Казки. наукові та чарівні

Розмір шрифту: - +

Чотири суперсили

 

Одного дня Зернята сперечалися, яка суперсила найкраща. Пустунчик хотів літати, причому дуже швидко, швидше за літаки. Розумник хотів бачити крізь камінь і взагалі бачити землю наскрізь. Лапуня мріяла дихати під водою, наче риба, і плавати краще за дельфінів.

Раптом з вікна долинула мелодійна трель, наче тьохкав соловейко. Зернята знали, що це Чарівна Книга Природи так їх кличе, наче надсилає смс-ку. Чарівна Книга сама собою розкрилася, і з неї почувся голос, наче шурхіт осіннього листя.

— Скажіть, які чотири суперсили в природі такі потужні, що без них немає життя?

— Ого, книга не тільки відповідає на питання, а й сама задає нам загадки! — скрикнув Пустунчик.

Зернята почали думати, що в природі підтримує життя?

— СОНЦЕ! — сказала Лапуня. — Без нього нема світла і тепла. Без сонця нема життя ані людям, ані рослинам, ані тваринам!

— Так, але це не все, — зашурхотіла Книга.

— ПОВІТРЯ! — відповів Пустунчик. — Повітря заповнює все довкола. Невидиме, без запаху, але дуже важливе для всього живого. Коли нема чим дихати, нема життя!

— Наче всі могли б жити без води! — пхикнув Розумник. — ВОДА прозора, майже як повітря, але видима. Тече, не має власної форми, а головне — живить всіх. Все живе більш як на половину складається з води! І без поповнення її запасів ми довго не протягнемо. Нема води — нема життя!

— А сама Земля? Хіба нічого не значить? — спитала Лапуня.

— Ти маєш на увазі ҐРУНТ, — уточнив Розумник. — Так, на твердій основі нашої планети все тримається. Але грунт — це не мертвий камінь. Це поживне середовище, в ньому утримується вода, тепло та повітря. Ним живляться і з нього ростуть всі зелені рослини. Чистої води та повітря їм замало для живлення. А без рослин, чим харчуватися нам та травоїдним тваринам? Грунт — перше джерело їжі для всієї планети. А нема їжі — нема життя!

— Все правильно, — лагідно посміхнулася Чарівна Книга Природи. — Повітря, сонце, вода, грунт — мої чотири суперсили. Без жодної з них життя неможливе! Тож бережіть їх, як найцінніший скарб. З цих чотирьох утворюється середовище, в якому можна жити, дихати, рости. Це мій великий дар людству! Не золото, діаманти, нафта та інші людські скарби головні в світі. А сонце, повітря, вода та родюча земля!

Запам’ятайте це назавжди!Эллин Крыж

Відредаговано: 27.07.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись