Казки. наукові та чарівні

Розмір шрифту: - +

НА ПЕРЕХРЕСТІ

 

В одну суботу Зернятка із своєю школою брали участь у районній олімпіаді. Змагання проходили між усіма школами району. У програмі було безліч завдань з різних наук, а також багато спортивних та творчих змагань.

Пустунчик, Лапуня та Розумник дуже поспішали, щоб не спізнитися на урочисте відкриття олімпіади. Їм довелося довго чекати автобуса, часу лишалося обмаль. Потрібно було тільки перейти вулицю. Будівля, де проходила олімпіада, височіла навпроти, з іншого боку дороги.

Пустунчик хотів швиденько перебігти вулицю, але Розумник зупинив його.

— Куди? Треба дійти до перехрестя, там — пішохідний перехід.

— Навпростець значно ближче! Нащо йти так далеко, а потім повертатися? На перехресті світлофора все одно немає! Нам дуже важливо встигнути до початку змагань! На нас усі чекають! Якщо спізнимося, підведемо людей! Наша школа може програти, хіба тебе це не хвилює?

— Чекають? Потрапиш під машину — нас на змаганнях взагалі не дочекаються! — сказав Розумник. — Треба обов’язково йти до перехрестя, звідти далеко видно дорогу в усі боки. А тут машина може раптово вистрибнути з-за рогу, і ми не встигнемо розминутися.

— Швиденько, хлопці! Не сперечайтеся, ходімо! — Лапуня схопила друзів за руки та всі троє поквапилися до перехрестя. Подивилися на дорогу, швиденько перебігли її  пішохідною "зеброю" та повернулися до місця проведення олімпіади.

Хоча Пустунчик бурчав, що друзі втрачають дорогоцінні хвилини, Зернятка встигли на олімпіаду вчасно.

Ця дорожня пригода мала продовження. Останнім завданням олімпіади було прокладення маршруту на плані міста. Треба було знайти найкращий шлях з точки "ДІМ" до точки "ШКОЛА". Точки навмисно були поставлені далеко, дістатися "школи" було можливо лише з кількома переходами вулиць та поїздками громадським транспортом.

Команда суперників раділа, вважаючи, що їхній шлях найкращий і найкоротший. Але судді присудили перемогу команді, в якій був Пустунчик.

— Але ж наш шлях коротший!

— Так, проте ви порушили правила дорожнього руху. Щоб зрізати шлях перейшли дорогу у дуже небезпечному місці. Правильно було б дійти до перехрестя і вже звідти обирати безпечний шлях через перехід.

— Я ж вам казав! — звернувся Пустунчик до своєї команди. — Якщо немає світлофора, дорогу можна переходити лише на перехресті.

Ця перемога додала Зерняткам десять очок. Після цього почався підрахунок балів. І  більше всіх набрала саме їхня школа!

— Слава Пустунчику! — закричали друзі.

— Ми перемогли завдяки тобі! — хвалили його однокласники.

— Ні, завдяки Розумнику, — скромно визнав Пустунчик. — Я теж не розумів, чому не перебігти дорогу там, де ближче. Але сьогодні я дізнався, яке важливе перехрестя на дорозі. Це місце, де ми робимо правильний вибір свого подальшого шляху. Не дарма момент прийняття важливих рішень у житті теж називають Перехрестям!

 

 Эллин Крыж

Відредаговано: 27.07.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись