Рай для щурів

Розмір шрифту: - +

Глава 6

Вогка кімнатка - два з половиною на два метри. Стіни, стеля та підлога - бетонні; двері - старі, збиті з дощок, закриті на гвинтовий замок.

«Ні, це не в'язниця, - подумав Ігор, - це підвал житлового будинку».

Те, що його припущення вірні, доводили ще численні дерев'яні полиці на бічних стінах. Скоріш за все, вони призначалися для консервації, але тепер були порожніми.

Ігор лежав на якийсь розкладушці. Коли підвівся і випростався, мало не зачепив головою лампочку, що звисала зі стелі на дроті.

Він затарабанив кулаком в двері.

- Відкрийте!

Звичайно, він розумів, що нерозумно було стукати і, тим більше, вимагати, щоб відкрили двері та випустили його. Але дуже часто в житті буває так, що при всьому усвідомленні абсурдності своїх дій, людина, все одно, робить так, а не інакше. Тому що по-іншому просто не може.

Кілька разів Ігор провів долонею по голеній голові, немовби, змахуючи з неї щось. Це щось було невидимим, точніше неіснуючим, і даний жест видавав його хвилювання. Насправді, він зараз змушував себе не панікувати. Ігор розумів, що його перебування в крихітній підвальній кімнаті якось пов'язано з побиттям Бельника. Значить, частка невідомості вже зникає, значить - уже не так страшно. Але ось тільки чому він не у в'язниці, а в підвалі? Це питання не давало спокою.

Він знову ліг на розкладушку і закрив очі. Крізь повіки проникало і неприємно сліпило очі світло від лампочки. Раптом згадалось таке ж сліпуче світло. Тільки це було сонячне світло, а лежав Ігор на м'якому піску, і мирний шум Середземного моря намагався перекричати дзвінкі та веселі дитячі голоси.

Від цих раптових спогадів Ігор з грудей видавив болісний стогін. Тільки не це, тільки не зараз! Вже краще страх і паніка. Але думки вже закрутилися, як зміїний клубок в його голові. Вони шуміли, боляче жалили ... Прокляті картинки швидко змінювали одна одну! ..

- Все досить! - закричав Ігор. - Не треба!

Він сів на розкладушці і закрив обличчя долонями.Сергей Величко

Відредаговано: 08.02.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись