Системна помилка

Розмір шрифту: - +

4

Наступного ранку Ендрю Девіс ледь пробився до входу у будівлю через натовп захисників андроїдів. Вони активно пропагували рівність андроїдів і людей, закликали правозахисників та уряд створити законодавчу базу, яка б захищала їхні права так само, як і людські. На плакатах були надписи «Захистимо андроїдів!», «Андроїди мають право на життя!», «Смерть вбивцям андроїдів!» і таке інше. Тут же були репортери з телекамерами, які чатували на співробітників компанії, аби розпитати про те, що ж відбувається. Технік не мав уявлення, хто підняв усю цю бучу, але можуть звинуватити і його.

На годиннику було вже п’ять хвилин на дев’яту, коли Ендрю зайшов до свого кабінету. І від дверей мав бігти, бо телефон почав дзвонити вже тоді, коли він тільки вставив картку-перепустку в замок.

- Девіс, де тебе носить? Негайно до мене!

- Так, містере Браун, біжу!

Вже за хвилину технік стояв біля величезного офісу начальника, очікуючи на наганяй.

- І навіщо ти це зробив? Хочеш вилетіти з роботи? – начальник просто кипів від злості, весь час витираючи лоб та почервоніле обличчя, з якого градом котився піт.

- Не розумію, про що Ви.

- Не прикидайся! Це ж ти розповів журналістам про те, що наші андроїди виходять з ладу? – для нього то були лише роботи або просто вироби, які він продавав, і він уникав говорити про них, як про живих.

- Звичайно, ні! Я весь день їздив по викликах, і ні з ким, окрім системного адміністратора, не спілкувався. Просив його виявити помилку, про яку пізніше Вас повідомив.

Здається, його підвищення тепер взагалі стало нереальним. Але начальник, схоже, повірив йому.

- Ну, добре, але я маю надіслати запит до відділу персоналу на твою перевірку. А тепер поясни мені, що це, в біса, все означає?

Технік розповів усе, що знав, про ті випадки смерті андроїдів, з якими зіткнувся цими днями. Містер Браун уважно слухав, продовжуючи пітніти, не дивлячись на те, що Ендрю майже змерз від працюючого ледь не на всю потужність кондиціонера. Після закінчення розповіді, начальник на мить замислився, а потім сказав:

- Я хочу, аби ти з’ясував, хто це робить і навіщо. Тільки скажи, що тобі потрібно, і я все дам, аби тільки ця проблема зникла. У компанії від цього лише збитки! Плюс репутація постраждала. Ти ж бачив, що на вулиці робиться!

- Зрозумів, мені б когось на телефон, бо я не встигаю сам. Вчора тільки чотири випадки, сьогодні ще не знаю, що буде.

- Добре, пришлю до тебе когось. А тепер – за роботу!

Ендрю вийшов з кабінету і попрямував до себе, де телефон, здається, не замовкав. Дзвонили усі, хто тільки міг: репортери, користувачі, у яких все було в порядку з їхніми андроїдами, але їх цікавило, як довго вони ще працюватимуть, і, звичайно, ті, у кого сталося те саме, що й учора – їхні андроїди були мертві. Правда, був ще один дзвінок, після якого техніку стало зле – людина обіцяла вбити усіх робітників компанії так само, як вони вбивали андроїдів. Насправді, після цих кількох випадків, він став жаліти андроїдів, адже ще ніколи й нікому вони не робили зла. Треба було обов’язково розібратися, чиїх це рук справа!

Нарешті, до його кабінету прийшов Террі, високий та атлетичний молодий чоловік років двадцяти п’яти з коротким світлим волоссям, який нещодавно влаштувався працювати у компанії. Тепер за дзвінки відповідав він, а Ендрю зміг зануритися у розв’язання проблеми.

Він набрав номер одного знайомого, що працював у поліції. Аби перевірити одну свою здогадку, йому потрібна була інформація, якою той міг володіти.

- Алло, Майкла Джонсона, будь ласка.

- Зараз покличу, - відповів чоловік, що відповів на дзвінок.

- Так, добре, я зачекаю, - Ендрю хвилювався, бо ніколи ще йому не доводилося займатися такою справою, а від цього залежала не тільки його подальша кар’єра, але й усе майбутнє.

- Майкл слухає, хто це? – низький хриплуватий голос повернув Девіса до реальності.

- Це Ендрю Девіс, із «Андротех», пам’ятаєте, ми колись стикалися у справі зниклого андроїда?

- Так, так, пригадую. Вам щось потрібно, містере Девісе? – з огляду на останні події, він, напевно, був у курсі справи, навколо якої піднялося стільки шуму.

- Ви ж, мабуть, знаєте про смерті андроїдів? Я хочу перевірити людей чи групи, які ненавидять андроїдів, чи виступають проти їхнього існування, на причетність до цих подій.

Виявилося, що таких доволі багато. Деякі з них знаходились на спостереженні у поліції за активну діяльність, деякі попадалися за дрібне хуліганство, а про інших поліція дізналася під час акцій протесту. Тож, попереду було багато роботи, адже слід було перевірити усіх.

Подякувавши за допомогу, Ендрю взявся роздруковувати та вивчати досьє, які надіслав йому Майкл, та сортувати їх за районами, водночас шукаючи зачіпки, що вказали б на причетність до усього цього.Ірина Ярошенко

Відредаговано: 13.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись