Загибель Венери

Розмір шрифту: - +

V. Двобій Бленка з Гусом

Марк першим приїхав до відділу ще за півгодини до початку робочого дня. Він хотів у тиші обміркувати, як найкраще підібратися до Бленка, не піддаючи небезпеці свідків та учасників трагедії в клубі «Рембрандт». Телефонний дзвінок повернув Марка до реальності поліційного життя.

‒ Хенріку, привіт. Слухаю тебе.

‒ Марку, я не буду заїжджати до відділу, відразу поїду в клуб для бесіди з Гусом Ренкерсом, він був Бахусом на тій злощасній картині Рубенса.

‒ Хенріку, притисни його, скажи, що нам відомо про його зв'язки з Хейді.

‒ Марку, я так і планував. Відразу братиму його за роги.

‒ Нам потрібна інформація від нього як повітря.

‒ А якщо відмовиться?

‒ Хенріку, вези-но його до нас, ми Ренкерса удвох притиснемо і не дамо йому вислизнути. Мені в голову прийшла гарна ідея.

‒ Добре, везу його до нас.

Марк поговорив з Хенріком і почав розробляти ту ідею, що прийшла йому під час їх розмови. Обміркувавши новий задум, Марк набрав телефон Рутгера і поділився з ним. Той трохи подумав і, врешті, погодився з тим, що такий варіант кращий, ніж той, який він пропонував учора. Півгодини тиші для Марка закінчилися дуже швидко, відділ загудів від розмов та телефонних дзвінків. «Треба було ще на годину раніше прийти, щоб спокійно попрацювати», ‒ пошкодував Марк, одразу відреагувавши на дзвінок внутрішнього телефону:

‒ Слухаю, Мартенс.

‒ Інспекторе, це експерт Ваутерс. Я можу вам надіслати мого помічника з висновком експертизи щодо вбивства Хейді Міно.

‒ Петере, давайте через дві години. Влаштує?

‒ Цілком. «Ось і почали потроху сходитися всі ниточки в одне місце. Треба їх міцно тримати в руках, щоб не починати все спочатку» ‒ подумав Марк. У відділ увійшов Хенрік, важко дихаючи, як від тривалого бігу.

‒ Я привіз Ренкерса, він цими подіями сильно наляканий і буде казати, що нічого не знає.

‒ Пішли поговоримо з ним, якщо нічого не скаже, обійдемося без нього, ‒ заспокоїв друга Марк.

‒ Ти ж казав, його свідчення потрібні як повітря.

‒ Це було раніше, ‒ коротко відповів Мартенс і почав розповідати свій план Хенріку. Вони майже підійшли до дверей кімнати, де знаходився Ренкерс, коли Марк закінчив викладати задумане. Він подивився на Баккера і здивувався, як змінився увесь його вигляд. Очі у Хенріка горіли шаленим вогнем, а сам він напружився неначе воїн на полі битви, готовий зійтися з супротивником у вирішальному герці.

‒ Марку, я згоден, це геніальний план. А поки що, ходімо трусити Ренкерса. Вони увійшли в кімнату, де за столом сидів в повній розгубленості чоловік, який нещодавно грав роль Бахуса. Ренкерс зігнувся над столом, його світле волосся було сплутане, а обличчя опухле від надмірного вживання алкоголю.

‒ Здрастуйте, Гусе Ренкерс, не дуже виглядаєте.

‒ Ніч погано спав, ‒ хрипко відповів гість.

‒ Будь-хто не спав би ночами, якщо його кохану дівчину вбили. Гусе ми знаємо, що у вас були з Хейді більше ніж дружні стосунки, і вона багато чим ділилася з вами. Їй ми вже не допоможемо, а вас ще не пізно вберегти від біди.

Ренкерс звів очі на Марка та уважно подивився на нього, оцінюючи чи можна довіряти цьому поліціянту.

‒ З чого ви взяли, що вона розповідала мені про своїх коханців.

‒ Ми це знаємо з нашого джерела, від якого отримали останню інформацію. До речі, поміж іншим там вказано ім'я наступної жертви. Назвати вам це ім'я?

‒ Мені це знати ні до чого.

‒ Я так не думаю, бо це ви, Ренкерсе. Одній людині сказали, що Хейді все розповідала вам, а з нею ділилася її подружка Ейя Ахо. Тому їх і вбили. Залишився один чоловік, який знає все, це ви. Сховатися кудись не вийде, вони вас скрізь знайдуть. Готуйтеся до найгіршого. У вас є тільки один вихід, з нашою допомогою знешкодити злочинців раніше, ніж вони дістануть вас. Ми подбаємо, щоб цього не сталося. До кінця слідства сховаємо вас надійно, а після суду над ними, ви підете за програмою захисту свідків. Це нове ім'я і нове місце проживання в будь-якій точці світу.

‒ В мене є час подумати? ‒ запитав Ренкерс хрипким голосом.

‒ У Хейді був всього лише один день, щоб подумати й що з цього вийшло? Ми можемо дати вам час, але не впевнений, що вас не спіткає та ж доля, що і вашу подругу. Немає жодної гарантії, що ви доживете до ранку. Думайте тут, я вам даю дві години. У вас з'явився шанс зачепитися за життя, не пропустить його. Це моя вам порада. Хенрік сидів поруч і уважно слухав друга. Він навіть не вважав за потрібне щось додати, настільки слова Марка були проникливими й переконливими. Після всього сказаного, інспектори залишили свідка обмірковувати подальшу свою долю. Коли прийшли до відділу, Хенрік першим почав розмову:

‒ Марку, ти йому не залишив вибору. Якщо він не погодитися, то він небіжчик.

‒ Ти ж знаєш, я йому сказав правду. Ніхто не може гарантувати, що Бленк не знає про його зв'язки з Хейді. Поговоримо про інше. За годину помічник Ваутерса принесе нам результат експертизи. Не бери в нього цей результат, я його візьму. Коли він буде стояти біля нашого столу, не звертай уваги на нього, а веди розмову зі мною. Говоримо про те, що винуватець всьому Патрік Мейєр, який був у не тверезому стані та під дією наркотиків. Справу ми закриваємо в зв'язку із загибеллю винуватця злочину.

‒ А для чого це все ти задумав? ‒ нічого не розуміючи, спитав Хенрік.

‒ Є підозри, що помічник Ваутерса працює на Бленка. Вони його залякали або підкупили за добрі гроші. Я хочу через нього підсунути Бленку інформацію. Нема гільз і куль від «Беретти», Гертер потонув в результаті нещасного випадку, винуватці загинули, а справу ми закриваємо. Це їх заспокоїть і на якийсь час вони зітхнуть спокійно. А через кілька днів ми їм влаштуємо сильний стрес, щоб вони запанікували та кинулися швидше гасити нову пожежу. У такому стані вони будуть припускатися помилок, залишати сліди, йти на крайні заходи. Нам тільки того і треба. Зрозумів?Руденко

Відредаговано: 30.09.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись