Казки Лінивого

Розмір шрифту: - +

Руки Майстра

Жив собі один скульптор, який був справжнім майстром свого діла. Не було йому рівних у цій справі. Всі його скульптури були такими гарними, що очей неможливо було відвести. 

Якось прийшла до нього потворна відьма, яка також захотіла свою статую. Майстер одразу ж погодився, адже він любив своє ремесло й нікому не відмовляв. 

Минув час, і відьма прийшла подивитися на готовий витвір мистецтва. Та не встигла вона роздивитися скульптуру, як одразу оскаженіла. Як так, здивувалася відьма, з такої потвори створити таке прекрасне. Це її дуже розлютило і тоді вона наклала прокляття на скульптора, що його руки його й погублять. 

З того часу у майстра з'явилася невідома хвороба. На його руках був невгамовний свербіж, який ніякий лікар не міг вилікувати. Через це, його руки були вкриті великими ранами. 

Минув рік і відьма вирішила завітати до скульптора. Та знову від побаченого вона ошаленіла. Майстер як завжди ліпив свої скульптури, та цього разу він це робив ногами. Звісно ж в нього з'явилися помічники, які йому допомагали, та факт лишається фактом. Відьма нічого не могла збагнути. Як так, вона ж його лишила, так би мовити, знаряддя праці, а він все одно продовжує далі творити. А скульптор їй пояснив, що забравши мої руки, ви не забрали мій талант. Головне не інструмент, а той, хто його тримає, тож ви можете і ніг мене лишити, я все одно щось придумаю і буду творити далі. Не знала відьма, що сказати йому у відповідь, та й пішла собі геть. А на ранок, руки майстра стали такими, як і раніше, ні яких ран і ні якого свербежу. От тільки з часом вони вкрилися міцним золотим покривом, щоби скульптор міг продовжувати творити, і ніколи не пошкодив їх. З тієї пори майстер мав золоті руки не тільки в переносному, а й в прямому сенсі цього слова. 
 Євген Лінивий

#11 в Різне

У тексті є: казка для дітей

Відредаговано: 15.05.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись