Маяк самотності

Розмір шрифту: - +

Глава 6.

Ідея з терміновою поїздкою Зейна до Хогерта шефу поліції не сподобалася. Але аргументи були досить переконливі.

Потяг мав бути лише через день, і Дейк вирішив не гаяти час, та взявся за телефон. Спочатку берегова охорона підтвердила, що останнім часом якихось суттєвих пригод на узбережжі не зареєстровано.

Далі. Що із Сандер? Можливо, криміналістична експертиза знайде в речах залишки крові, або іншої людини. Якщо її кров - то де тіло? Якщо сліди сторонньої людини, то у такому разі можна буде припустити, що на острові був хтось крім цієї пари. Потрапити до острова можна лише вертолітом, або морем - але у такому разі це має бути досить великий корабель. До берега більше десяти кілометрів, течії та вітри не даєють шансів одинакам.

Якщо це корабель, і якщо він пройшов повз берегову охорону, Інтара міг з нього зійти або втікти - це якщо повірити тому, що він сказав фермеру. Тобто, корабель - якщо прийняти версію з ним - йшов на північ вздовж берега, ховаючись на небезпечній відстані між скелями практично по лінії прибою. Якщо так, то хто б це міг бути? І чому вони заходили на острів?

Попередні результати експертизи обіцяли вже на післязавтра. Чудово! Крейд погодив загальний розшук пари, його вже оголосили - їх фото Зейн надасть коли приїде у місто. Окреме орієнтування на чоловіка, схожого на Пабло Інтару, також в роботі. Що далі?

- І все ж корабель, якщо він там був. Мали бути сліди. Єдине місце, де він міг підійти до острова... Так, там були сліди свіжого осипу. Поруч з тим невеличим пірсом - Дейк витяг фото, зроблені під час огляду острова.

Місця, які його цікавили - пірс та осип - були у тіні, та на фото майже зливалися. Там було брудно, і він не встиг добре роздивитися. Здається, під осипом щось було на кшалт діри, або печери. Можливо, там і є відповідь на питання, що ж відбулося.

Стоп! Сюзан казала, що на острів відправляється нова зміна. Треба встигнути!

Дейк похапцем зібрався і побіг до вертолітного майданчика. Там нікого не було, і він вскочив у кабінет Сюзан у той момент, коли вона вже збиралася йти.

- Злякав мене! Що з тобою?

- Коли саме на острів летить вертоліт?

- Завтра з ранку.

- Звідки?

- Ну, всі вертольоти базуються недалеко від Хогерту, сюди прилітають тільки коли необхідно.

- То він завтра тут має бути?

- Так, він має відвезти на острів доглядачів маяку.

- Я можу летіти з ними?

- Ні, там місця немає, все буде повністю завантажено. Їх відвозять на острів на півроку, і одразу все з собою.

- А де ця пара, що летітиме?

- Тут, у нас є кімната відпочинку. Хочете поспілкуватися?

- Хочу. Ні, краще з пілотом.

- Дам Вам номер бази, можете зв'язатися. Щось трапилось?

- Просто потрібна допомога.

На авіабазі довго не відповідали. Врешті, відповів черговий. Пілот Патерсон мав бути на базі о восьмій, а через дві години в управлінні парку. Попередивши про необхідність зустрічі, Дейк почав готувати фотокамеру.

Ранком він зустрів пілота, коли вантажився вертоліт. Це був той самий, сухий, сідий, з різкими рисами обличчя, колишній військовий. Той самий, що відвозив Зейна на острів.

Вони домовилися, що Патерсон сфотографує з більш вдалого ракурсу місцевіть в ущелині, особливо пірс та ту саму діру. Потім на зворотньому шляху поверне фотораппарат, і детектив встигне зробити фото ще до від'їзду у Хогерт.

так і зробив, але інакше - часу на пересування по острову не було, тому Патерсон сфотографував потрібну місцевіть просто з кабіни вертоліта, підлетівши до ущелини. Проте, деякі фото вийшли досить вдалими.Вячеслав Соколов

Відредаговано: 31.05.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись