Кохання кольору лаванди

Розмір шрифту: - +

Хто говорить правду?

- Ще з дитинства я дружила з Лізою і Сонею.
-Чекай,Сонею?- я шоковано подивилась на Асю. - Ти дружила з моєю кузиною? 
- Так. І ми були кращими подругами. Завжди ділились всім, розповідали один одному таємниці, говорили годинами по телефону. Насправді, Соня не була така як зараз. Точніше я думала,що вона не така.
- І що ж сталося? Чому ви перестали спілкуватись.
- Ну...Соні дуже довго подобався Діма і про це знала тільки я. Але вийшло так,що якимось чином про це дізналась вся школа. І він в тому числі.
- А вона подумала,що це ти розповіла всім?
- Так. Я тоді була вдома. Трохи захворіла і не пішла до школи. Після уроків постукали в двері і коли я відкрила,то побачила Соню. Я зраділа. Хм, думала,що вона прийшла мене відвідати, але вона була дуже зла, голосно кричала,що я зрадниця, що я розказала всім в школі її таємниці.Знаєш,що було найбільш образливо? - Ася гірко засміялась.- Соня сказала, що я завжди хотіла бути найпопулярнішою, найкращою , бути на її місці. Я не могла повірити в це все. Коли я прийшла на наступний день до школи,то зі мною ніхто взагалі не спілкувався,а на моєму місці біля Соні вже сиділа Віка. Я стала ізгоєм. Дуже довго намагалася поговорити з нею, пояснити,що я б ніколи такого не зробила,але все було марно. Соня навіть не хотіла мене слухати.
-А Ліза? Ви ж ніби дружите?
- Ну ми родичі. Соня не могла нам заборонити спілкуватись. Хоча спочатку Ліза теж мене уникала. Одного разу я попросила Лізу організувати нам з Сонею зустріч за межами школи. Коли Соня прийшла і побачила мене,то почала ображати і кричати,а потім розвернулась і пішла та ще й на Лізу образилась. Після того випадку я вирішила просто жити далі. Тим більше тепер з'явилась ти. 
-Але чому ти не розповіла мені це все раніше? 
- Я просто боялась. Боялась того,що якщо ти дізнаєшся, то теж будеш думати,що я зрадниця і не захочеш дружити зі мною. Зараз ти єдиний мій друг і я дуже ціную нашу дружбу,розумієш? 
- Асю!- я взяла її за руку- ти перша людина,яка посміхнулась до мене в цьому місті. Ти перша,хто заговорив зі мною в цій школі. Ти єдина,хто підтримав мене після смерті батьків. І я хочу тобі подякувати. Я дуже рада,що ти з'явилась в моєму житті. Мені байдуже, що було раніше. Важливо тільки те, що тепер.
-Дякую,що розумієш мене.
- А що сталось в тебе з Назарем?
- Ну мені довгий час подобався Саша. - так як я і думала - Якось весною ми були біля озера за містом. Це була якраз вечірка в честь дня народження Колі. Назар хотів зі мною поговорити і ми трохи відійшли. Він зізнався,що давно закоханий в мене. Ну я була шокована і почала кричати на нього. Ну ти ж сама знаєш який він. Я сказала,що мені подобається Саша і я ніколи не буду з таким поганим хлопцем як він. Тоді Назар поцілував мене, але я його відштовхнула і вдарила. Він був дуже злий і сказав,що невже погано бути з таким хлопцем як він. Потім Назар сказав ніби знає, що Соні подобається Марк,а він теж з тих поганих хлопців. На що я посміялась і сказала,що насправді вона закохана в Діму.
- Тобто це Назар розказав всій школі? - я здивовано подивилась на Асю.
- Після тієї ситуації про Соню я згадала,що розказала про це йому. Я побігла до нього додому і дала йому ляпаса. Ми сильно посварились. Назар говорив,що він нікому нічого не розказував, а я кричала,що він хотів мені помститись, бо я не відповіла взаємністю на його почуття. Ну і після того ми толком не спілкувались. Хіба на тій вечірці,що ти була. 
- Тоді коли ти плакала? До речі, що тоді сталось?
- Я побачила як Назар цілувався з Вікою, а потім вони піднялись в кімнату. При тому він дивився на мене. 
- Але ж ти казала,що тобі подобається Саша?
- Так і було. До того часу як мене поцілував Назар. Після того, я постійно прокручувала собі в голові цей момент і ті відчуття, які виникли у мене. А тут я побачила його з Вікою і дуже сильно розлютилась. Можливо це була ревність, не знаю.
- Тобто ти кажеш,що ти закохана в Назара?
- Думаю, що так. Але ж через нього я втратила все, тому я не можу його пробачити. Тим більше в нього тепер Віка.
- А ти не думаєш,що він невинний так як і ти? Може він теж нічого не говорив? 
- Він єдиний хто знав.
Ми проговорили з Асею десь дві години. Потім ми вирішили ще трохи прогулятись. Коли таємниці потроху почали розгадуватись ,стало легше. Ася запропонувала завтра сходити в кіно і я погодилась. Коли я зайшла в дім була вже сьома вечора. Уся сім'я вже сиділа за столом. 
- Доброго вечора!
- Доброго,Ніко! Ти сьогодні щось пізно,- я вже казала,що у нас з тіткою стосунки стали набагато кращі?
-Я просто сиділа з подругою в кафе.
- І що це за подруга?- спитала тітка.
- Це Ася. Вона моя однокласниця.
- Ах, Ася! Соню,це ж та твоя найкраща подруга! Дуже хороша дівчина. Давно вона до нас не заходила, правда Соню?- тітка подивилась на свою дочку.
-Ми вже не дружимо. - сухо відповіла Соня.
-А? Чому? Ти мені не казала.
- Так сталось. От і все! 
- До речі, ми завтра йдемо в кіно. 
Соня здивовано подивилась на мене і я побачила в її очах чи то сльози ,чи то ще щось. Вона різко встала і пішла до своєї кімнати. 
- Не зважай,- сказала тітка. - Я дуже рада,що ти знайшла собі друзів. 
Я усміхнулась і пішла в свою кімнату. Спочатку я зробила уроки, а потім вирішила подивитись серіал. Незважаючи на те,що вже було пізно, я вирішила піти на кухню взяти собі щось поїсти. Цілий день я майже нічого не їла і вже добре зголодніла. Я тихенько спустилась і ввімкнула світло. Взяла собі тарілку і відкрила холодильник. Я зробила собі бутерброди з зеленню та лососем, а також чай. Ну і захопила декілька кексиків, куди ж без солодкого. Раптом я почула,що хтось зайшов. Це була Соня.
- О, це ти! Я думаю,хто це на кухні в такий час- вона пішла і налила собі стакан води. 
- Я просто вирішила трохи поїсти і зараз буду дивитись серіал. Не хочеш зі мною? 
- Аха,- Соня засміялась - Ні!
Це мене вибісило. Навіщо я взагалі намагаюсь з нею подружитись?
- Слухай,- почала я - не знаю нащо, але я стараюсь,щоб у нас з тобою були кращі стосунки. Все-таки ми не чужі люди, а - сестри. Я розумію, можливо я не подобаюсь тобі, але можна хоча б зробити вигляд, що тобі не байдуже. 
- О, це тебе Ася навчила так говорити. Ну так, вона це вміє. 
- Я знаю,що ви колись дружили. Більше того, були найкращими подругами. Це твоя вина,що ви зараз не спілкуєтесь. Якби ти її послухала, ти б зрозуміла,що вона не така.
- Ти тільки вчора прийшла і думаєш, що все знаєш? Хто ти така,щоб мене звинувачувати?- Соня підійшла ближче до мене.- Я довіряла їй більше ніж собі, я розказувала все, що думала, а вона пліткувала про мене, опозорила перед всією школою. І ти хочеш,щоб я їй повірила?
- Але ж ти навіть не розмовляла з нею на цю тему! Ася пояснила б тобі,що це все Назар. Це він розказав всій школі,- Соня почала голосно сміятися - Що таке? Чого ти смієшся?
- А того, що ніхто нікому нічого не розказував, а всі дізнались про це з переписки. Твоя подруга,якій ти дуже віриш, переписувалась про мене з іншими дівчатами, навіть з паралельних і молодших класів. 
- Я тобі не вірю. Ася б такого не зробила.
- Не віриш? Добре,- Соня дістала телефон і почала гортати фотографії. Коли вона повернула телефон до мене, я стала в ступор. На екрані переписка Асі з Ірою в месенджер:
А:" Мені так набридло з ними дружити. Всюди перша Сонька. Найкраща, найкрасивіша, найпривабливіша... Бісить."
І: " Ну ти ж звикла бути на другому місці."
А: "Але я не хочу, розумієш. Я хочу стати найпопулярнішою,хочу,щоб про неї всі забули,щоб всі з неї сміялись."
І: " Ну ти ж її найкраща подруга. Ти в будь-якому випадку знаєш якийсь її секрет . Розкажи щось таке,щоб вона не могла більше навіть з'явитись в школі."
А: " Прекрасна ідея! Ти знаєш,що вона безнадійно закохана в Діму, а йому байдуже на неї. Вона і на футбол почала ходити через нього і на танці записалась. Та вона помішана на ньому. Розкажи це всім своїм друзям. Я хочу знищити цю суку."
Не можу повірити. Невже все,що мені говорила сьогодні Ася було брехнею.
- Ех, добре, що все це неправда. 
- Тобто ти не була закохана в Діму?
- Ні, бо одразу ж після цих пліток ми прийшли з Марком разом, як пара.
Соня взяла свою воду і пішла в кімнату. Я залишилася стояти в кухні. Хто ж насправді говорить правду? Що з почутого за сьогодні є брехнею?
 zefirka07

Відредаговано: 22.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись