вимагати в нього, щоб він відправив нас додому! До речі, ми і так під землею. 
Кирило рвучко розвернувся і поквапився наздоганяти Хогса. Сашко вперто стояв, тримаючи у кишенях стиснуті кулаки, поки ті двоє не зникли за рогом. Він розумів, що поводиться не дуже розумно. Як ідіот поводиться, відверто кажучи. Але не міг заставити себе рушити з місця. Поведінка Холмогорова неабияк зачепила його. Здається, Кирило робив все, щоб залишитися тут, в Лондоні, якомога довше. І всі його обіцянки, які він давав Сашкові раніше, не вартували й ламаного шелягу.
Через декілька хвилин Сашко все ж таки вирішив вибиратися з тунелю нагору, бо дійсно почувався неабияким ідіотом. Але, пройшовши метрів зо триста вслід Кирилу й Хогсу, з подивом зрозумів, що заблукав, хоча блукати тут було начебто ніде. Ще годину тому тут була діра в підлозі льоха пекарні Хогса, і через неї линуло слабке світло, але зараз у тунелі панували темрява і тиша.
- Ну зажди! - пробурмотів Сашко і ввімкнув ліхтарик. - Ти мені і за це відповіси, шмаркач-детектив, я тобі…
Що очікувало шмаркача-детектива при неминучій зустрічі з розлюченим доктором, ніхто так і не почув, бо Сашко помітив слабкий промінь світла зовсім в іншому боці. Схопившись за револьвер у кишені, він обережно рушив туди.
Через декілька хвилин він вийшов на перон недобудованої станції. На диво, вона була майже закінчена. Не вистачало, мабуть, лише якихось деталей зовнішнього оздоблення, та Сашко не дуже знався на будівництві метрополітену. Тому він просто сів на лавку і почав чогось чекати… Сам не відаючи, чого.
- Вітаю! - почув він із-за лівого плеча. Неспішно повернув голову і недбало кивнув.
- І знову не сказав би, що радий вас бачити, Посереднику.
- А дарма! - усміхнений Посередник вийшов з пітьми тунелю і всівся поряд з ним. - Бо я прийшов виконати свою обіцянку.
- Переправити мене до двадцять першого сторіччя? Чесно кажучи, я ще не…
- О, ні! Мене здається, ви вже все вирішили, Олександре Вартовий! Ба більше - я в цьому впевнений, інакше б не потурбував вас.
- Впевнені? - Сашко піднявся, міцно стискаючи у кишені револьвер. - От що я вам скажу, чорт ви язикатий: свою локшину вішайте на вуха пацану. А мені - не треба!
Посередник тільки посміхнувся. В тунелі раптом почувся гуркіт, Сашко відчув щільний потік повітря, який буває в метро, коли до станції наближається поїзд. І вірно - до станції справді підійшов поїзд. Двері автоматично розчинилися. У вагоні не було ані душі.
- Прошу! - широким жестом запросив Посередник.
- У мене є вибір? - повагавшись, спитав Сашко.
- Думаю, що ні.Тетяна Юр'єва

Відредаговано: 30.11.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись