В горі та радості

Розмір шрифту: - +

4. Занадто багато наречених

****

Яна вздовж і впоперек перерила інтернет. Вона змучила пошукові системи настільки, що ті, видавши усю можливу інфу про Андрія Токаренка та його кохану, викинули білий прапор, тому дівчина завзято взялася штудіювати соцмережі. 

Інформації про чоловіка набралося як кіт наплакав. Яна підсумувала: Токаренко Андрій Віталійович, 29 років, виріс у притулку(!), закінчив Одеський національний економічний університет, мав власний бізнес з продажу будматеріалів - і все. У соціальних мережах не засвітився, проте його наречена, Анжела Юрась, досить активно користувалася Facebook та Instagram. Яна уважно передивилася усі її пости та фотки - жодних погроз та підозрілих осіб, лише щасливі та усміхнені обличчя. Фоток з іншими чоловіками геть не було, навіть з Андрієм - промайнули лише двічі: на лижах у Буковелі та на велосипедах під час якогось велопробігу. Останній пост був із кав'ярні, де на фото вродлива і щаслива Анжела разом з подругою радісно усміхалися в камеру.

****

День в Андрія завжди розпланований трохи не по хвилинах, але сьогодні він прокинувся втомлений і пригнічений. Порожнє ліжко не надавало оптимізму, а необхідність самому готувати сніданок взагалі уповільнювала всі життєві показники. А кухар з нього був ще той! 

По кухні вже розносився терпкувато-солодкий кавовий аромат, а на сковорідці шкварчала яєшня, коли Вайбер дзеленькнув повідомленням від нової знайомої. У повідомленні - лише посилання, за яким Андрій, не роздумуючи, перейшов.

"Весільний душогубець полює на наречених"

"Сьогодні на світанку поліція виявила тіло дівчини у сквері біля МНУ. Чорнява кароока красуня у мереживній весільній сукні лежала на лавці. Її шовковисте волосся розсипалося водоспадом до самої землі, а повні груди, затиснуті у шовк та мереживо... - далі читати вульгарну Олесеву писанину, Андрій не став, лише продивився останній абзац: - Напевно, у місті з'явився маніяк. Нещодавно ми писали про схожий злочин, в якому фігурувала мертва дівчина у весільній сукні. Дівчата, що незабаром мають вийти заміж, бережіться, адже душогубець, що полює на тендітних наречених, можливо, обрав вас вже своєю новою жертвою."

Від цього моторошного попередження Андрія пройняв холод. І неприємне передчуття тихо залізло в душу, залишаючи слизький слід.

****

Наступні кілька днів минули для Андрія, наче в тумані. Похорон коханої став для нього справжнім випробуванням. Все валилося з рук, думки не збиралися докупи. Яна прийшла на похорон, її мовчазна підтримка стала значущою для нього, адже їх об'єднало однакове горе, і вони разом намагалися віднайти істину.

Саме нова знайома і витягла його зі стану невагомості. Вона з'ясувала, що сімнадцятирічний романтик Тимко, який присвячував Олесі вірші, дарував їй квіти, зустрічав щодня біля універу та проводжав додому, поїхав вступати в якійсь київський виш і вже понад місяць живе у родичів в Києві. А її неадекватний однокласник Гоша, який через кохання хотів стрибнути з моста в холодну бузьку воду, вже тривалий час проходить лікування в психіатричній лікарні. Андрій, у свою чергу, дізнався про Руслана, Анжелиного колишнього. Той кілька місяців тому отримав поранення і наразі знаходиться у Дніпрі, у військовому шпиталі.

Усі можливі "маніяки" відсіювались один за одним, та якась нав'язлива думка увесь час в'їдалася в мозок Андрія, проте він ніяк не міг ухопити її, вона постійно вислизала. Це доводило його до сказу, тому що зрозумів: він пропустив щось важливе, і те щось, бувши на видноті, якось пройшло повз його увагу.

****

Яна ошелешено дивилась на екран. Те, що прочитала вона, якось не вкладалося в її голові. Воно виглядало абсурдним та в той же час очікуваним. Дівчина скинула посилання через Вайбер.

****

Андрій з головою занурився у роботу. Стоси паперів, актів, накладних, документів різного призначення та різної важливості. Колонки цифр вже почали вальсувати перед очима, коли звуковий сигнал сповістив про повідомлення. Чоловік з полегшенням вхопив телефон та перейшов за лінком. При читанні його полегшення набуло трагічного відтінку, адже це була нова стаття від Олеся...

"Нова жертва весільного душогубця"

"Сьогоднішній ранок ознаменувався для поліції нашого міста новою смертельною знахідкою: була виявлена чергова жертва маніяка-душителя, що полює на наречених. Арочна алея дитячого містечка "Казка" стала останнім прихистком для самотньої нареченої, що виявилася справжньою східною красунею. Дівчина була вдягнена у весільну сукню в етнічному стилі: пишні вишиті маки розквітали на ліфі плаття та на його подолі. Її вродливе обличчя з яскравими виразними рисами обрамляли густі чорняві локони, що прикривали оголені плечі. А широко розплющені очі в німому здивуванні дивились перед собою..."

Андрій не став дочитувати статтю, одразу зателефонував Яні:

- Привіт! Нам треба терміново зустрітися з родичами тієї дівчини, поки знов не сталось чогось фатального.

- Пропоную поїхати до відділку, можливо, зустрінемо їх там. Ана Пест

Відредаговано: 15.09.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись