Інтернет, хімія і детектив, або незвичайне літо Сніжани

Розмір шрифту: - +

Розділ 5

Іванка не дуже довіряла новому знайомому Сніжки. Ну справді, що може бути доброго в спілкуванні з людиною, яка навіть свого імені не називає? Цей інтернет-незнайомець був дуже підозрілим. Але, зрештою, Сніжка не мала дитина. Нехай робить як знає. "Я її попередила, не вірить - її проблеми. А сваритися через оце невідоме створіння не треба." - думала Іванка. І взагалі, в неї своїх проблем вистачає. 

Тому Сніжка майже не говорила з Іванкою про Невідомого. Батькам вона теж про нього не казала. По-перше, вони і так ходили якісь стурбованії. По-друге, Яблуновські останнім часом дуже надовго затримувалися на роботі і часу на спілкування з донькою просто не було. Сніжці казали, що це все ненадовго, просто в їхньому інституті скоро буде якась інспекція, і потрібно все підготувати.

Насправді ж, вони ходили до міністерства із проханням прискорити перевірку їхнього винаходу, яка йшла вже другий місяць. Але ж попросити прискоритися - це не так просто як здається. Спершу вони ходили до начальника науково-дослідницького інституту, в якому працювали. Саме через цього начальника вони передавали всі звіти, в тому числі й цей. Потім він їх направив до начальника відділу наукової діяльності у міністерстві. По телефону обговорювати можливу державну таємницю небезпечно, тому  потрібно було із цим начальником зустрітися. Щоб зустрітися, потрібно було написати заяву і передати її через його головного секретаря. Коли подружжя Яблуновських із цим начальником зустрілися, він сказав, що це не в його компетенції і потрібно звернутися до ще якогось директора ще якогось там відділу. Так повторювалось кілька разів, після чого Яблуновські вирішили не втручатися у справи міністерства, все одно рано чи пізно досліди закінчаться.

Але чим довше йшла перевірка, тим більше чиновників дізнавалися про винахід Яблуновських.Так, майже ніхто з них не мав доступу до формули речовини, але вони могли знайти тих, хто цю формулу знав - вчених, які її винайшли. І поки не оголосять державну таємницю з цього приводу, жоден чиновник не буде зобов'язаним підписати договір про нерозголошення формули.

І звичайно ж, про небезпечну речовину дізналися не тільки ті, хто мав би її перевірити абощо. Про неї також дізналися іноземні агенти, більш небезпечні, ніж Будильник та Шеф. Вони мали здобути формулу будь-якою ціною. І мали для цього всі шанси. Софія

Відредаговано: 20.08.2018

Додати в бібліотеку


Поскаржитись