Разом назавжди

Розмір шрифту: - +

Розділ 1

Мобільний телефон дзвонив мелодією відомого шлягеру.

- Я тебе чекаю!

Він вже 15 хвилин стояв біля під'їзду, а вона крутилася біля дзеркала, і робила зачіску.

- Вже йду! - Наталка одягала куртку, на ходу блокуючи кнопки мобільного телефону.

- Мам, я скоро буду!

Мама просила повернутися до одинадцятою вечори.

Прохолодний осінній вітер розтріпав волосся. Поряд з Андрієм їй хотілося бути чарівною. Вони обмінялися новинами. Як легко їй спілкуватися з Андрієм, він розуміє і розділяє її думки як рідна людина. Вона починає говорити, а він закінчує фразу. А може вони росли, читали книги, ходили в школу тільки для того, щоб зустрітися і ось так сидіти на лавці, вдивляючись у вогні вечірнього міста і цілуватися до нестями. Наталка закрила очі і пригадала, як починалися їхні стосунки. Вони збирали сухе листя у шкільному дворі. Наталка і Андрій нахилилися, набрали повні долоні листя і раптом подивилися один на одного.

- Я тебе люблю!

А ось вона не говоритиме йому про свою любов, а то зазнається! Наступного дня вони зустрілися в школі на перерві, обмінялися поглядами і посміхнулися один одному куточками губ. Після уроків Андрій чекав її в шкільному дворі, акуратно зняв з її плеча рюкзак і повісив поряд зі своїм на інше плече. Вони попрямували в парк. Клен їх вітав жовтим узором листя, ясен яскравими червоними, а берізка, ніби хвилювалася, перебираючи маленьким округлим листям.

- Подивися, який гриб!

- Зірвемо або залишимо, хай виросте великим.

- Залишимо, може стати в нагоді білочці. Дивись! - Андрій показував у бік дуб, де за віткою промайнув рудий хвіст білки. Вони пішли, утопаючи ногами в опалому листі, а Наталка пересувалася як на лижах, не піднімаючи ніг.

Андрій спіткнувся і впав, але не піднявся, а лежав на м'якому листі, розставивши руки, дивився на небо.

- Наталя, йди до мене!

- Ти збожеволів!

Вони сміялися до нестями, обсипаючи один одного сухим листям.

- Мені так добре з тобою, а коли ми розлучаємося, я задихаюся, мені не вистачає повітря. Давай одружимося!

- Обов’язково, тільки не зараз.

Наталя струшувала з одягу Андрія листя, що залишилося, і ловила себе на думці, що рідніше за людину, вона не знає. Потім вони пішли у Вірменську церкву. При вході на вівтарі стояв букет білих троянд.

- Як на весіллі! - подумала Наталя.

Наталя обернулася і побачила, як до церкви входить весільна процесія. Наречена була одягнена в рожеве плаття, у нареченого такого ж кольору сорочка. Вони помітно хвилювалися, прагнучи робити все правильно, як того вимагав обряд. Наталя з Андрієм відступили у бік і, затамувавши подих, спостерігали церемонію вінчання. Священик говорив, що зараз перед Богом створюється нова сім’я.

- Від тепер ви є єдиним цілим. Вам належить піклуватися один про одного, оберігати і прощати один одному образи. Разом вирішувати як маленькі, так і великі проблеми. Навчитеся розуміти і прощати помилки, звикати до відповідальності. Зараз перевага надається грошам і, існує думка, що все можна купити. Проте є такі якості, як доброта, честь гідність, щедрість, уміння розуміти співчувати, вислуховувати і не засуджувати і все це не можна купити, тому що воно не має ціни. Бажаю вам пронести ці якості, як дарчу чашу і не розплескати. Коли люди люблять один одного Ангели на небесах співають. Любов – це, коли не дивлячись ні на що. Не дивлячись на хвороби, деколи брак грошей, образи, нерозуміння і проблеми ви відчуваєте, що повинні зберегти союз, даний вам Богом. Сьогодні у вас свято, але наступлять і будні. Любов – це, перш за все праця. Ви будете йти по життю однією дорогою в горі і радості, багатстві і потребі в працях і відпочинку – РАЗОМ НАЗАВЖДИ, і нехай любов не залишить вас – підсумував священик. Андрій взяв Наталю за руку, а їй здавалося, що ці слова звернені до них.

Коли закінчилася церемонія вінчання, вони підійшли до ікони Святого Миколая.

- Давай, присягнемося завжди бути разом, - запропонував Андрій.

Вони вийшли з церкви, не звертаючи уваги на перехожих, йшли мовчки, не сміючи порушити урочистість побаченого словами.Николь Лебидь

Відредаговано: 10.03.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись