Запальничка Да Вінчі

Розмір шрифту: - +

0

У переддень друзі зібралися в "Фацеті", просто пообідати. Не те, щоб це було заплановано... Так склалось, що у всіх був час, настрій, можливість. От і зібрались. Але якось... Кожен обмірковував свої проблеми, розмова не ладналась. Пан Василь - а хто ж іще, як не відомий екскурсовод - вирішив якось розважити компанію.

- Розкажу вам одну штуку. От ви сидете в цій кнайпі, а нічого про неї не знаєте. Ну, крім того, що тут смачна мигдалівка. А між іншим, кнайпа ця знаходиться в будинку з дуже давньою і - чарівною історією. Бо повідають, що в цьому будинку, відколи він був збудований, жили одні чарівники. Так-так, не дивуйтесь. Саме чарівники. Тому і легенд про цей будинок дуже і дуже багато. От оповім вам одну із них.

У ХVІІІ столітті тут жив один широко відомий у вузьких колах чарівник, звали якого Чорний Бургомістр. Звісно, це не його справжнє ім’я. Ну де ви бачили чарівника, ще й злого, котрий би так просто називав своє справжнє ім’я?

Весною 1778 року приїхав до Чорного Бургомістра в гості такий собі граф Каліостро. Ну, граф не граф - кажуть, титул він собі просто присвоїв, але безсумнівно - постать дуже цікава і неоднозначна. Вважався ж Каліостро тоді найсильнішим чарівником світу.

У Львів приїжджав він в особливих справах... Але це вже зовсім інша історія - як потім нагадаєте, то розповім. Щоб я точно знав, про яку історію розповідати, нагадайте так: "Пан Василь, а що робив в гостях у чарівника Казанова?" О, так, Казанова.

Так от. Достеменно не відомо, про що говорили Каліостро і Чорний Бургомістр у свою першу і єдину зустріч. Але за чутками, Каліостро на прощання подарував львівському чаклуну Перстень Вічного Життя.

Чорний Бургомістр був чарівником злим і могутнім. Дуже багато народу скаржились на нього і прохали Каліостро допомогти подолати його. Та навіть сам Каліостро не міг отак просто це зробити. Адже не знав справжніх меж сили львівського чаклуна. Але найвеличніший чарівник світу не міг не придумати хитрий план.

Знав Каліостро, що єдине, чого не може досягти, але чим марить Чорний Бургомістр - як і більшість чорних чарівників - це вічне життя. Самому ж графу цей секрет був добре відомий. Не дивуйтесь, але сучасні чарівники, і не тільки чарівники, досі вірять, що Каліостро живе десь серед нас. Просто, йому все набридло, і він глибоко шифрується. Так от, створив могутній чарівник перстень, що давав його носію вічне життя. І подарував цей перстень Чорному Бургомістру.

Що? Думаєте, зробив велику помилку? Е, ні. У перстень був закладений секрет, при чім не простий, а потрійний.

Каліостро чесно сказав Чорному Бургомістру - а інакше чари персня не спрацювала б - мовляв, тут є три умови, але ти будеш жити вічно, от і вибирай, чи приймаєш ти це. Бо які саме тут секрети, дізнаєшся тільки тоді, коли підпишеш контракт і надягнеш перстень на пальця. І змінити свого рішення ти вже не зможеш. Довічно.

Засліплений жадобою до вічного життя, до втілення своєї мрії, Чорний Бургомістр прийняв умови Каліостро, і підписав контракт, після чого підписав його і Каліостро. Як водилось тоді, та і тепер, напевне, водиться серед чарівників - підписали власною кров’ю. І вдягнув львівський чорнокнижник перстень на вже тремтячу і старіючу руку.

- Є три секрети, які роблять цей перстень таким могутнім, - сказав тоді Каліостро, - і дають тобі можливість вічного життя. 

Перший - перстень робить тебе невидимим і безтілесним. Віднині ти ні до чого не зможеш торкнутись, ні на що і ні на кого не зможеш вплинути. Хіба що до тебе напрямо звернеться хтось із моїх нащадків, що носитиме частину моєї крові, або хтось із твоїх нащадків, що носитиме частину твоєї крові.

Та й наші з тобою нащадки не зможуть звернутись до тебе просто так. Потрібно буде промовити певне заклинання, при чому виключно у цьому місці, де було підписано контракт. І ти будеш мати можливість ненадовго відчути свою магічну силу, щоб виконати прохання когось із наших нащадків. Але яким би не було їх прохання, ти не зможеш завдати комусь шкоди. Тільки зробити так, щоб вони змогли пережити те, що пережити неможливо, і подолати тих, хто вважається нездоланним.

Другий - ти можеш зняти цей перстень, коли захочеш. Навіть, випадково. І ти не помреш у ту ж мить. А проживеш рівно стільки, скільки тобі було відміряно перед цим. Хоч про мене і кажуть, що я іноді чудовисько - вибір залишаю за тобою. В контракті ж написано: якщо перстень буде знято, його магія зникне, разом з усією твоєю магією, і вдягти його знову, як і повернути твою магію, буде неможливо. І більше ніяким способом ти не зможеш отримати вічного життя. У цьому ти розписався кров’ю.

Ну і третій секрет. Оскільки я даю тобі могутній артефакт, якого ти прагнеш усією душею, то і ти маєш віддати мені артефакт - не меншої магічної сили. Артефакт, якого прагну усією душею я. Відомо мені, що ти володієш Запальничкою Леонардо Да Вінчі. Я заберу її.

Сила Запальнички Да Вінчі була дивовижна - адже Леонардо, її творець, був найвеличнішим магом усіх часів і народів. Дуже не хотілось втрачати її. Та Чорний Бургомістр уже прийняв рішення. І не передумав би, якби навіть мав таку можливість.

Каліостро зник з цього будинку назавжди.

А от Чорний Бургомістр і далі тут. Він так і не наважився зняти перстень і дожити віку звичайною людиною. Та певен, сподівається він з часом подолати магію великого Каліостро. А як здолає, то накинеться Чорний Бургомістр на наш світ, як голодний вовк на вівцю...

- Кльова історія, пан Василь, я навіть не чула ніколи, що у Львові був Каліостро чи Казанова.

- А, до речі, яке там заклинання треба сказати? Ви його знаєте?

- Ну, діточки, - усміхнувся пан Василь, - цього я вам не можу сказати.

- Чого б то?

- А раптом серед нас є нащадки Каліостро - він у Львові бував частенько...

- То й що? Навіть якщо, пф, от, Марічка - прапраправнучка того графа - ну а чим вона не графиня? - все одно ж нічого не станеться. Бо, по-перше, це казка, а по-друге, там же сказано - нікому шкоди зробити не можна. Так що коліться.Олесь Друкач

Відредаговано: 30.05.2018

Додати в бібліотеку


Поскаржитись