Зміни себе негайно!

Розмір шрифту: - +

Розділ 2. Комплекси. Давайте поговоримо про них детальніше

ВІДПОВІДЬ НА ПОПЕРЕДНІЙ ТЕСТ

Якщо більшість відповідей на букву «А» - ви досить впевнені в собі, але у вас, звичайно, іноді трапляються ситуації, в яких ви відчуваєте себе невпевнено. Однак вам не важко в цьому зізнатися, тому що ви сильна особистість. Вам не потрібно прикладати великих зусиль, зазвичай ви і так домагаєтеся, чого хочете.

Якщо більше відповідей «Б» - ваша впевненість в собі не надто стійка. Якщо вас підтримує багаторічний досвід, можете вважати, що все в порядку. Але незнайомі люди, нові завдання дратують вас більше, ніж потрібно. У таких випадках ви легко втрачаєте впевненість у своїх силах. Тоді в залежності від настрою ви або замикається в собі, або буваєте надмірно самовпевнені.

Якщо більше відповідей «В» - вам вочевидь не вистачає позитивної самооцінки. Ймовірно, ви не звикли довіряти оточуючим. Ви мордуєте себе докорами і спогадами, позбавляючи себе при цьому радості життя. Постарайтеся знайти час, щоб проаналізувати причину невпевненості в собі. Якщо у вас не вийде, зверніться за допомогою до психолога.

 

Розділ 2. КОМПЛЕКСИ. ДАВАЙТЕ ПОГОВОРИМО ПРО НИХ ДЕТАЛЬНІШЕ

 

Ох, вже ці комплекси! Жах як я їх не люблю! В підлітковому віці сама була в полоні у них (та що вже казати, і не тільки в підлітковому) Як мені було важко в ті часи, я сильно переживала стосовно своїх комплексів. Скажу чесно: я комплексувала з приводу своїх вух, носа, маленьких грудей, зовнішнього вигляду і т.д.

Вже зараз, згадуючи ту дівчину, я посміхаюся. І дивуюся. Як це мені вдалося вигадати собі стільки  комплексів? Просто неймовірно!

Я росла в благополучній родині. Моя мама завжди твердила нам з сестрою, що ми красуні, хвалила за наші досягнення, підбадьорювала у разі невдачі. У мене не було жодного випадку, щоб наді мною хтось жорстоко пожартував з приводу моєї зовнішності (ні в підлітковому віці, ні в дорослому), і після цього у мене розвився комплекс неповноцінності. І все-рівно я примудрилася навигадувати собі комплексів на порожньому місці.

Сумніви в собі з'являються після якоїсь невдалої події в житті.

Приклад. Дівчина, яку кинув хлопець, жінка, яку зрадив чоловік. З'являються гнітючі думки, що вона більше не знайде партнера, що вона недостатньо красива (розумна, струнка, вміє добре готувати і т.п.). Коротше, у більшості випадках жінки шукають причини невдалих стосунків у собі. Не факт, що знайдуть. Та зерно сумнівів засіяне, і якщо ситуація повториться – воно проросте.

Наступний приклад. Дівчина, яка закінчила інститут і мріє про роботу за фахом, довго-довго шукає роботу і не знаходить. І, після тривалих безрезультатних пошуків і безліч відмов, цілком можливо, що у неї з'являться сумніви в своїх силах, компетенції, в і собі врешті решт.

Або, наприклад, Ви працюєте на роботі. Викладаєтеся на всі сто відсотків, залишаєтеся понаднормово і мрієте про підвищення по службі. А замість цього Вас звільняють. Образа, злість, смуток пройдуть ( можливо і ні, хто зна). І на їх місці з'являться думки про свою недосконалість і некомпетентність.

Таких прикладів безліч. Наші сумніви в собі виникають на тлі особистих невдач. Час від часу, нас гризуть погані думки про самих себе. Нам починає здаватися, що інші або розумніші, або красивіші, або ж то ми такі невдахи.

Комплекси заважають жити нам повноцінним життям. Ми не можемо бути щасливими, якщо увесь час нагадувати собі про неіснуючу ваду.

Найгірший варіант, який дуже допомагає з’являтися комплексам - це коли тебе порівнюють. Якщо це ще й роблять батьки – це повний треш. Вася, Петя, Маша, Саша – кращі апріорі. Це пригнічує ще з дитинства.

З усім цим треба боротися! Обов'язково!

Якщо Ви маєте потребу у викорененні комплексів, якщо Вам набридло нести на плечах важку ношу накопичених комплексів, тоді саме час позбутися усього цього!

Тільки коли Ви самі захочете змінити себе, змінити своє життя, тільки тоді Ви зможете позбутися  комплексів і набути впевненості в собі. Почати дихати на повні груди, жити не озираючись на інших.

Якщо Ви готові - тоді читайте далі і починайте змінювати себе!

А ТЕПЕР, ПЕРШ НІЖ ВИ ВІЗМЕТЕ АРКУШ ПАПЕРУ І РУЧКУ, ПОСТАВТЕ ЗІРОЧКУ КНИЗІ І ПІДПИШІТЬСЯ НА АВТОРА! ПОСИЛАЮ ВАМ ПРОМІНЧИКИ ДОБРА І ЩАСТЯ! ДЯКУЮ!
А ЗАРАЗ ПОЧИНАЄМО ТЕСТ!)

Тест на силу волі

1. Потрапивши в конфліктну ситуацію вдома або на роботі, ви можете абстрагуватися і об'єктивно оцінити те, що відбувається?

а) так (2 бали);

б) ні (0 балів);

в) іноді (1 бал).

2. Ви вирішили схуднути і сісти на дієту. Чи здатні вас вивести з рівноваги апетитні запахи і види страв? Чи порушите ви у зв'язку з цим дієту, спокусившись кулінарними шедеврами?

а) так (0 балів);

б) ні (2 бали);

в) можливо (1 бал).

3. Уявіть, що ви стали учасницею сварки. Чи в змозі ви припинити словесну перепалку, незважаючи на висловлені на вашу адресу образливі слова?

а) все залежить від ситуації і людини, з якою ви сваритеся (1 бал);

б) ні (0 балів);

в) так (2 бали).

4. Вам необхідно виконати термінову роботу, а буквально через пару хвилин почнеться ваша улюблена передача або серіал. Чи пропустите ви нову серію заради виконання термінового завдання?

а) ні (0 балів);

б) скоріше так, ніж ні (1 бал);

в) так, оскільки ви звикли доводити справи до кінця, причому ви з тих, хто вважає, що спочатку справи, а потім розваги (2 бали).

5. Чи дотримуєтеся ви певного розпорядку дня?Уляся Смольська

Відредаговано: 11.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись