Я повернусь

Розмір шрифту: - +

1

Мені не страшно.

Я не маю права на страх.

Я все передбачив.

Я не маю права випустити з уваги хоч щось.

У мене є місяць часу на повернення.

Я вкладуся.

Ну, ніч зі мною! Пішли!

1

У мене - найважливіша професія для світу Мари. Я - дослідник паралельних вимірів. Років 10 тому у нашому світі почали зʼявлятися пробоїни у паралельні виміри. Перший контакт з пришельцями зменшив населення Мари на три чверті - якась інфекція. Ми маємо імунітет від всіх місцевих болячок, але раптова поява порталу якось була нами непередбачена.

Другий контакт приніс не менше проблем - з порталу вийшов гурт озброєних незрозумілих істот. Як стало зрозуміло, вони вичерпали ресурси свого світу й шукали наступний. Мара підходила - у нас водою вкрито майже всю планету, але єдиний континент розташований в прекрасному субтропічному кліматі. Майже щодня - прекрасна похмура погода, теплі дощі. Не знаю, що у нас з копалинами, ми їх ніколи не видобували. А от екологія - ідеальна. Духмяне повітря, кришталево чиста вода. Ніяких проблем. Обираєш собі будь-яке розлоге дерево з тих, які незайняті, знаходиш зручні гілки для родинного кубла. І живеш. Фрукти хіба що не самі в рота падають. Щоб вполювати птаха або якого повзучого гада, нерідко навіть на полювання йти не треба - обід сам до тебе прийде! Правда, чистий рай?

У цьому раю прибульці почали зачистку вдень, а ми - вночі. Ніч з нами. У нас прекрасний нічний зір. Ми вміємо ідеально маскуватися. Ми вміємо вбивати тихо... Але тоді ми вижили тільки тому, що нас було більше, ніж прибульців у тому загоні.

А потім ми навчилися знаходити портали, які готуються до відкриття - й посилати розвідників, щоб знати, чого очікувати.

Навколо нас - безліч світів. І в половині з тих, де ми побували, ситуація плачевна - хтось має екологічні проблеми. До когось увірвалися сусіди - й аборигени шукають, куди їм приткнутися. Рано чи пізно вони навчаться користуватися порталами - ми ж навчилися! - і нам треба знати, чого від них очікувати.

Не всі розвідники повертаються.

Та навіть ті, хто не повернувся, приносять своєю пожертвою неабияку користь - портал після активізації зберігає функціональність приблизно місяць - а потім закривається на кілька десятків років. Ми знаємо, що цей портал тимчасово абсолютно безпечний.

Мій пʼятий рейд.

Місяць часу на те, щоб взнати, хто там живе, наскільки вони агресивні, чи мають зброю - і як вона діє? Чи є там вільний простір для розселення аборигенів? Роботи багато.

Але я встигну...Бабка Лєнка

Відредаговано: 01.01.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись