Казки. наукові та чарівні

Розмір шрифту: - +

ГРА В ЧОТИРИ РУКИ

 

Пустунчик вчився ходити на руках. Виходило не дуже добре. Встати на руки він міг, але одразу падав. Тримати рівновагу, робити крок за кроком поки не вдавалося.

Пустунчик похнюплено сидів на килимку для гімнастики, коли до нього завітав Розумник.

— Чого ти невеселий, друже?

— Не розумію, чому стопи ходять так легко, а долоні мене не тримають? Адже руками зручніше триматися за щось, ніж ногами!

— Нелегко робити щось, до чого не звик, — сказав Розумник. — Ходити ногами ти тренувався майже від народження, а на руках щойно спробував. Не могло ж вийти одразу! Навчишся! А ти вправи для ніг робиш?

— Які?

— Щоб ноги працювали як руки. На ногах теж десять пальців, але ми ними майже нічого не робимо! Можеш взяти щось босою ногою? Підніми своє взуття!

Пустунчик спробував і вийшло!

— А можеш взяти олівець пальцями ніг та щось намалювати?

— Е, ні, це дуже важко... пальці не слухаються! А нащо тренувати пальці ніг, якщо є руки?

— Бо це корисно для здоров’я стоп. І взагалі, цікаво, чого ми могли б навчитися, але не використовуємо. Знаєш, деякі люди, якщо не можуть діяти руками, навчаються писати, малювати, застібати ґудзики та навіть шити ногами! Все-все можуть робити, так само як руками.

— Хіба таке можливо? — Пустунчик старанно ворушив пальцями ніг.

— Якщо наполегливо працювати, можна багато досягти!

— А тваринам легше навчитися ходити на руках, ніж людям?

— Не всім. В слонів, собак, конів передні і задні лапи дуже схожі на ноги – їм, мабуть, легко. А в білочки чи кенгуру передні лапки коротші та слабші, так само як руки у людини.

— А в мавпи — чотири руки! Ще й хвіст, який теж править за руку, так само як хобот у слона! Я буду гратися в мавпочку! — Пустунчик сів, схопив двома ногами капці та пробував підкидати та ловити їх.

— Я теж так можу! — не відставав Розумник.

В цей час прийшла Лапуня і дуже здивувалася, побачивши гімнастику для ніг.

Пустунчик пояснив, що це гра в мавпочок, дуже корисна проти плоскостопості.

— Ой, хлопці, точно не про вас прислів’я, що одна голова добре, а дві — краще! Ви удвох такого навигадуєте!.. — сказала Лапуня.

— Не знаю, як дві голови, а чотири руки кращі за дві! — впевнено відповів Пустунчик. — Можна грати на піаніно в чотири руки… Ой, а якщо спробувати? Справді можна грати і руками і ногами?

— Тобі — аби бавитися!

— Не свари його, Лапуня! — вступився Розумник. — Хтозна, може Пустунчик встановить новий світовий рекорд гри на піаніно. А тобі теж варто тренувати свої ніжки. Ось ти можеш підняти з підлоги олівець пальцями ніг?

— Звісно можу!

— То доведи!..

Скоро всі троє сміялися та змагалися, в кого стопи вправніші. Схожими на мавпочок Зернятка не стали, але навчилися робити багато нових та корисних вправ.

 Эллин Крыж

Відредаговано: 27.07.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись