Холодне серце відьмака

Розмір шрифту: - +

Епізод 17. Мілена

Мілена з дитинства вирізнялась гострим розумом і надзвичайними магічними здібностями. Вона була цілеспрямована, навіть вперта. Дівчина швидко вчилась, схоплювала все на льоту. Але був у неї один недолік – надто добра та сердечна. То тваринку якусь до школи принесе, то пташку вилікує, порушуючи природний баланс. Для відьмачки – це неприпустимо. Доброта, співчуття, ніжність, жалість, чуттєвість – риси, які викорінюються ще в ранньому дитинстві. Мілена не розуміла, чому потрібно бути жорстокою і байдужою. Для неї це було неприродно. Тому з часом дівчинка не перестала бути собою, а просто навчилася приховувати своє невідьомське єство.

Минали роки, чи навіть десятиліття. У магічному світі час вимірюється інакше. Тривалість життя не можна навіть близько порівняти з людською. Всюди магія, яка дозволяє практично зупиняти руйнівний вплив часу. Тому відьмаки не відзначають дні народження, не рахують свої роки і не запам'ятовують, скільки часу минуло після тієї чи іншої події. Для них це поняття просто неактуальне і не має жодного вагомого значення.

Так от, вже доросла відьмачка знатного роду мала поєднати свою долю зі спадкоємцем трону, як найкраща претендентка. Мудра, вольова, холоднокровна, рішуча, і найвправніша у майстерності володіти магією – вона беззаперечно затьмарила інших кандидаток. Дівчина сприйняла це як належне. Її готували до цього (як і кількох інших дівчат) все життя. Жодних почуттів, емоцій – просто обов'язок. Разом зі своїм королем – Расміром – вона керувала магічним світом. Він виявився мудрим правителем, розсудливим і, навіть, певною мірою, добрим. Мілена відчувала до нього симпатію, хоча, справжні почуття до Расміра в її серці ніколи не зародились.

Расмір почав перекроювати закони на свій лад. Відьмаки поважали сильного та впевненого у собі правителя і корились йому. Він перший, кому вистачило сміливості поставити демонів на місце. Їм заборонили наносити несподівані візити до магічного світу, оточили його міцним захистом. Також переміщення демонів на землю були обмежені чіткими законами. Звичайно ж, всього цього вдалося досягти не відразу, а за довгі роки перемовин та торгів з королем темного світу – Головним, як його називали всі навколо.

Між відьмаками та демонами тривала постійна війна. Може й не зовсім війна: так, бої. Але дрібні сутички були нормою. То демони на відьмаків нападуть в їхньому ж світі, то навпаки. А часом такі конфлікти мали місце на землі. Прийшовши до влади, Расмір мав намір покласти цьому край. Він знав, що демони відступлять лише якщо отримають щось вагоме натомість. Тому, закріпивши свій авторитет у власному світі, згодом він запросив на переговори Головного, щоб з'ясувати, чи є щось таке, що зможе його змусити припинити боротьбу і нарешті домовитись про мир.

На зустрічі, як і завжди при розв'язанні важливих питань, була Мілена. Як мудра радниця та рівноправна правителька, вона завжди допомагала Расміру. Або він допомагав їй. Ситуації були різні, а от погляди у них багато в чому сходились. Так само і тут. Вони разом шукали шлях до миру з демонами. І хотіли хоч якось захистити людей від свавілля, як мудріша і сильніша нація має захищати слабшу.

Расмір та Мілена запросили Головного на мирну бесіду. Вони відмовились від охорони, попросивши короля темного світу теж прийти без свити. Зустріч відбувалась на нейтральній території – на землі. Мілена, рішуче налаштована на перемогу під час переговорів (а переконувати вона вміла), ніколи б не здогадалась, що не те, що не зуміє переконати опонента, а навіть двох слів докупи не зможе нормально зв'язати.

Вони чекали недовго. Головний з'явився сам, як його і просили. Расмір та повелитель демонів легенько кивнули один одному в знак вітання. А потім Головний зустрівся поглядом з Міленою. Відьмачка завмерла, мов вкопана, дивлячись у чорні очі демона. Руки затремтіли, серце калатало, немов у канарки. Вона хотіла щось сказати, але власний розум був їй не підвладний. В цю мить над жінкою взяла гору її справжня природа: серце отримало владу, а розум втратив контроль над її волею.

Вона дивилась на незнайомця і не розуміла, що з нею коїться. Але нестерпно хотілося кинутись в його обійми, шепотіти йому теплі слова на вушко, володіти ним і належати йому. Хотілось поринути у вихор незнайомих бажань, віддатись дивним почуттям і... кохати? Здається, так це називається у людей. В неї було троє синів від Расміра, але вона не знала, що таке любов. Дітей відразу забирали на виховання. Багато років їм вбивали в голову як жити і нічого не відчувати. Дівчатам – ще довше, бо вони більше схильні до раптової емоційної слабкості. І раптом – почуття. Та ще й до кого?!

Расмір не розгубився і вів конструктивну бесіду з демоном, намагаючись знайти аргументи, які переконають його припинити війну. Той категорично не відмовлявся, але й ні на що не погоджувався. Після першої було ще кілька зустрічей, але Мілена вже на них не ходила, посилаючись на те, що в даному випадку її таланти не допомагають і вона не може спілкуватися з цією огидною потворою. Хоча слід додати, що виглядав Головний практично так само, як і будь-яка людина чи відьмак і був дуже привабливим. Лише очі повністю чорні. Але враховуючи те, що це була личина, адже справжнього обличчя він ніколи і нікому не показував, цілком можливо, що повелитель демонів – і справді потвора.

Расмір повідомив королеві, що перемови дали певний результат. Демони погодились не вдиратися в магічний світ, якщо відьмаки теж не будуть на них нападати вдома. Отже, щойно всі демони покинуть світ відьмаків, можна буде створити магічний щит, який захистить їх від подальших вторгнень. Залишалось захистити землю і людей. Проте на таке Головний не хотів погоджуватися. Земля – основне поле їхньої діяльності. Це все одно що в орла забрати небо.

Після цього Расмір разом з Міленою розробили певні закони, за якими демони могли б полювати на землі, але за чіткими правилами, не збираючи будь-які душі, які їм заманеться, а лише лихих людей і в обмеженій кількості. В достатній, але не в надлишку. Цей проект Расмір хотів запропонувати Головному. Були попередні спроби вмовити демона співпрацювати. І він ніби-то згоден був вислухати пропозицію. Але в останню мить повелитель демонів повідомив, що погодиться розглянути проект лише за однієї умови: на зустріч прийде Мілена. Сама. Місце Головний повідомить згодом.Алиса Ольгич

Відредаговано: 28.12.2018

Додати в бібліотеку


Поскаржитись