Креативний копірайтинг

Розмір шрифту: - +

Вдалий копірайтинг. Поради

17 вересня 2013 року я відвідала майстер-клас Олександра Рощина від Школи Рекламних Технологій «Креативний копірайтинг» з якого я взяла для себе багато нового.

 • Що ж таке копірайтинг?
 • Копірайтинг — продаж товарів за допомогою вміло написаних текстів-презентацій. Лише та компанія гармонійно розвивається, якщо вона прагне надавати бездоганний сервіс, має креативний менеджмент та гарні взаємовідносини з клієнтом Потрібний час, потрібна людина, потрібна інформація.

На жаль, поки що в менеджменті працює не достатня кількість гарних професіоналів, адже хороші менеджери з продажу мають бути трішки циніками, гуманістами та креативно підходити до кожного клієнта. Вони мають не впарювати бездумно не потрібні товари та послуги, а виявляти потреби (приховані бажання) клієнтів та вдало їх задовольняти, тобто бути й трішки психологами.

Продаж товару — це продаж емоцій. Потрібно завжди думати навіщо людина це купує (реалізовує приховані фантазії).

Три обов'язкові елементи хорошого менеджера з продажу:

• розуміння цільової аудиторії (вікових груп, їхніх потреб);

• надати клієнтові повідомлення, яке зачепить (спонукає до дії);

• здійснення дії, яка має місце у випадку позитивної реакції на вдалі повідомлення.

Критерії взаємодії копірайтера з клієнтом:

 • має знати точки дотику з клієнтом, тобто коли і в яких умовах клієнт прочитає даний текст (вдома, в транспорті, на вулиці тощо);
 • скільки людина готова приділити часу тексту, адже в середньому це 4 секунди, якщо для вулиці, то досить;
 • у якому форматі подавати повідомлення: за допомогою тексту, презентації, картинок та ін.);
 • запропонувати клієнтові перейти на сайт, зателефонувати;
 • хороший прес-реліз має зацікавити журналіста;
 • хороший скрипт завжди приводить клієнта до необхідності зателефонувати, аби дізнатися про товар чи послугу;
 • зацікавити (переконати за допомогою акцій та системи знижок) купівати товар саме зараз, а не відкласти покупку на потім;
 • хороший продавець-копірайтер при написанні текстів не має авторського стилю;
 • кожна цільова аудиторія має свою ціну;
 • гарна критика – завжди ознака успіху;
 • потрібно розуміти чи є дана людина цільовою аудиторією саме для цього тексту.

Конверсія — відсоток людей, які після ознайомлення з написаним текстом зацікавилися даною пропозицією та перейшли за посиланням, аби дізнатися більше про товар чи послугу.

Аби написати вдалий текст потрібно аналізувати та тестувати різні варіанти. Переважно, з першого разу в багатьох написати текст не виходить, адже це справа техніки.

Розумний копірайтер може вдало зіграти, як на гарних повідомленнях так і на побоюваннях клієнтів. Чого ми завжди найбільше боїмося?  Звичайно, старіння, захворіти різними невиліковними хворобами, співчуваємо інвалідам та ін.

Основне завдання до заголовка, яке ставить перед собою копірайтер — змусити читати текст.  Майстрами у вигадуванні вдалих (захопливих) заголовків є: глянцеві видання та новинні ресурси.

Варто також працювати з запитами, аби охопити цільову аудиторію, яка точно не знає чого хоче.

Топ продажів в магазинах може виявитися, дійсно розпродажем, або ж це просто продаж не потрібних товарів (сумка лежала 4 роки, а потім була продана в Топі).

Заохотити покупця купувати саме зараз може вдало заохотити знижка на товари, що обмежена в часі (має лічильник, який обов’язково оновлюється).

Продовжуючи акцію її переважно не анонсують, а роблять в індивідуальному порядку, аби збільшити довіру та лояльність клієнтів, як до бренду так і до товарів.

Електронні розсилки клієнтам стосовно розпродажів розсилаються в певні години (варто тестувати), аби збільшити максимальну кількість покупців.

При написанні вдалих текстів потрібно вміло використовувати розподіл тексту на абзаци, робити акценти виділяючи його, додавати колір та ілюстрації.

На думку спеціалісті набагато легше продати товар, ніж послугу.

29.09.2014Олена

Відредаговано: 24.01.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись