Казки. наукові та чарівні

Розмір шрифту: - +

ЛИЦАРІ ТА ПРЕКРАСНІ ДАМИ

 

Розумнику найкраще думалося під час неквапливої прогулянки, тож він гуляв сам, а Лапуня та Пустунчик гралися на подвір’ї. Провертаючись, Розумник здалеку почув голосну суперечку. Друзі посварилися не на жарт.

— Хвалько! Хвалько! — кричала Лапуня. — Завжди обіцяєш, а ніколи не робиш! Хлопчаки — всі хвальки!

— Всі дівулі — капризулі! — не лишився у боргу Пустунчик. Він кривлявся, показуючи, як Лапуня робить зачіску перед дзеркальцем.

Лапуня образилася і обзивала кривдника, щоб помститися. Зазвичай чемна дівчинка показувала Пустунчику язика, стрибала на одній ніжці та звинувачувала хлопців в усьому, що спаде на думку: неслухи, хулігани, двієчники, не тримають слова, не вміють поводитися на людях...

Пустунчик зі швидкістю кулемета відбивав дражнилки в її бік, кажучи, що дівчата всі плакси, модниці, слабачки, всього бояться, плескають язиками, не тримають таємниці...

— Що тут коїться? — здивувався Розумник. — Негайно припиніть обзиватися!

— А чого він..? Всі хлопчиська — дурні невиховані грубіяни!..

— А чого вона...? Рано чи пізно всі дівчиська показують свій капосний характер!

— Пустунчику, вибачись! — суворо велів Розумник.

— Чого це я буду? Ти ж не знаєш, вона перша почала і теж обзивалася!

— Я його не пробачу! — відвернулася Лапуня. — Він мене не поважає!

— Отож, — зітхнув Розумник. — Хіба так можна? Нехай Лапуня сказала чи зробила щось нерозумне, а Пустунчик повівся негідно, та ніколи не кажіть, ніби всі дівчата та хлопці — однакові! Думати так — справжня дурість! Бо, по-перше, всі люди різні. А по-друге, в кожного є свої недоліки та переваги. Негарно хизуватися чеснотами і дуже погано підкреслювати чужі вади!

Дівчата та хлопці можуть однаково вдягтися, зробити однакові зачіски та грати в одну гру, але все одно добре видно, хто є хто за відмінностями у манерах, поведінці, голосі. В той же час, є багато спільних інтересів та вмінь. На уроках праці ми вчимося нарізно, але там нема нічого такого, чого будь-який хлопчик чи дівчинка не змогли б навчитися, якщо дуже захочуть. Тож ніхто не кращій і не гірший за інших лише тому, що це дівчинка або хлопець!

Серед хлопців бувають плаксії та модники, а серед дівчат — справжні сильні герої. Але більшості дівчат личить роль прекрасної дами — лагідної, тендітної, розважливої у вчинках. Більшості хлопців дуже до лиця бути лицарями — захисниками слабших, хоробрими, рішучими, але чемними та шанобливими з дамами. Тож, Пустунчику, тобі вибачатися першому!

— Ну добре вже, — Пустунчик зиркнув з-під лоба на обох друзів і звернувся до Лапуні: — Я погарячкував, більше не буду. Дівчата не такі вже й погані, коли не вередують.

Лапуня витерла сльози та подала Пустунчику руку на знак примирення:

— Я більше не серджуся. Хлопці іноді бувають дуже різкими, але теж не завжди погані. Вибач, я не думала, що кажу.

— Миріться, миріться, та більше не сваріться! — сказав друзям Розумник. — А тепер згадайте кожен по десять якостей, які у вас абсолютно однакові.

— Ми однаково любимо морозиво, — почала Лапуня.

— Ми однаково вміємо плавати, — додав Пустунчик.

Зернятка ще довго обговорювали, що у них спільного, а що відмінного. Але дружба у них була спільна — одна на всіх.

 Эллин Крыж

Відредаговано: 27.07.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись