Зміни себе негайно!

Розмір шрифту: - +

Розділ 3. Звички, яких потрібно позбутися

Отже, підіб'ємо підсумки попереднього тесту:

20-26 балів - вашій силі волі можна тільки позаздрити: у вас твердий і сильний характер. Напевно, люди з вашого близького оточення впевнені, що ви ніколи їх не підведете. І вони абсолютно праві: на вас завжди можна покластися.

6-19 балів - ви навряд чи позбавлені сили волі: зустрічаючись з перешкодами, ви намагаєтеся долати їх, але робите при цьому спробу скористатися обхідними шляхами (якщо ви побачите такі). Варто зазначити: якщо ви даєте обіцянки, ви намагаєтеся їх виконати, але не особливо стараєтеся. Крім того, ви намагаєтеся не брати на себе зайві обов'язки, якщо, звичайно, вам їх не нав'яжуть в примусовому порядку.

0-5 балів - судячи з ваших відповідей, на жаль, у вас великі проблеми з силою волі. Вам не завжди вдається стримати обіцянку, випити гіркі ліки, прописані лікарем або не порушити дієту.

Ви з тих, хто не дуже серйозно відноситься до обов'язків. Ви робите щось легке і цікаве, а не те, що належить. Якщо вас засмучує прочитане, не варто впадати у відчай: не робіть собі поблажок і постарайтеся розвинути силу волі.

Пам'ятайте, що немає людей без сили волі - є люди, які не вірять у власні сили або не хочуть розлучатися з власною лінню. Кожен здатний змусити себе зробити щось потрібне і корисне (вам потрібно тільки захотіти).

Порада: щоб перемогти лінь, необхідно стати більш наполегливою, а для розвитку сили волі вам слід виконувати завдання на самоконтроль і спробувати зайнятися аутотренінгом.

Розідл 3. Звички, яких потрібно позбутися

Ми вже трохи розібралися в собі, чи не так? Зрозуміли, що існують деякі речі, які здатні змінити нас в не найкращу сторону, змушують шукати в собі недоліки, сумніватися у собі і почувати себе незручно.

Гадаю, варто припинити це все. Годі робити те, що змінює вас і вашу сутність. Коли нарешті ви перестанете робити неправильні речі, у вас з'явитися більше можливостей для того, щоб бути  щасливою. Цілком ймовірно, ви навіть не здогадуєтеся, які саме неправильні речі ви робите.

Перше. Ви систематично «забиваєте» на свої цілі/бажання/мрії.

Більшість людей мріє стати успішними, досягти чогось. Але більшість дійсно просто мріє. А є ті, хто щоранку прокидаються і працюють не покладаючи рук, для того, щоб досягти своїх цілей, втілити їх в життя. Якщо ви бажаєте досягти чогось, потрібно діяти. Візьміть себе в руки і припиніть давати собі поблажки. Те, що не почнете робити сьогодні, завтра саме по собі не завершитися.

Друге. Припиніть звинувачувати інших і виправдовуватися.

Годі звинувачувати інших за те, що у вас є або чого немає. Шукати винних в своїх проблемах, стосунках і т.д.  Звинувачуючи інших, ви заперечуєте відповідальність і зберігаєте проблему. Завжди легше знайти крайнього, ніж визнати свою відповідальність за вчинки, або ж бездіяльність. Станьте відповідальними за своє життя.

Третє. Досить уникати змін.

Якби світ стояв на місці і нічого не змінювалося, то завтра не було б світанку. Багатьом з нас комфортно тут і зараз, ми звикли до нашого життя, хоча весь всесвіт постійно змінюється. І багато хто боїться вийти з зони власного комфорту, зробити крок уперед до змін. Прийняти це, зрозуміти, що прийшов час для змін - важливо для нашого майбутнього щастя і загального успіху.

Четверте. Ви намагаєтесь контролювати неконтрольоване.

Якщо ви намагаєтеся тримати все під контролем, навіть те, що контролю не піддається, ви заздалегідь налаштовуєте себе на розчарування і страждання. Для чого ви це робите? Можливо, ваше життя стане легшим і яскравішим, якщо ви відпустите деякі речі, які вам не підвладні? Світ не зруйнується, повірте. А вам стане легше дихати.

П’яте. Не ігноруйте свій внутрішній голос.

Розум є найкращим гаджетом, аналогу якого немає і не буде. Якщо їм правильно користуватися, ви зведете до мінімуму поразки і розчарування. Прислуховуйтесь до себе, почуйте свій внутрішній голос. Ми завжди ведемо бесіди самі з собою. Але не завжди усвідомлюємо, що говоримо, і як це впливає на нас. Так чому ж не прислухатися до розумної людини?

Шосте. Не критикуйте.

Негатив, який ви викидаєте в сторону інших людей, поступово буде калічити ваше щастя. Немає ідеальних людей. Ви також не бездоганна. Всі помиляються, всі мають вади. Змиріться з власною недосконалістю і ви не будете відчувати себе під загрозою насмішок чи надмірною уваги з боку інших. Не ображайте інших через недоліки, які ви бачите в них.

Сьоме. Марно тікати від своїх проблем і страхів.

Ваші страхи перешкоджають вам у прийнятті рішень. Вони тримають вас в обмеженій зоні, за межі якої вам лячно виходити. Це ваша зона комфорту. Але все життя, чудеса і успіх знаходяться за нею. Варто зробити крок і вас вже не зупинити! Не тікайте від своїх проблем, а вирішуйте їх.

Восьме. Припиніть жити в ілюзіях.

Багато людей постійно ниють про те, що вони могли б зробити, якби свого часу вони діяли інакше. Або, що могло б статися, якби вони сказали/не сказали того чи іншого.  Якби, якби, якби... Минуле не повернути, а майбутнє ще не настало. Годі плакатися за тим, що пройшло і фантазувати про те, чого ще немає. Це нічого не змінить. Живіть тут і зараз!

Дев’яте. Не намагайтеся бути тією, ким ви не є.

Одна з найбільших проблем в житті - бути самою собою в світі, який намагається зробити вас схожою на всіх інших, клонувати, підігнати під рамки. Хтось завжди буде гарнішою, розумнішою, молодшою, але ніхто з них ніколи не буде вами. Ви унікальна особистість! Любіть себе такою, якою ви є! Розвивайтесь, читайте книжки, спілкуйтеся з успішними людьми, обривайте зв’язки, які тягнуть вас донизу і в яких ви деградуєте, як особистість. Станьте собою і полюбіть себе!Уляся Смольська

Відредаговано: 11.08.2019

Додати в бібліотеку


Поскаржитись