Діалоги з Прибульцем

Розмір шрифту: - +

Діалог дев'ятий

- Красива і приємна, - гордовито посміхнувся капітан авіаносця, - дивний цей ваш комплімент для бойового корабля.

- Я знаю, - усміхнувся Апсу.

Кларк і собі посміхнувся, зловив себе на думці, що порівнює зоряного адмірала з капітаном американського авіаносця. Але капітан не знає, з ким розмовляє. Для капітана Апсу - лише прибулець, який випадково потрапив на Землю. Капітан думає, що знає багато, але то була лише крихітна частина секретної інформації, ще й неабияк викривлена. І якщо містер Смітт дозволив Апсу розмовляти з капітаном, значить, впевнений в тому, що капітан не дізнаєтьсяє нічого зайвого. 

Алекс ще не звик, Алексу подобалося сидіти у капітанській рубці, пити каву, не бігати безкінечними сходами, та вузькими коридорами нескінченного корабельного лабіринту.

- А у тому світі, звідки ви прилетіли, є військові кораблі? - запитав капітан те, що від нього очікували його співрозмовники. Адже він капітан військового корабля, що може цікавити капітана авіаносця, звичайно, озброєння і техніка. В даному випадку - інопланетної цивілізації.

- Так, - кивнув головою Апсу.

- У нас є шанс протистояти вам? - запитав капітан авіаносця, найсильнішого військового корабля на Полігоні.

- Ні, - відповів древній бог. Його кава охолола, і він непомітно нагрів її. Кларк побачив, як пар піднявся над закипаючою кавою у чашці на долоні Апсу, і подумки попередив, що якщо кава википить, то складно це буде пояснити капітанові. Адже у капітана можуть виникнути побоювання, а чи безпечно перевозити на військовому кораблі істоту, у якої закипіла на долоні кава.

«Википіла» - виправив подумки Апсу. Кава перетворилося на лід, це вже побачив Алекс, який підключився до уявного діалогу, - «Ви збожеволіли, не лякайте військових, вони, коли лякаються, дуже небезпечні»

 Апсу і Кларк намагалися не сміятися, кава у руці стародавнього бога знову нагрілася до кімнатної температури. Удав все бачив, але не втручався, марно втихомирювати бога. Якщо капітан і побачив, то подумав, що здалося.

- Ви впевнені? - з посмішкою запитав капітан авіаносця про протистояння армій.

- Абсолютно. У вас прекрасний корабель, але він тільки плаває, літати він не може. Тим більше у космосі, там інші закони. Хоча у космічному бою також площина простору розраховуються відносно площини палуби.

- Про що ви, - не зрозумів капітан.

- У космосі, як і на морі, противник може нанести удар з усіх сторін, але характеристики бойової техніки, її швидкості та її виявлення інші.

- А, - капітан авіаносця просяяв, вчепившись у улюблену тему, - ви про те, що на морі є не тільки кораблі супротивника, але підводні човни, та літаки.

- Так, але у космосі у корабля є переваги. Він сам може напасти на ворога з будь-якої позиції, а авіаносець не може стати ні літаком, ні підводним човном.

- Вдало сказано, - замислився капітан, - є космічні кораблі, аналогічні авіаносцю?

- Так, - відповідав Апсу, - є носії з ангарами, на яких стоять бойові космічні просторові і міжпланетні катери, гравітаційні машини різних конфігурацій для планетного бою.

- А от гравітація вирішила б проблему підняття авіаносця в небо, він би став небесним авіаносцем, - пожартував капітан.

- Хороша ідея, - погодився Апсу.

- Я запрошую вас на вечерю. У мене є пляшка хорошого вина, дозволяється порушити правило, тим більше, коли корабель іде додому, а завтра на палубі свято. Може, містер Смітт дозволить вам провести день на палубі. - Капітан з посмішкою подивився на Удава, немов хотів заручитися, що гість буде вести себе чемно.

Удав подумки застогнав,

- «Ну що за робота, ось чому саме я повинен супроводжувати цього монстра»

- «Тому що ти розумний», - відповів з нахабною посмішкою монстр.Марк Алл

Відредаговано: 15.11.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись