Зміни себе негайно!

Розмір шрифту: - +

Розділ 1. Починаємо шлях до змін

Розділ 1. Починаємо шлях до змін

Комплекси. Майже кожна з нас страждає з цього приводу. Ми, жінки, схильні знаходити недоліки в собі на порожньому місці і без видимих на це причин. І що саме печальне, ми самі собі створюємо проблеми. Тому що занадто часто комплекси ми собі вигадуємо.

Здивовані? Погодьтеся, що це правда!

Ми шукаємо в собі недоліки з таким захватом, що самі того не помічаючи, починаємо віримо в усе, що вигадали.

Занадто криві ноги? Так, звісно!

Зайва вага, коли ти важиш 58 при зрості 170 см? О, так!

Тонке й ослаблене волосся? Так, так!

Відстовбурчені вуха? І це також!

Це можна продовжувати до нескінченності.

І щоразу, коли ми погоджуємося з такими твердженнями, ми споруджуємо навколо себе уявний саркофаг, в якому ховаємо свої достоїнства і красу.

В теперішній час реклама оточує нас навкруги. Ми чуємо з телевізора, радіо, бачимо в Інтернеті, що у нас суха шкіра і ламке волосся, нам нав'язують штучно створені ідеали краси. Це робиться для того, щоб жінки, які хоч на краплю сумніваються у своїй привабливості й красі, йшли в найближчі магазини і купували рекламовану продукцію.

Це сучасний маркетинговий хід. Завдяки шампуню чи крему ви не позбудетеся комплексів. Вони вам не допоможуть подолати психологічну залежність від б’юті-трендів. Нарощенні вії, брови, волосся, штучні губи, щоки, груди… З усюди ллється нескінченим потоком реклама, світлини з гламурними дівчатами, які самі на себе не схожі. На їх фоні можна і травму отримати. Не фізичну, психологічну. Але вона не менш болюча.

І що ми отримуємо? Навіть ті, хто посилає ці тренди під три чорти, ловлять себе на думці, що щось не так. Ми починаємо відчувати почуття неповноцінності. Починаємо вірити, що у нас дійсно суха шкіра і ламке волосся. Таким чином  на рівні підсвідомості з’являються комплекси.

Всі знають це жарт: худенькі дівчата вважають себе товстими, товсті – жирними. А жирні наділи леопардові лосіни і красуні! Нікого не хочу образити цими словами, тож прошу вибачення наперед. Та цей вислів змушує задуматися: чому ми шукаємо в собі вади, в той час коли їх немає? Як ви гадаєте, чому жінки в тілі іноді вдягаються так, що дивуєшся їхній сміливості?

Що відбувається далі? Комплекси породжують сумнів у собі і невпевненість. Нас турбує власна зовнішність настільки, що ми готові приховати свою красу и натягнути на себе маску красивої ляльки.

Ми хочемо виглядати як дівчина з реклами або обкладинки в журналі. Прагнемо змінити себе, підігнати під штучні рамки краси. При цьому забуваючи про себе справжню. Деякі жінки вдаються до пластичної хірургії, щоб ідеалізувати себе. А деякі навпаки, закриваються в собі і всіма силами намагаються не звертати уваги на ту деталь, яка в них самих їх дратує або пригнічує.

Комплекси - це як гниль на соковитому яблуці. Кожна жінка красива. Красива по-своєму. Ми всі різні і у кожної з нас є своя чарівна родзинка. Але ми, чомусь, починаємо вважати її недоліком. Довгий ніс, відстовбурчені вуха, пишні форми, перший розмір грудей, низький або високий зріст і т.д. Все це так дратує, так нервує, що ми починаємо болісно реагувати на будь-яке слово в сторону об'єкта нашого комплексу. Ми ображаємося і сердимося, хочемо, щоб ніхто не нагадував зайвий раз нам про те, що у нас, вибачте, жирні стегна. Ми накопичуємо образи, пам'ятаємо усі висловлювання в бік наших комплексів. І страждаємо. Гниємо, як соковите яблуко.

А наша невпевненість, яка народилася завдяки комплексам, не дає нам жити повноцінним життям. Ми не віримо в себе і в свої можливості, ми боїмося знайомитися з чоловіками і заводити з ними відносини. Нам страшно виділитися з натовпу. На роботі ми пасемо задніх. На вулицю одягаємося простіше, намагаючись не привертати собою увагу оточуючих: а раптом хтось помітить, що у мене ноги криві? Божечки!

І ось що я Вам скажу. З цим усім треба боротися! Зі своїми комплексами потрібно боротися! Як з бур'яном в городі! Викидати, висмикувати, викорінювати з себе!

Я не стверджую, що саме завдяки цій книзі ви станете тією, чиї фото будуть красуватися на обкладинках журналу або здобудете корону в конкурсі «Міс Всесвіт». Але маю надію, що ви хоча б зміните свою думку стосовно себе і почнете сприймати і любити себе.

Якщо вам потрібен маячок від Вищих сил, що настав час змінитися, змінити себе - то ось він! Адже не випадково ця книжка виявилася зараз перед Вами! Як відомо, випадковості не випадкові.

Щоб почати змінюватися, потрібно, в першу чергу, самій цього захотіти.

І, якщо у Вас є бажання змінитися в кращу сторону, позбутися комплексів і набути впевненості в собі, тоді продовжимо!

ТЕСТ

Чи впевненні ви у собі?

Цей тест допоможе вам відповісти на питання - впевнена ви в собі людина або тільки вдаєте таку? Виберіть один із запропонованих варіантів відповіді.

Питання

1. Якому рукостисканню ви віддаєте перевагу ?

а) короткому, але міцному;

б) тривалому і інтенсивному;

в) легкий дотик.

2. Ваш знак зодіаку?

а) Лев, Овен, Козеріг, Телець;

б) Близнюки, Скорпіон, Водолій, Стрілець;

в) Риби, Рак, Діва, Терези.

3. Яка у вас шкіра?

а) нормальна, не вимагає спеціального догляду;

б) нечутлива;

в) суха і чутлива.

4. У парку на лавочці сидить жінка, занурена в свої думки. Вам здається, що ...

а) вона охоче перебуває на самоті;

б) вона хоче, щоб її пожаліли;

в) у неї якісь проблеми.

5. Що для вас характерно?

а) швидко забувати неприємності і прикрощі;Уляся Смольська

Відредаговано: 11.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись