Стилізований під’їзд

Розмір шрифту: - +

Лариса Меньшова

Щодня мешканці будинку що по вул. Зв’язку 3 мають прекрасну можливість насолоджуватись малюнками, які чарують та перехоплюють подих. Ці картини створені руками жінки, яка ще чотири роки тому була впевнена, що не вміє малювати... Як тільки я дізналася про те, хто ж саме радує око наших городян, то відразу ж вирушив на розмову до цієї тендітної жінки, професійного бухгалтера та психолога, митця та художника-пейзажиста – Лариси Меньшової.

Жінка розповідає, що довгий час працювала бухгалтером в одній з фірм в м. Київ, однак через те, що  бухгалтерія не стала професією її життя (не відчувала необхідного потягу до неї), то після закриття фірми вирішила спробувати те, чим довго захоплювалась – малювати. Однак поштовхом до спроби стала передісторія: за два роки до втрати роботи відчуваючи необхідність у пошуку себе почала вчитись на психолога, потім втратила основний дохід й подумала, що немає можливості продовжити навчання, але директор інституту з психології запропонував компроміс жінка допоможе з ремонтом в Альма-матер, а інститут це зарахує як оплату за навчання…. домовились і Лариса разом з подругою художницею Оленою Беркутенко, попередньо попрактикувавшись на стінах власного будинку (між першим та другим поверхом вул. Зв’язку 3) виконали завдання в сюрреалістичному стилі зважаючи на побажання замовника.

«Я люблю малювати природу. Вона мене захоплює яскравістю фарб. Перші мої картини взагалі були дуже насичені (таких кольорів просто не існує в природі) потім я зрозуміла, що в природі все більш гармонійно й більш натуралістично та почала намагатись показати це в своїх роботах», –  каже пані Меньшова.

Побачивши, що жінка вміє гарно малювати (прекрасним підтвердженням цього є розпис майже всіх стін поверху, де вона проживає) мешканці будинку  запропонували Ларисі, що вони заплатять за фарби, а вона зробить красивими, надасть відповідний колорит усім під’їздам.

«Починаючи малювати я з самого початку навіть не уявляла, яка картина зявиться на першому під’їзді. Спочатку нанесла зелений колір, потім фіолетовий (побачила, що кольори підходять під фасад будівлі), а потім подумала, що можна зобразити лаванду й побачила, що проглядається французький стиль (прованс) і я вирішила що потрібно малювати щось з французьким мотивом. Однак потім подумала, а де ж Україна? Цей під’їзд потрібно зробити українським.» – розповідає Лариса Меньшова.

  Кожен з під’їздів не схожий один на одного. Дивлячись на малюнки в першому –відчуваєш, що хочеться поїхати на відпочинок та поглянути наживо на Медвідь-гору побувати в найкращих місцях України, а дивлячись на другий – мрієш відвідати саме ту українську хатинку, відчути запах літа в пшеничному полі, скуштувати чистої джерельної водиці…

10.07.2014Олена

Відредаговано: 23.01.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись