Ціна корони

Розмір шрифту: - +

Ціна корони.

Сьюзен влаштувалася на галявині перед своїм будинком, з блаженством підставила обличчя теплому весняному сонцю, яке будило милі веснянки на її кирпатому носі. До неї підійшов Раян, її чоловік, простягнув їй креманку з морозивом, щедро залитим сиропом і усипаним шоколадом. Він ліг поруч, жуючи травинку і не спускаючи з неї закоханих очей.

- Ніхто крім тебе з такою насолодою не вміє їсти морозиво, - промовив він з посмішкою.

Сьюзен посміхнулася у відповідь, а в голові тим часом промайнуло: «Бачила б мене зараз мати. Її б ударив грець ». Обличчя без тіні косметики, волосся стягнуте в хвіст, простий одяг. Ще три роки тому вона могла про це лише мріяти. Статус відомої моделі, чиє обличчя прикрашало обкладинки глянцевих журналів, зобов'язував до зовсім іншого.

З раннього дитинства вона звикла бути в центрі уваги. У той час, як її однолітки грали в ляльки, насолоджуючись безтурботним дитинством, вона чергувала покази і зйомки з дитячими конкурсами краси, примножуючи кількість призів і звань. Але не це було метою, сенсом життя її матері. Свого часу вона збиралася брати участь в конкурсі на звання світової королеви краси, але доля по-іншому розкинула карти і така бажана корона вислизнула з її рук. І ось тепер донька з її незабутньою зовнішністю мала б бути втіленням її давньої мрії.

Сьюзен, підкорившись владному і жорсткому характеру матері, покірно зносила все: повну відсутність друзів, хрест на нормальному навчанні, постійні виснажуючи дефіле та зйомки, маніакальний контроль ваги, табу на все солодке і борошняне, жорсткі дієти, хоч з її худорлявою комплекцією особливої ​​необхідності в них не було. Вона була немов красива лялька без власних бажань і думок, жила в повній залежності від волі матері.

Але навесні три роки тому вона несподівано вийшла з під контролю. Просто Сьюзен закохалася вперше за свої двадцять років. Стівен був помічником фотографа на чергових зйомках і, побачивши його, вона просто завмерла, не могла зрушити з місця, розчиняючись в його погляді, впиваючись тембром його голосу. Вона забула про все на світі, віддаючись першому сильному почуттю в своєму житті. Заради цієї любові Сьюзен вперше пішла наперекір матері, їй доводилося приховувати від усіх своє щастя, брехати про затримки на зйомках, щоб побути разом з коханим.

Ця зустріч стала першою тріщиною в їх з матір'ю стосунках, які остаточно розкололися  того ж року, в один з дощових листопадових вечорів. Тремтячи всім тілом, Сьюзен повільно піднялася на другий поверх в кімнату матері, яка як завжди гортала модні журнали, зробивши омолоджуючу маску на обличчя.

- Мамо, я зустріла хлопця, - несміливо почала Сьюзен, міцно стиснувши руки в кулаки, щоб не було видно, як вони тремтять. - Ми покохали один одного і збираємося одружитися.

Мати здригнулася, немов їй дали ляпаса і, спрямувавши суворий погляд на доньку, сказала:

- Про що ти говориш?! Яке кохання? Яке заміжжя? Нам потрібно готуватися до конкурсу на звання «Міс Америка», а там і «Міс світу» не за горами. Ми стільки до цього йшли. Ти так про це мріяла ...

- Мамо, це твоя мрія, а не моя, - раптом осміліла Сьюзен. - Мені набридли покази, зйомки, конкурси. Я хочу нормальне життя, сім'ю, дітей ...

- Сім'ю?! Дітей?! - очі матері розширилися від жаху. - Тільки не кажи, що ти вагітна.

Сьюзен лише мовчки опустила голову.

- Ти з глузду з'їхала?! Ні про яку дитину не може бути й мови, - в голосі матері з'явилися жорсткі сталеві нотки. - У тебе є всі шанси перемогти, і відступити зараз було б просто безумством. Ну, нічого, поки термін маленький, ми вирішимо цю проблему.

- Ні, я на це не піду! - в жаху відсахнулася Сьюзен.

- Дурна, ця дитина поставить хрест на всьому. Знаєш, чому я не стала королевою краси? Я так само, як і ти, зважилася народити в надії, що після пологів зможу і далі бути моделлю. Ось тільки дисплазія тазостегнового суглоба вирішила все по-своєму. А твій татусь кинув мене, як тільки зрозумів, що поруч з ним не королева, а кульгавий інвалід.

- Стів не такий! Він мене кохає по-справжньому і я сьогодні ж йду до нього!

Сьюзен вийшла з кімнати, голосно грюкнувши дверима, а мати, сторопівши спочатку від такої непокори, наздогнала її і схопила за руку. Вона кричала про невдячність, про те, що дочка вб'є її, зруйнувавши всі її мрії і плани, про безумство зв`язати себе по руках і ногах народженням дитини. Сьюзен не хотіла слухати, намагалася з усіх сил вирватися і раптом зрозуміла, що падає, летить стрімголов зі сходів. Як не дивно болю не було, був тільки політ, а потім темрява. Нестерпний біль прийшов, коли вона відкрила очі в білосніжній лікарняній палаті і почула розмову матері з лікарем.

- Що з моєю дитиною? - прошепотіла вона пересохлими губами.

- Заспокойся, дитинко, - почувся голос матері. - Все, що не робиться, на краще. Тобі зараз потрібно думати про інше. А діти у тебе ще будуть.

Це була остання крапля в чашу терпіння Сьюзен. Того ж вечора вона втекла з лікарні і купила квитки на літак до далекої Австралії. В одному мати мала рацію - Стівен кинув її. Він не захотів летіти з нею і заявив, що якщо вона вже невагітна, то їм краще розлучитися.

У чужій країні без будь-чиєї допомоги, абсолютно непристосована до звичайного життя, Сьюзен, яка нічого не вміла і не мала власних поглядів, вчилася жити самостійно. І набиваючи гулі, вона знала, що винна в них сама, що вона сама обирає свій шлях і несе відповідальність за свій вибір. Але доля, мабуть, її любила. Вона дала їй ще один шанс стати щасливою.

Сьюзен з любов'ю подивилася на чоловіка і ніжно погладила кругленький животик. Ось найдорожче в її житті і вона не проміняє це ні на які звання чи корони.Надія Голубицька

Відредаговано: 26.03.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись