Три валети, дами, король та відьма (повість)

Розмір шрифту: - +

Алла та Олена

В Харкові жила Алла Іванівна Шварц, доцент кафедри філософії. Їй було 46 років. Три року тому Алла втратила чоловіка і мешкала в двокімнатній квартирі разом з донькою Оленою. Її чоловік Леопольд Шварц помер від серцевого нападу після чергової сварки з Аллою Іванівною. Він ще був живий і просив допомоги, але дружина навпаки, залишила його у квартирі, а сама пішла. Коли вона повернулася, Леопольд вже лежав мертвий. Алла вдавала з себе безвтішну вдову, але сусіди добре знали, що відбувалося в родині і не вірили їй. Олена, донька Алли та Леопольда важко пережила смерть батька, дівчина й так мала дуже важкий характер, а після того, як Леопольд помер, вона взагалі стала неврівноваженою.

Алла Шварц була досить злобною людиною, вважала, що лише вона живе правильно, а інших людей ділила на «дурників», які живуть по-совісті, «дуреп» - дружин багатіїв, «низів» - людей, що спилися, або є наркозалежними та бідняків, «буржуїв» - людей, які чесно заробили гроші і живуть у достатку та «мажорів», що беруть від життя все. Себе Алла не вносила в жодну з цих категорій, хоча жила не дуже багато. Заробітна плата її складала три тисячі гривень у місяць. Але окрім того, що вона працювала викладачем, ще була пов’язана з бізнесменами, та виконувала їхні дрібні прохання: знайти компромат на конкурента, когось розсварити, когось спровокувати на сварку чи бійку, а потім подати до суду, щоб заплямити репутацію. Її прекрасно знали, коли вона працювала простим слідчим в міліції, про методи роботи Алли по всій Україні ходили легенди. Проте одного разу за її наказом до смерті закатували племінника міського депутата. Аллу ледь не посадили, проте завдяки зв’язкам Леопольда, який на той момент був особистим радником міського голови, конфлікт владнали, а Шварц назавжди вигнали з міліції, після чого їй вдалось захистити кандидатську дисертацію з філософії і влаштуватися в університет на посаду доцента. Знаючи життєвий шлях Алли деякі бізнесмени просили її про послуги, оскільки вважали, що вона зі своїми зв'язками, що залишилися в міліції, зможе прекрасно виконати ці завдання.

Аллі така діяльність приносила непогані гроші та величезне задоволення. Офіційну роботу Шварц не любила, але для неї стабільність буда запорукою особистого щастя. Через її інтриги, навіть авторитетні бізнесмени називали Аллу відьмою.

Але ті гроші, які вміла заробити Шварц, як легко приходили, так і уходили. Алла Іванівна любила красиво жити. Це виражалося в їжі, одягу, дозвіллі. Зранку в неї був «сніданок інтелігента» - кава з цигаркою. Каву їй, як правило, давали в якості хабаря на роботі, але іноді купувала і сама. Палила Алла лише елітні цигарки. Обідала вона лише в ресторані, але бувало, що її запрошували в гості бізнесмени, з якими вона товаришувала. А увечері ходила в кафе, що знаходилося поруч з її будинком. Три рази на тиждень Шварц ходила в басейн, щопонеділка відвідувала косметолога, а щосуботи йшла в бар. Одягалася переважно, в бутиках, якими володіли її знайомі бізнесмени, та надавали Аллі знижки до 90%.

Алла Іванівна викладала у Геннадія, Людвіга та Роланда предмет «Китайська та японська філософія». З Роландом в неї були спільні справи ще з часів навчання, адже хлопець, щоб розширювати бізнес не гнушався і брудними прийомами, а оскільки від партнерів знав, що його викладачка надає послуги такого характеру, звертався до неї за допомогою і таким чином позбавився від багатьох конкурентів у своїй сфері.

З Фрідріхом, батьком Людвіга у Алли 7 років тому був роман. Розпочався він з того, що Алла знайшла компромат на одного з конкурентів Пухберга, це допомогло Фрідріху заволодіти двома готелями та трьома ресторанами. На радощах він випив разом з Аллою. Сари, дружини Пухберга саме не було вдома, вона разом з Людвігом поїхала в Німеччину навідати родичів. Фрідріх, який не міг і доби обійтися без жінки, не зовсім тверезий почав чіплятися до Алли, вона була не проти, так і закрутився роман. Сара коли дізналася, що Фрідріх зраджує їй з Аллою, приїжджала до викладачки додому, де зламала їй ніс, а Леопольду наказала, щоб той ретельніше слідкував за дружиною. Фрідріх, щоб загладити вину перед Сарою, купив їй новий мерседес.

Дев’ятнадцятирічна донька Алли Олена мешкала разом з матір’ю. Дівчина була невисокого зросту, з зайвою вагою. Вона постійно перефарбовувала волосся, то у фіолетовий колір, то в зелений, то в чорний, то в білий, ніс, вуха, верхня губа та пупок були запірсинговані срібними сережками. Олена ніде не навчалася, це дівчині взагалі було не цікаво. Вона ледве закінчила школу, а потім пішла працювати. Шварц Олена за три роки встигла попрацювати у рибному цехові, у тютюновому кіоску, адміністратором у гральному залі. На даний момент дівчина працювала розклейшицею оголошень. На відміну від матері, вона не полюбляла красиве життя. Харчувалася переважно мівіною та плавленими сирками, палила дешеві цигарки та пила найдешевше пиво. З одягу перевагу надавала треникам та коротким топам, взимку носила шкіряну куртку та теплі спортивні штани. На шиї у Олени знаходився реперський ланцюг, на голові бейсболка у будь-яку пору року. Також дівчина в усі пори року носила сонцезахисні окуляри, та робила дуже яскравий макіяж. Вона у свої роки вже встигла позустрічатися з дванадцятьма чоловіками, серед яких були боксер, аспірант Алли, перекладач англійської мови, бізнесмен, у якого Алла змогла вибити 100 тисяч гривень, сказавши, що її доньці немає 16 років, і якщо він не заплатить, то вона його засудить. Останнім хлопцем у Олени був колега по роботі, але ще рік тому він її покинув.

У Олени не було довготривалих стосунків через свій спосіб життя. Коли дівчину хлопець запрошував у клуб, вона часто не проходила фейс-контроль через зовнішній вигляд. У кафе могла сказати на всю залу, що страва дуже погана чи починала палити в тих місцях, де заборонено. Звичайно, що її хлопці сплачували штраф, але потім намагалися розірвати стосунки з Оленою. В розмовах з хлопцем Шварц – молодша дозволяла собі вживати нецензурні слова, або розповідала нецензурні анекдоти. Це все відштовхувало від неї хлопців.Степан Левків

Відредаговано: 15.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись