Культ Істини, книга друга, Шляхом Істини

Розмір шрифту: - +

9,25 Амур-ріка

               У річці Амур величезна кількість риби, але зловити її на звичайні рибальські снасті важко. Багато в Амурі товстолобика. Іноді бувають випадки, коли пливеш по Амуру на моторному човні, а в човен встрибує величезна туша товстолобика. Чим викликана така поведінка цієї риби, я не знаю. Є в Амурі найбільша в світі риба сімейства осетрових «калуга». Виростаючи, калуга набирає вагу до півтори тони. М'ясо у неї оранжевого кольору і має приємний смак. Калугу ловити заборонено. За спійману калугу людину судять, але нанайцям, як аборигенам місцевого краю, ловити будь-яку рибу і добувати будь-якого звіра не забороняється. Одного разу на льоду Амура знайшли замерзле тіло нанайки. Одна рука її була опущена в ополонку і вморожена в лід. Нанайка ловила рибу, намотавши на руку шнур з наживкою. Наживку схопила калуга і втягнула руку нанайки в ополонку. Так і замерзла жінка, не зумівши звільнитися від шнура.

               На Амурі багато островів. Під час повені Амур розливається, а острова ховаються під водою. Повінь спаде, острова знову з'являються на поверхні річки, а в дрібних озерах і природнх каналах, яких багато на островах, залишається величезна кількість риби. Від весняної повені й до повені осінньої, майже всі острівні озера висихають, а риба дістається людям і птахам. Люди ходять по калюжах і ловлять рибу руками. Ось тут і з'являється небезпека наступити босою ногою на верхній отруйний плавник косатки. В Амурі водиться риба верхогляд. Ловлять цю рибу на маленькі листочки верби або шелюги. М'ясо цієї риби сніжно-біле, а за смаком воно неперевершене. На островах заготовляють сіно на корм худобі. Чорнозем в цих місцях не буває товще п'яти сантиметрів. У тих місцях, де трактор гусеницями зриває тонкий шар чорнозему, чорнозем не відновлюється і в таких місцях починає рости кочкарник.

                Сіно в цих краях заготовляють дивним способом. Колісний транспорт руйнує дуже тонкий прошарок чорнозему, тому користуються гусеничними тракторами. Також, на зарослих травою болотах, де теж косять сіно, колісний транспорт провалиться в болото, бо прошарок ґрунту, на якому росте трава, не товще одного метра. А як скиртувати в таких місцях? Це питання вирішується за допомогою пінолиста. Пінолист, - лист заліза товщиною два-три міліметри та розміром 3х6 метрів. Трелювальний трактор тягне за собою цей лист від однієї копиці сіна до іншої копиці, а робочі на пінолисті укладають скирту. Після того, як скирта буде повністю завершена, трактор притягне на пінолисті скирту до місця, де вона повинна стояти. Тут трелювальний трактор своїм щитом зіштовхує скирту з пінолиста на землю. 

              У місті Амурськ знаходиться целюлозно-картонний комбінат. Деревина на цьому комбінаті переробляється сірчаної кислотою. Величезна кількість кислоти йде на переробку деревини! Відпрацьована кислота скидається в Амур. Трубу, по якій тече кислота, вивели в русло річки подалі від берега. Бурхлива реакція з виділенням великої кількості тепла відбувається при з'єднанні води з кислотою. У місці виходу кислоти в річці Амур вирує величезний фонтан окропу з виділенням жовтої піни. Ця піна тече по Амуру до Комсомольська-на-Амурі і далі до Охотського моря, тому нижче Амурська уздовж лівого берега річки риби надзвичайно мало.

               У цих краях люди дуже люблять їсти рибу. Їдять рибу в будь-якому вигляді. Взимку рибу талують. Тала - строганина з мороженої риби. «Заталувати» - з'їсти сиру рибу, не обов'язково морожену, можна і живу, коли риба в зубах ще тріпотить.

              – Тала тобі сподобається. Не відразу. Перший раз талу будеш їсти, закушуючи горілку. Можливо, тобі спочатку буде огидно, але на похмілля тала для тебе буде вже смачною, - говорила мені сестра.

              Ні, тала для мене назавжди залишилася неприйнятною.

              Сорога, лящ і карась - риби кістляві. Рибу попередньо пошаткують, а потім смажать. Шаткують рибу, роблячи від спини до живота вздовж ребер дрібні і часті надрізи. У шаткованої риби дрібні кісточки при смаженні розчиняються, а смак риби поліпшується. На жаль, в Україні не шаткують кістляву рибу, перед тим як смажити і не очищають її від луски перед в'яленням. Дрібні і середнього розміру карасі тут не ловляться. Спіймані карасі одного розміру, а кожна особина має вагу близько восьмисот грамів.

                Мені показали фокус: Смаженого карася поклали на стіл. Біля карася став один чоловік і приготувався по команді схопити його і швидко з'їсти. Другий чоловік взяв у руки кашкет. За командою один чоловік підкинув високо вгору кашкета, а другий - схопив карася в руки і став його їсти. На той час, коли кашкет опустилася на землю, на столі від карася залишився один скелет!

               Читачу, ти бачив місячну веселку? Вночі я ловив на річці сомів. Був повний місяць. У північній стороні від мене була велика хмара, з якої йшов дощ. Я побачив місячну веселку. Видовище чарівне і тривожне. Місячна веселка не кольорова, а бліда, мертва. Місяць відбиває світло сонця. Це всім відомо. Візьміть дзеркало, зловіть промінь сонця і відправте його від дзеркала на призму. Ви отримаєте спектр, у вас буде колірна гамма. Якщо Місяць відбиває світло сонця, як це робить дзеркало, тоді відбите від Місяця світло повинне дати колірну гамму спектра, але місячне світло монохромне, мертве. Місяць - планета мертвих. Так говорили і говорять мудреці. Мертве і світло від Місяця. Чому? Тому що Місяць - вампір. Він «висмоктує» з сонячного світла життєву енергію і відкидає від себе світло мертве, позбавлене живої енергії.Луцор Верас

Відредаговано: 29.12.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись