Конституція. Частина перша. Перші десять заповідей

Розмір шрифту: - +

Стаття 4

Стаття 4

«В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом»

 

Я реально дуже втомився розвінчувати міф про те, що в Україні заборонено подвійне громадянство.

Тому, давайте ще раз, і по черзі!

По-перше, положення статті 4 деталізуються в Законі[1], який чітко пояснює, що принцип єдиного громадянства означає неможливість існування громадянства окремих адміністративно-територіальних одиниць (Київської чи Харківської областей[2]).

Там само зазначається, що у випадку, коли громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави, то у відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Держава не заперечує наявність другого громадянства.

Громадянин України може отримати громадянство іншої держави при народженні, усиновленні та після шлюбу, а також, у інших випадках, коли громадянство іншої держави було «як дарунок чи додаток до чогось».

Ну наприклад, купили ви квартиру в іншій країні, а вам дали громадянство, створили ви фірму і вклали в економіку певної країни значну суму коштів – отримали громадянство.

І Україна не проти того – майте собі друге громадянство, на здоров’я. Просто Україна до вас буде відноситись як до громадянина України, а не іноземця, «ігноруючи» наявність другого громадянства.

Все просто, шановні мої! А всі інші нюанси та підстави прописані в законі.

Шановні колеги-юристи та експерти, якщо ви кажете, що в Україні заборонено мати друге громадянство – десь плаче один конституціоналіст! Бережіть нас, ми і так – вимираючий вид.

 

[1]Законі України «Про громадянство України»

[2]Для прикладуSergiy Panasyuk

#158 в Різне

Відредаговано: 06.05.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись