Філософія щастя

Розмір шрифту: - +

Передмова

Первинна основа, фундаментальна підстава — причина, через яку існування людського життя має сенс, це людське щастя. І для того, щоб наше життя було щасливим, потрібно розуміти, що це таке, людське щастя, і що воно не щось невловимо змінне, сьогодні щось одне, а завтра, в залежності від обставин, інше, а завжди, всюди і для всіх, незмінно одне і те ж саме.

За відсутність ясного усвідомлення цього предмету, згідно з уявленням про який кожна людина щодня, а подекуди щохвилини і щосекунди обирає, що, де, як і коли чинити, часто доводиться платити, на жаль, надто дорого — аж до пекельних мук вже тут, в цьому житті, не дожидаючи потойбічного. А прикладів нещасливості, через хибність розуміння щастя, повно.

Адже навіть в тому випадку, коли людина обдарована інстинктом щастя (природа такого обдарування і яким чином майбутні мами можуть на таке обдарування дитини впливати, розглядається далі), то все одно самого тільки інстинктивного вибору для людського щастя іще не досить.

▪ ▪ ▪

В книзі обговорюється поняття щастя, від чого щастя залежить і де знаходяться ті чинники, які впливають на те, щаслива людина, чи ні.

І оскільки питання щастя цікавить людей здавна, то ми скористалися можливістю вести мову про нього, ґрунтуючись на найвищих досягненнях думки, від кількатисячолітньої давності до останнього часу. Використані також найновіші дослідження і факти.

Не намагаючись в передмові до невеликої книги про щастя і про його підстави розповідати про якісь її деталі, зауважимо, що для повноти розуміння поняття щастя в книзі серед іншого узагальнюється поняття спільноти, вводиться поняття трьох основних класів спілкування, а також уточнюються деякі інші поняття, наприклад поняття прогресу і кінця світової історії.

Хоч книга і орієнтована на освічених людей, зокрема на технічно освічених, однак вона не переобтяжена спеціальною термінологією і тому є підстави сподіватись, що вона буде цікавою та зрозумілою для кожного думаючого читача.

 

Січень 2016Олександр Франчук

#183 в Різне

У тексті є: щастя, щасливе життя

Відредаговано: 18.06.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись